Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Franciza KFC

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
bertone

bertone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 22.01.2007
Nicanor mi-ai luat din gura ideea cu everest . Am vazut in Grecia si demult m-am gandit la afacerea asta .
Am vazut si pe autostrada .

#20
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Eu chiar nu inteleg de ce toata lumea vrea sa deschida aceleasi lucruri pe care le vedem cu zecile. Numai shaormerii , banci , Mc Donalds-uri , farmacii , case de pariuri etc. Vrei sa faci bani ? Atunci trebuie sa aduci ceva nou pe piata.

Vrei sa faci ceva de tipul fast-food ? Uita nene de Mc Donald's , de KFC , de shaormerii , de Spring Time , adu ceva nou pe piata romaneasca , ceva gen Burger King (si ce daca are mancare aproape la fel ca Mc Donald's , cel putin in primele luni vei rupe la vanzari , pentru ca romanul e curios din fire si laudaros; daca azi un liceean din liceul x a mancat de la tine , maine tot liceul ala va sti ca in strada x , e localul x , de unde a mancat colegul lor , iar dupa a treia zi vei constata ca tot liceul ti-a trecut pragul).

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
eu nu inteleg de ce trebuie sa fie 250.000 de locuitori ca sa deschizi un kfc? :wacko:

#22
tilika

tilika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.01.2007
eu din cate stiam tu faceai actele gaseai spatiul le aduceai la cunostinta treaba asta, si ei iti trimiteau aparatele si toate cele necesare.si lor le dadeai lunar 80% din profit(din profit zic nu din incasari)profit=vanzari-cheltuieli.asa era in cazul fornetti.mai bine adu o franciza ceva gen levi`s sau altceva.romanu e deja obez si cati ani crezi ca o sa mai dureze cu junk food-ul in tara asta.peste ocean mc` donalds-ul e numai pentru oameni fara casa(oameni strazi)cand am fost la rude in state si leam zis sa merem la mc`donalds ei au zis ca acolo mananca doar oameni strazilor.si ai grija cu normele astea ca eu lucrez intrun mc`donalds si habar nu ai ce stricta e treaba acolo.iti urez bafta

#23
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Nicolae Badea a adus/detine KFC in Romania. Macar acum stii pe cine sa suni. :)

Edited by Kcuf_di, 24 March 2007 - 17:00.


#24
catharsis3k

catharsis3k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 23.11.2005

View Posttilika, on Mar 23 2007, 08:59, said:

eu din cate stiam tu faceai actele gaseai spatiul le aduceai la cunostinta treaba asta, si ei iti trimiteau aparatele si toate cele necesare.si lor le dadeai lunar 80% din profit(din profit zic nu din incasari)profit=vanzari-cheltuieli.asa era in cazul fornetti.mai bine adu o franciza ceva gen levi`s sau altceva.romanu e deja obez si cati ani crezi ca o sa mai dureze cu junk food-ul in tara asta.peste ocean mc` donalds-ul e numai pentru oameni fara casa(oameni strazi)cand am fost la rude in state si leam zis sa merem la mc`donalds ei au zis ca acolo mananca doar oameni strazilor.si ai grija cu normele astea ca eu lucrez intrun mc`donalds si habar nu ai ce stricta e treaba acolo.iti urez bafta

ete vrajeala mananca doar oamenii strazii. La McD mananca tot americanul de rand

#25
andoceo

andoceo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 642
  • Înscris: 09.02.2005

View PostKcuf_di, on Mar 24 2007, 16:56, said:

Nicolae Badea a adus/detine KFC in Romania. Macar acum stii pe cine sa suni. :)
hm...pai in afara de aia 80% care trebuie dati francizorului KFC, probabil si N Badea vrea o suma fix, ca sub-francizor, nu?

#26
bertone

bertone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 22.01.2007
Nicolae Badea zici... :rolleyes: . Mda e clar sunt unii smecheri in Romania care nici noaptea nu mai dorm la gandul ca trebuie sa acapareze toate afacerile si acu' nu mai ai loc de ei .
Azi dimineata l-am vazut pe Cornel Dinu cu un Audi Q7 al lui Porsche Buc Nord. De ce oare ?

#27
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Ca a supt sinjele boborului!

#28
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postandoceo, on Mar 24 2007, 22:24, said:

hm...pai in afara de aia 80% care trebuie dati francizorului KFC, probabil si N Badea vrea o suma fix, ca sub-francizor, nu?

80%. asa de mare e profitul incat sa iti permiti sa dai 80% francizorului si sa ai si tu acolo un profit decent?

#29
archimex2002

archimex2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 30.12.2006
Vb cineva de Subway.In 98-am avut intentia si am si purtat o discutie cu cel de la Subway si Burger King.Subway-ul a fost foarte transant si a spus ca nu ii intereseaza europa de east deocamdata,targetul lor era china in perioada aia.Problema nu este numai sa cumperi franciza,problema este sa ai si supplieri agreati de ei,si ptr asta trebuie sa vina aici,sa faca licitatii,si apoi sa aleaga supplieri agreati cu care apoi tu sa lucrezi.Deci ptr o franciza noua,un brand care nu a intrat inca pe piata,e destul de complicat....dar nu impozibil.Ptr KFC franciza se poate lua numai cu acordul lui Badea.Spunea cineva o minune aici,cu o masina care costa 25k si 20k transportul C`mon,masina poate sa costa 25k,dar trasportul nu are cum sa coste atat si oricum,daca cumperi franciza,tu trebuie sa ai spatiul si KFC-ul ti-l utileaza,evident contra cost.Oricum cred ca 100.000 Euro sint insuficienti,dar e posibil sa ma insel.O zi buna sa aveti!

#30
dragossss

dragossss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 21.09.2006
Master franciza KFC in Romania apartine lui Gabriel Popoviciu .
acest personaj cred ca e in top 10 cei mai bogati din Romania.

"Cele doua branduri sunt aduse in Romania in sistem de franciza de companiile American Restaurant System, respectiv US Food Network, aflate in portofoliul grupului Altrom, controlat de omul de afaceri Gabriel Popoviciu." (se refera la KFC si Pizza Hut)
sursa www.zf.ro

Edited by dragossss, 26 March 2007 - 21:39.


#31
tilika

tilika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.01.2007

View Postcatharsis3k, on Mar 24 2007, 18:48, said:

ete vrajeala mananca doar oamenii strazii. La McD mananca tot americanul de rand
da bai mananca tot americanu.da nu chiar toti.aia care sunt din middle class mananca cel mai des acolo.romanu e un pic cu mintea plecat si cum apare ceva nou hop si el.sa nu crezi tu ca la un mc`donalds vine directorul de la nu stiu ce firma de petrol din america sai sarbatoreasca ziua lu nepoata lui.cum a facut patriciu de a venit cu nepoata lui la mec in ploiesti sal vada pe ronald mc`donald.sa fim seriosi,afara toate sunt la putere dar vorba ta doar pentru ameicani de rand

#32
the2003s

the2003s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.05.2006
Avea dreptate cine a zis ca US Food Network nu acorda francize KFC pentru Romania. Probabil se acorda "numai prietenilor"...

#33
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007

View PostNicanor, on Mar 22 2007, 15:51, said:

...daca nu reusesti la kfc, poate te orientezi spre un brand care nu a intrat la noi, burger king, tacobell sau goodis de ex. sau de ce nu, fa tu un brand si luam francize de la tine :)...
E mai greu. Tu chiar crezi ca primul Burger King o sa vrea sa-l deschida americanii in Buzau? :D
E normal sa existe exclusivitate, iar cele mai bune doua motive au fost zise de don daniello acum o pagina.
E o prostie, dar tipic romanesc, sa crezi ca americanii acorda francizele "pe pile". KFC este o afacere cu capital privat si nu o societate romaneasca de stat!

#34
the2003s

the2003s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.05.2006
Stie cineva ce firma detine franciza Sheriff's?

#35
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Adica tu ai impresia ca Sheriff's e un lant international?

#36
the2003s

the2003s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 15.05.2006

View PostLoveDemon, on Oct 27 2007, 19:50, said:

Adica tu ai impresia ca Sheriff's e un lant international?

Adica ti se pare ca asta reiese din intrebarea mea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate