Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Rapirea celor credinciosi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#37
vip3r

vip3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.11.2006
O sa fie rapiti si dusi pe o planeta  in care masinile se hranesc cu energia produsa de corpul uman. Pentru referinta vezi Matrix !

#38
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005

View Postlandscape10, on Jun 21 2007, 17:12, said:

Naspa treaba. Pai nu poate sa-i omoare din prima si gata?

Pai, fratioare, Biblia zice ca nu! Dar parapsihologia va incerca sa-i invieze...dar fara nici o reusita... de... neputinta asta!!! ;)

View Postdenied, on Jun 21 2007, 17:10, said:

Draga flaviux, citeste, te rog, topicul meu de mai sus, chiar daca e putin cam lung, dar din textele date reiese clar ca nu va fi nicio rapire secreta, ci lucrurile vor fi asa: credinciosii vor trece prin necazul cel mare, ii vor rezista apoi va urma revenirea lui Isus (vizibila de pe tot pamantul), Ii va lua pe cei credinciosi in cer (in vazul tuturor, nu in secret), pacatosii vor muri, apoi va urma mileniul, cei 1000 de ani in care "Satana va fi legat" in sensul ca pamantul va fi gol, pacatosii fiind morti iar cei credinciosi in cer, neavand pe cine sa insele, va avea timp sa se gandeasca la raul pe care l-a facut, iar dupa cei 1000 de ani va urma invierea mortilor, judecata si distrugerea vesnica a pacatosilor si a pacatului. Argumentatia cu pasaje din Biblie o gasesti in postul de mai sus.
este de citit ce scrie denied!!!

nu am sa discut despre acest subiect ptr ca cei mai multi sunt niste ignoranti. si as pierde prea mult timp pana gasesc pe cineva interesant de acest verset. Va las aici o adresa unde puteti vedea o predica despre acest subiect sau cei care cunosc o pot descarca pe calculator si apoi o pot vedea. Sper sa va fie de un real folos! God bless u! http://www.emanuelch...lului_Divin.htm

View Postandreybej, on Jun 21 2007, 17:21, said:

nu am sa discut despre acest subiect ptr ca cei mai multi sunt niste ignoranti. si as pierde prea mult timp pana gasesc pe cineva interesant de acest verset. Va las aici o adresa unde puteti vedea o predica despre acest subiect sau cei care cunosc o pot descarca pe calculator si apoi o pot vedea. Sper sa va fie de un real folos! God bless u! http://www.emanuelch...lului_Divin.htm

daca nu doresti sa discuti, pentru ca toti sunt niste incuiati ignoranti...atunci de ce mai intri pe forum?! Nu stiu daca asta este atitudine de crestin, gata sa raspunda pentru credinta sa?!! te astept totusi la discutii, chiar daca poate sunt doar un ignorant!

Edited by Megara, 21 June 2007 - 16:48.
Merge posts. Foloseste butonul EDIT.


#39
flaviux

flaviux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 19.05.2007
Sincer, nu sunt in masura sa interpretez Biblia si mai ales Apocalipsa! Am citit 3 carti despre tema aceasta, am auzit predici,
dar nici una nu ma convins in totalitate! Vorba aceea: Om trai si om vedea!
Nu imi pasa cand si cum va fi, mai mult imi pasa de ce se va intampla cu sufletul meu...

#40
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005

View Postflaviux, on Jun 21 2007, 17:32, said:

Sincer, nu sunt in masura sa interpretez Biblia si mai ales Apocalipsa! Am citit 3 carti despre tema aceasta, am auzit predici,
dar nici una nu ma convins in totalitate! Vorba aceea: Om trai si om vedea!
Nu imi pasa cand si cum va fi, mai mult imi pasa de ce se va intampla cu sufletul meu...

nu interpreta nimic...dar citeste cu atentie si mediteaza la cele scrise. si....roaga-te ca Dumnezeu sa-ti dea intelepciune. unde vezi tu interpretare in asta? ;)

Edited by Nebuchadnetar, 21 June 2007 - 16:36.


#41
denied

denied

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 08.09.2005

View Postlandscape10, on Jun 21 2007, 17:12, said:

Naspa treaba. Pai nu poate sa-i omoare din prima si gata?
Pentru ca Dumnezeu, pe langa faptul ca este iubitor, este si drept, si nu poate ingadui pacatul in univers pentru vesnicie, iar pentru ca a ingaduit si inca ingaduie si va ingadui pacatul pana la sfarsitul acestui pamant (care este FOARTE aproape, pot dovedi daca vreti) nu este decat o dovada a faptului ca Dumnezeu nu este un tiran autoritar care distruge o fiinta creata de El imediat ce a gresit, ii da posibilitatea sa se intoarca. Daca veti spune ca nu se tine de cuvant atunci cand spune ca "plata pacatului e moartea", va pot raspunde ca e adevarat, dar Isus a murit in locul omului.
Si ca sa raspund mai direct intrebarii tale, banuiesc ca spunand "sa-i omoare din prima" te referi la moartea pacatosilor de la revenirea lui Isus. Dumnezeu nu face asta, pentru ca in timpul celor 1000 de ani, cei care vor fi fost credinciosi si vor fi fost luati in cer, vor judeca impreuna cu ingerii pe toti oamenii care au trait vreodata pe acest pamant, pentru ca dreptatea lui Dumnezeu sa fie cunoscuta de toti cei care vor fi mantuiti, pentru ca nimeni vreodata (oamenii care vor fi in cer, ingerii sau fiintele create de Dumnezeu care sunt pe alte planete, necazute in pacat) sa nu poata afirma ca Dumnezeu nu a fost drept distrugand pe Satana si pe pacatosi. Iar in afara de aceasta, trebuie sa stie si pacatosii de ce mor, nu? Trebuie sa asiste si ei, fiind inviati dupa cei 1000 de ani, la propria lor judecata, de fapt la rostirea sentintei de moarte, pentru a sti (nu ca n-ar sti ce au facut in viata) pentru ce vor muri pentru totdeauna.
Acesta este motivul, draga landscape10, pentru care Dumnezeu nu ii omoara din prima. Sper ca si tu, si ceilalti forumisti sa nu fim printre cei care vor fi distrusi pentru totdeauna impreuna cu Satana, ci printre cei care vor fi in cer.

#42
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postdenied, on Jun 21 2007, 17:39, said:

Pentru ca Dumnezeu, pe langa faptul ca este iubitor, este si drept, si nu poate ingadui pacatul in univers pentru vesnicie, iar pentru ca a ingaduit si inca ingaduie si va ingadui pacatul pana la sfarsitul acestui pamant (care este FOARTE aproape, pot dovedi daca vreti) nu este decat o dovada a faptului ca Dumnezeu nu este un tiran autoritar care distruge o fiinta creata de El imediat ce a gresit, ii da posibilitatea sa se intoarca. Daca veti spune ca nu se tine de cuvant atunci cand spune ca "plata pacatului e moartea", va pot raspunde ca e adevarat, dar Isus a murit in locul omului.
Si ca sa raspund mai direct intrebarii tale, banuiesc ca spunand "sa-i omoare din prima" te referi la moartea pacatosilor de la revenirea lui Isus. Dumnezeu nu face asta, pentru ca in timpul celor 1000 de ani, cei care vor fi fost credinciosi si vor fi fost luati in cer, vor judeca impreuna cu ingerii pe toti oamenii care au trait vreodata pe acest pamant, pentru ca dreptatea lui Dumnezeu sa fie cunoscuta de toti cei care vor fi mantuiti, pentru ca nimeni vreodata (oamenii care vor fi in cer, ingerii sau fiintele create de Dumnezeu care sunt pe alte planete, necazute in pacat) sa nu poata afirma ca Dumnezeu nu a fost drept distrugand pe Satana si pe pacatosi. Iar in afara de aceasta, trebuie sa stie si pacatosii de ce mor, nu? Trebuie sa asiste si ei, fiind inviati dupa cei 1000 de ani, la propria lor judecata, de fapt la rostirea sentintei de moarte, pentru a sti (nu ca n-ar sti ce au facut in viata) pentru ce vor muri pentru totdeauna.
Acesta este motivul, draga landscape10, pentru care Dumnezeu nu ii omoara din prima. Sper ca si tu, si ceilalti forumisti sa nu fim printre cei care vor fi distrusi pentru totdeauna impreuna cu Satana, ci printre cei care vor fi in cer.

Eu chiar te rog Denied sa explici punctul tau de vedere in legatura cu iminenta apropierii sfarstitului.Sunt interesant de acst subiect si voi veni si eu cu pareri,dar nu acum ca-s prea obosit :mellow:  totusi daca am vazut ca esti online am vrut sa-ti cer punctul de vedere inainte ca eventula sa te razgandesti fiindca am vazut ca nu s-a mai scris de mult pe topicul asta...pe curan...toate bune

si multe scuze pentru diveresele greli gramaticale...graba...

Edited by Megara, 07 July 2007 - 22:50.
merge posts. Foloseste butonul EDIT


#43
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Hei, daca voi toti sunteti rapiti, ma treceti in testament si imi dati posesiunile voastre lumesti?

#44
mariAZ

mariAZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 12.06.2007

View Postkatman, on Jul 9 2007, 01:18, said:

Hei, daca voi toti sunteti rapiti, ma treceti in testament si imi dati posesiunile voastre lumesti?

chiar ieri am vazut scris pe o masina "in caz de rapire, masina mea, e a ta!" :lol: poti sa o ai si a mea daca vrei :D  but nu cred ca o sa iti mai arda tie de glume atunci...

#45
HIRAN

HIRAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2007
Poate kruger voia sa vorbeasca despre rapirea MIRESEI lui Isus (inainte de necaz) nu despre bisericile de credinciosi care vor trece prin necazul cel mare, si nu a stiut sa o clarifice.



View Postdenied, on Jun 21 2007, 17:39, said:

Si ca sa raspund mai direct intrebarii tale, banuiesc ca spunand "sa-i omoare din prima" te referi la moartea pacatosilor de la revenirea lui Isus. Dumnezeu nu face asta, pentru ca in timpul celor 1000 de ani, cei care vor fi fost credinciosi si vor fi fost luati in cer, vor judeca impreuna cu ingerii pe toti oamenii care au trait vreodata pe acest pamant, pentru ca dreptatea lui Dumnezeu sa fie cunoscuta de toti cei care vor fi mantuiti, pentru ca nimeni vreodata (oamenii care vor fi in cer, ingerii sau fiintele create de Dumnezeu care sunt pe alte planete, necazute in pacat) sa nu poata afirma ca Dumnezeu nu a fost drept distrugand pe Satana si pe pacatosi. Iar in afara de aceasta, trebuie sa stie si pacatosii de ce mor, nu? Trebuie sa asiste si ei, fiind inviati dupa cei 1000 de ani, la propria lor judecata, de fapt la rostirea sentintei de moarte, pentru a sti (nu ca n-ar sti ce au facut in viata) pentru ce vor muri pentru totdeauna.
Acesta este motivul, draga landscape10, pentru care Dumnezeu nu ii omoara din prima. Sper ca si tu, si ceilalti forumisti sa nu fim printre cei care vor fi distrusi pentru totdeauna impreuna cu Satana, ci printre cei care vor fi in cer.


Sa inteleg ca vreme de 1000 de ani credinciosii vor deschide dosarele din arhivele securitatii celeste si vor judeca fiecare caz in parte? Din prezentare nu inteleg daca ei judeca efectiv cazurile deoarece nu vad acolo partile (acuzare-aparare), sau doar il verfica pe Dz. daca a dat sentinte corecte intr-o deliberare anterioara, ei fiind un fel de ultima instanta unde se mai poate face un recurs in anulare.
Dupa cum prezinti situatia ei sunt un fel de aparatori ai lui Dumnezeu care sa-i justifice actiunile fata de potentiali acuzatori de pe alte planete,  sau chiar dintre mantuitii de pe Pamant.
Apoi cu pacatosii tot nu e clara relatarea. Mortii sunt inviati doar pentru a auzi sentinta de moarte in virtutea careia au murit cu mii de ani in urma, si apoi omorati din nou? Sau atuncea au fost omorati fara proces sau au avut un proces ca a al sotilor Ceausescu si procesul din mia de ani vine sa-l valideze pe primul?


@Nebuchadnetar

Quote

dar sa meditezi cu o inima sincera!
cei care vor ramane in mormant nemantuiti, timp de 1000 de ani, vor invia la adoua inviere, pentru moarte vesnica. Simplu. citeste Apocalipsa, si...mediteaza. este vorba de legarea fiarei 1000 de ani, in sens figurat desigur "legat", pentru ca e vorba de fapt de legare, in sensul in care nu va mai avea pe cine sa ispiteasca, si va avea timp sa mediteze si el ( wink.gif ) la tot ceea ce a facut in existenta sa efemera. Kpisci?
Simplu, domle, dar trebuie sa crezi in Hristos. In/Prin El se implinesc toate! Meditatie eficienta!

Dar de ce satana (pe care tu il confunzi cu fiara in relatarea ta) la sfarsitul celor 1000 de ani de meditatie, se gandeste sa mai insele locuitorii pamantului ca sa-i adune pentru razboi? Probabil ca, cuprins de remuscari nu a avut timp sa citeasca din doctrinele sfintilor, care in timp ce el medita pe pamant ei frunzareau dosare in cer, si sa-si dea seama ca in doctrine scrie ca pamantul e gol fara populatie. De unde a importat personajele din Ap.20:7-9 ?
Dar te rog si eu sa-mi raspunzi cu o inima sincera in urma unei meditatii eficiente.

Apropo pentru cei doi de mai sus: voi de unde ati invatat sa postati pe forum doi cate doi? De la apostolii D. Isus sau de la cavalerii jedi?

Edited by HIRAN, 15 August 2007 - 01:35.


#46
Ruben121

Ruben121

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 22.02.2008
Daca cititi Biblia cu atentie veti vedea ca de chemarea cereasca au parte doar ce i ce au primit Duhul Sfant, adica clasa celor 144000, care sunt mentionati in Biblie. Iar acestia au de facut o lucrare de a scoate din lume pe acele alte oi care nu sunt din staulul acesta.

Cand acel numar va fi complet atunci va veni sfarsitul lumii.

Sa nu uitam ca ei de asemenea pot sa cada. Primi membrii ai clase i celor 144000 au fost ucenicii lui Isus, ce i ce au primit Duhul Sfant.

#47
Ruben121

Ruben121

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 22.02.2008
fiecare se judeca astazi prin faptele sale. Tu insuti te poti inscrie in cartea vietii sau sterge de acolo. Cand israelitii au iesit din Egipt si si au facut vitelul de aur si au jucat inaintea lui, ce a zis Dumnezeu catre Moise? Dute ca poporul s a stricat. Moise a spus decat sa nimicesti poporul mai bine stergema pe mine din cartea vietii. Si Dumnezeu a spus ca nu pe tine pe aceia care au jucat pe aceia ii va sterge din cartea vietii. Noi astazi prin faptele noastre ne inscriem s au nu in cartea vietii. Nu mai este nevoie sa te invie Dumnezeu inca odata si sa te nimiceasca apoi. Aceia au intrat direct in moartea a doua care este nimicirea vesnica.Daca pana la Isus Dumnezeu a avut un popor cu care vorbea gura catre gura. Cum vorbeste astazi Dumnezeu cu poporul lui si care este acela? Cum trebuie sa fie acel popor? Trebuie sa se amestece in politica?

#48
Ruben121

Ruben121

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 22.02.2008
Cand ucenicii il priveau pe Isus , pe muntele Maslinilor, in timp ce el se inalta la cer doi ingeri s au prezentat in fata ucenicilor si au spus : "Acest Isus, care S-a inaltat...va veni in acelasi fel cum L-ati vazut mergand la cer." Ingerii nu au spus ca aceiasi ucenici il vor vedea pe Isus, nici ca Christos va reveni sub forma pe care o avea urcand la cer. Doar ucenicii credinciosi au fost martori ai inaltarii sale. Acest privilegiu nu a fost acordat nici unei persoane prietene a aceste i lumi. In noaptea in care a fost dat dusmanilor sai Isus a spus:"Peste putina vreme, lumea nu Ma va mai vedea, dar voi Ma veti vedea pentru ca Eu traiesc si voi veti trai" Fapte1:11; Ioan 14:19
A plecat in liniste fara ca lumea sa observe apoi a devenit invizibil, dupa ce un nor l a ascuns.
El revine ascuns de catre nori simbol al invizibilitatii sale. Doar ucenicii sai credinciosi observa prezenta Sa spirituala. Dar la sfarsitul veacului el se va manifesta in toata puterea Sa si toti locuitorii pamantului inclusiv dusmanii vor fi convinsi de prezenta Sa. Apocalipsa 1:7
Isus nu va veni in trup la a doua venire, deoarece el a inviat in duh 1 Petru 3:18. El si a abandonat viata omeneasca desavarsita ca jertfa pentru omenire 1Ioan 6:51.
Pentru Fiul lui Dumnezeu  a se naste in trup insemna a se umili, deoarece omul a fost creat putin inferior ingerilor Psalm 8:5.
Dandu-sio trupul ca jertfa el nu mai poate redeveni om.Intoarcerea sa ca om nu mai este necesara deoarece el s a jertfit o singura data pentru pacate
Evrei 9:24,27,28.
Care este atunci telul intoarcerii lui Isus?
El revine pentru a guverna in Imparatia sa. Evrei 10:12,13 Psalmi2:8,9
Care este timpul pentru venirea lui Christos? Acesta este aratat in profetia lui Daniel(7:13,14) norii care indica invizibilitateaintoarcerii sale. Aceasta venire pe nori a fost semnul pe care evreii necredinciosi l-au cerut lui Isus. Dar acest eveniment a fost legat de cea de-a doua  sa venire. Matei24:30.
In calitate de Executor al decretelor divine vine Imparatul-Mesia ca un hot. Apocalips 16:14-16.
Matei24:36-39. 2Petru3:3,4.
Cand are loc a doua venire?  http://www.vestitoru...ro/download/ro/

#49
sedatif

sedatif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 19.09.2007
Daca nu sti simbolistica textul ala nu iti spune nimic,e doar o poveste de adormit copiii.Studiu Biblic nu se face doar cu textul ei in fata fara "cheie".E o alchimie la mijloc.

#50
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007
Ruben a spus:
Isus nu va veni in trup la a doua venire, deoarece el a inviat in duh 1 Petru 3:18.



Ce ai spus tu e anticrestin! atentie ce spui daca nu stii

Edited by danut21, 24 March 2008 - 16:02.


#51
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postkruger, on Mar 28 2007, 19:53, said:

Intr-adevar, m-am grabit spunand ca e usor sa vezi acea succesiune in Apocalipsa. Asta nu inseamna ca am gresit.
Domnul Isus va mai veni de 2 ori pe Pamant. O data pentru a-si lua Biserica (totalitatea credinciosilor ) -raptura- si odata ca judecator. Se vorbeste in Biblie despre cea de-a doua venire ca fiind ''impreuna cu sfintii'', deci si cei credinciosi vor veni impreuna cu el, de unde? din cer.
-Acum o sa dau o serie de versete care vorbesc despre prima venire a Domnului Isus -raptura-
     1Timotei 6:14, 2Timotei 4:8, 1Corinteni1:7-8, 1Petru 4:13, 1Ioan 2:28   si lista poate continua
-Iar despre cea de-a doua venire:
     F.A.2:19-20, 2Tesaloniceni 2:2-3, 2Timotei 4:1, 2Tesaloniceni 2:8 ...

Se poate observa ca in prima serie de versete se vorbeste despre : aratarea, descoperirea, ziua lui Hristos...dar nu Ziua Domnului.
In a doua serie sunt expresii care arata judecata, Ziua Domnului, care va fi prevestita de minuni si semne mari. Este ziua in care El va judeca pe Anticrist si complicii lui.
1 Ioan 3:2

2Prea iubiților, acum sîntem copii ai lui Dumnezeu. Și ce vom fi, nu s'a arătat încă. Dar știm că atunci cînd Se va arăta El, vom fi ca El; pentrucă Îl vom vedea așa cum este.

Evrei 9:28

28tot așa, Hristos, după ce S'a adus jertfă o singură dată, ca să poarte păcatele multora, Se va arăta a doua oară, nu în vederea păcatului, ca să aducă mîntuirea celor ce -L așteaptă.

Deci, a doua oară este la Ziua Judecății, nu înainte.

#52
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postzexelica, on Mar 27 2007, 10:40, said:

Arata-mi si mie versurile care sustin aceasta afirmatie a ta, cum ca raptura va avea loc INAINTE de marile strimtorari.
Eu am dat VERSURI care demonstreaza ca raptura va fi in ZIUA DE APOI, la invierea mortilor.
Corect. Rapirea va fi in ziua cand Isus va reveni din nou si nu stiu daca este potrivit cuvantul rapire, ci mai degraba inaltare alaturi de El.

#53
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postpykko, on Apr 18 2008, 16:10, said:

Corect. Rapirea va fi in ziua cand Isus va reveni din nou si nu stiu daca este potrivit cuvantul rapire, ci mai degraba inaltare alaturi de El.
Da. Însă ei nu studiază în grecește să vadă că nu este 1000 de ani ci plural, miile de ani. La fel cu matei 28:1 unde scrie de sfârșitul sâmbetelor și începutul noiloor sâmbete.

#54
leoluke

leoluke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 15.04.2008

View Postzexelica, on Apr 21 2008, 11:08, said:

Da. Însă ei nu studiază în grecește să vadă că nu este 1000 de ani ci plural, miile de ani. La fel cu matei 28:1 unde scrie de sfârșitul sâmbetelor și începutul noiloor sâmbete.

........si p-acilea prostesti lumea zexelicule........cu traducerile tale fara sens......auzi vere inceputul
noilor sambete........adica in ziua aceea de dimineata incepeau noi sambete ?......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate