Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

topicuri unite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
83 replies to this topic

#19
androne428

androne428

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 01.11.2009
am inteles. mersi mult :)

#20
Miree

Miree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2010
Buna! La Feaa depunerea actelor in original si plata taxei de inmatriculare se face pana pe 27,dar sambata 24 este deschis oare?????nu st din iasi si nu as vrea sa fac drumul degeaba...ms

#21
GeorgyannaD

GeorgyannaD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.07.2010
bunaaa! :) am si eu o intrebare...poate fi diferenta considerabila intre Runda I si Runda II a inscrierilor facultatii de drept? :confuzzled:  e singura facultate la care m-am inscris ... si am intrat la IFR ... cu media 9.29...va dati seama?..ce ghinion oribil...m-am bazat foarte mult pe mediile finale din anul 2009...cand la buget, ultima medie a fost 9.54, iar la cu taxa...8.95 ...am niste emotii oribile pana la runda a II-a...daca nu intru, ce ma fac?..am pus-o de mamaliga..  :deadtongue: dar daca Facultatea de Drept e tot ce visam  :mellow: ...sunt asa trista..sincer, nici acum nu mi-am revenit si nu-mi vine sa cred ca am intrat la IFR cu o medie destul de bunicica, zic eu...anul trecut, ultima medie la IFR a fost 6.95...si acum..9.07..Dumnezeule! ..help please  :( ...credeti ca se va mai schimba ceva?  :)

#22
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010

View PostGeorgyannaD, on 20th July 2010, 15:21, said:

.credeti ca se va mai schimba ceva?  :)
Si cu ce motiv ai postat pe acest forum?
Vrei sa-ti ghicim in palma ce o sa se intample?

#23
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Da, se vor mai retrage. Sunt multe persoane care baga 3+ dosare la mai multe facultati, dar dupa prima repartizare nu o sa aleaga decat una dintre ele, astfel la urmatoarea o sa fie mai putini, si implicit media o sa fie mai mica.

#24
GeorgyannaD

GeorgyannaD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.07.2010
ce rau esti, ma  :crybaby:
nu aveam nevoie decat o mica incurajare si o vorba de la cei care poate cunosc problema...asa ca nu te-a obligat nimeni sa-mi raspunzi, hun`! :argue: nu ti se pare rezonabil si corect asa? :ack:

#25
diasme

diasme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.08.2009
Buna. Am si eu o nelamurire: se poate mari nota de la practica? si daca da, eu in primul semestru am dat cu un profesor care nu s-a ocupat deloc de noi (nu am facut niciodata cu el) si ne-a dat si note cam micute, iar in semstrul al doilea m-am mutat la alta grupa, la o profesoara care chiar s-a ocupat. A doua intrebare ar fi: cu cine as da marirea: cu primul profesor sau cu profa de pe semestrul 2, tinand cont ca nu mai figurez in listele primului profesor din cate stiu eu.
Multumesc anticipat.

#26
Marius0

Marius0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 07.11.2008
O sa se retraga multe dosare si sunt sanse mari sa intrii la taxa.Mediile o sa fie iar aproape la fel ca cele de anul trecut daca nu cumva putin mai mari.Asteapta pana duminica pe 25 cand se vor afisa rezultatele finale si te poti inscrie pana pe 27.

Edited by Marius0, 20 July 2010 - 17:49.


#27
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Trebuie topic nou pentru orice informatie?!

#28
bebecita

bebecita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 21.12.2008
Nu,maxim 5 au fost.

#29
GeorgyannaD

GeorgyannaD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.07.2010
bunaaa!  am si eu o intrebare...poate fi diferenta considerabila intre Runda I si Runda II a inscrierilor facultatii de drept?  e singura facultate la care m-am inscris ...Facultatea de Drept din cadrul Universitatii Alexandru Ioan Cuza, Iasi... si am intrat la IFR ... cu media 9.29...va dati seama? :huh: ..ce ghinion oribil... :fear: m-am bazat foarte mult pe mediile finale din anul 2009...cand la buget, ultima medie a fost 9.54, iar la cu taxa...8.95 ...am niste emotii oribile pana la runda a II-a...daca nu intru, ce ma fac?..am pus-o de mamaliga..   :crybaby:  dar daca Facultatea de Drept e tot ce visam   ...sunt asa trista..sincer, nici acum nu mi-am revenit si nu-mi vine sa cred ca am intrat la IFR cu o medie destul de bunicica, zic eu...anul trecut, ultima medie la IFR a fost 6.95...si acum..9.07..Dumnezeule! ..help please   ...credeti ca pot fi diferentele acestea colosale de medii intre anul trecut si anul acesta..?.. mai ales tinand cont si de faptul ca mediile la bac au fost multtttt mai mici  :frust:  

#30
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 01.02.2008

View PostGeorgyannaD, on 21st July 2010, 11:01, said:

credeti ca pot fi diferentele acestea colosale de medii intre anul trecut si anul acesta..?.. mai ales tinand cont si de faptul ca mediile la bac au fost multtttt mai mici  :frust:  
Pai din cate observi si tu, si dupa cum am observat si altii, se pare ca da, sunt mai mari mediile anul asta (la majoritatea facultatilor). Gandeste-te ca tot cei cu medii mai mari se gandesc la facultate, si mai ales la o facultate in alt oras, precum Iasi. Eu zic ca ai sanse, nu trebuie sa iti pierzi speranta.

#31
rocsyi06

rocsyi06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2010
ce parere aveti despre facultatea de arhivistica? iti gasesti job dupa absolvirea ei?

#32
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
te referi la cea din cadrul Academiei de Politie? daca da, din cate stiu cand termini facultatea ti se ofera automat un loc de munca in minister.

#33
barelypolitical

barelypolitical

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.07.2010
Buna.. Sunt noua pe aici.. Recent m-am hotarat sa merg la Ubb , la Relatii internationale , dar intai as dori sa stiu care e parerea studentilor de acolo despre facultate, profesori, greutatea diplomei de la sfarsitul facultatii la angajare etc.. Cam in general ce cursuri se tin? Considerati ca e o facultate de viitor..? Unde as putea sa ma angajez dupa facultate..?

Sper ca aveti timp sa-mi raspundeti si mie.

#34
bizzu13

bizzu13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.07.2010
Tinerilor?! voi stiti ce vreti sa faceti in viitor? Caci eu sunt foarte confuza :deadtongue:

voi la ce facultati vreti sa mergeti si cam ce vreti sa faceti dupa facultate?
eu ma gandeam sa merg la FJSC [jurnalism si stiintele comunicarii], probabil pe sectiunea Publicitate...dar sunt foarte descurajata cand ma uit peste examenele de admitere  din anii trecuti si cand vad ca sunt atat de putine locuri alocate la buget. Credeti ca in publicitate ai putea avea un viitor destul de acceptabil?
Aaa..si daca esti student la jurnalism, ce ma sfatui?  :confuzzled:
Astept pareri, dar si decizile voastre de viitor. Am nevoie de sfaturi si incerc sa ofer si eu la randul meu!

Multumesc frumos! :peacefingers:

Edited by bizzu13, 21 July 2010 - 16:25.


#35
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
medicina vetereinara.Daca si peste 6 ani treburile sunt la fel de naspa ca acum,plec departe,plec pe Marte.

#36
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007
Chiar mai trebuie alt topic?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate