Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mac pt to(n)ti. Intrebati orice aici

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
961 replies to this topic

#955
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu se face reinstalare de sistem pentru asa ceva. De fapt, sunt situatii extrem de rare in care este nevoie de aceasta, ca doar nu e Windows...

@Arlekhinn
Este posibil ca un ad-on sa fie de vina. Incearca sa faci ce scrie in pagina de suport de la Apple: https://support.appl.../en-us/HT203353
De asemenea, incarcarea anumitor elemente din cache ar mai putea produce erori neasteptate. Pentru curatarea cache-urilor exista mai multe metode si le gasesti detaliate la acest link: http://osxdaily.com/...afari-mac-os-x/

#956
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Safari nu ar trebui sa se inchida.
Cel putin nu am vazut in 10 ani asa ceva.
Poate sa incerce un beta...

Edited by _-_, 20 July 2017 - 10:57.
Regulament, pct. 3 lit. d.


#957
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Personal nici eu nu am intalnit asa ceva la Safari. Nici macar la Firefox sub OS X/ macOS (doar sub Windows).

#958
Invoc

Invoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.07.2013
Va rog , poate sa-mi spună cineva la un nivel mediu de înțelegere , daca in afara jocurilor , acest Mac (Sistem Desktop PC Mac mini cu procesor Intel® Dual Core™ i5 2.80GHz, Haswell™, 8GB, 1TB Fusion Drive, Intel® Iris Graphics, OS X Yosemite) are ceva avantaje , performante , fata de acest NUC (Sistem IT INTEL NUC NUC6I7KYK2 Intel® Core™ i7-6770HQ pana la 3.5GHz, 8GB, SSD 500GB, Intel® Iris™ Pro Graphics 580, Free Dos) ? Intenționez sa cumpăr unul din ele și nu sunt încă hotărât . Va mulțumesc !

#959
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostInvoc, on 28 iulie 2017 - 21:35, said:

Va rog , poate sa-mi spună cineva la un nivel mediu de înțelegere , daca in afara jocurilor , acest Mac (Sistem Desktop PC Mac mini cu procesor Intel® Dual Core™ i5 2.80GHz, Haswell™, 8GB, 1TB Fusion Drive, Intel® Iris Graphics, OS X Yosemite) are ceva avantaje , performante , fata de acest NUC (Sistem IT INTEL NUC NUC6I7KYK2 Intel® Core™ i7-6770HQ pana la 3.5GHz, 8GB, SSD 500GB, Intel® Iris™ Pro Graphics 580, Free Dos) ? Intenționez sa cumpăr unul din ele și nu sunt încă hotărât . Va mulțumesc !


Cu mac mini ai avea numai avantaje:
- ai putea avea dual boot window si macos
- este mult mai silentios decat intel nuc
- ai putea folosi o placa externa video pe thunderbolt pentru alte aplicatii care necesita procesare grafica.

Probabil va rezista mai mult un mac mini decat un intel nuc.
La intel nuc se stie deja problema ventilatorului care face galagie.
Am avut vreo 3 variante, toate erau zgomotoase.

Edited by adiatric, 29 July 2017 - 20:14.


#960
Invoc

Invoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.07.2013
Mulțumesc pentru răspuns . Și eu înclinam spre Mac , dar mai aveam nevoie de o părere care sa ma convingă definitiv ; voi cumpara Mac-ul !

#961
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostInvoc, on 30 iulie 2017 - 00:07, said:

Mulțumesc pentru răspuns . Și eu înclinam spre Mac , dar mai aveam nevoie de o părere care sa ma convingă definitiv ; voi cumpara Mac-ul !

Alegere buna.
Ideea e ca si pe un macbook air din 2013 merge 4k.
Si deasemenea inca mai functioneaza in anul 2017 fara probleme.
Si binenteles ca este inca silentios.

Edited by adiatric, 11 August 2017 - 19:38.


#962
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Va rog sa deschideti subiecte separate pentru intrebarile voastre, Vizibilitate mai buna si utilitate mai mare. Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate