Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Madagascar

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
mifi

mifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.05.2009
Am pus niste informatii in mare despre aceasta calatorie in linkul de mai jos, plus mai multe filmulete si poze ce le-am facut. Daca doriti si alte detalii nu ezitati sa ma intrebati.

Post cu aventura noastra in Madagascar

Film cu road trip-ul nostru prin Madagascar

Film cu plajele exotice din Madagascar

Mancand trestie de zahar pe drum inspre Morondava cu masina inchiriata si soferul nostru

Cantecul indri-lor la 6 dimineata in Parcul Andasibe

Lemurul sifaka mancand morcov

Un lemur simpatic

Mahambo - La pirogue

Copiii din Morondava

Mai multi lemuri

#20
Asontea

Asontea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 25.09.2011
Nu știu dacă e hobby sau meserie pt tine, dar pozele si montajele pe YouTube sunt mortale.ne-am distrat toți mai ales la " mai mulți lemuri".
Felicitări pt excursie ! Ați avut traseul fixat de aici sau v-ați organizat acolo?

#21
mifi

mifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.05.2009

View PostAsontea, on 12 decembrie 2012 - 21:59, said:

Nu știu dacă e hobby sau meserie pt tine, dar pozele si montajele pe YouTube sunt mortale.ne-am distrat toți mai ales la " mai mulți lemuri".
Felicitări pt excursie ! Ați avut traseul fixat de aici sau v-ați organizat acolo?

Mersi Asontea! In mare am avut fixat traseul, pentru ca vroiam sa facem totul cat mai eficient - sa vedem cat mai multe in timpul relativ putin pe care l-am avut, dar fara masina inchiriata cu siguranta nu am fi reusit sa vedem atatea. Dar lucrurile s-au mai si schimbat pe traseu, stii cum e cu socoteala de acasa...

#22
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 28.12.2005
Sa inviorez topicul- am un prieten malgas si daca aveti ceva intrebari nelamuriri puteti sa lasati un mesaj aici iar eu pot intreba mai departe.

#23
flabo

flabo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.07.2009
Salutare, am si eu intrebare : a mai fost cineva in madagascar recent?vreau sa facem o excursie in 2 ( sfarsit aprilie - mijloc de mai)

am inteles ca nu se recomanda in perioada asta, ( situl MAE) chiar asa riscant sa fie? sau se poate merge?

#24
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008
vad niste zboruri prin toamna cu 800 eur din bucuresti, e buna perioada ?

#25
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Pretul la AF e foarte bun, cred ca cel mai bun pe care l-am văzut pe destinatia asta. Perioada iarasi e buna, au mai bagat preturi pe la 900-1000 insa prin ianuarie-martie, cand e vremea nasoala.
Eu merg in august, si desi am platit ceva mai putin (vreo 750) si include si o escala de 4 zile in Seychelles, daca stiam ca va veni promotia asta nu ma mai complicam.
Pentru ce trebuie sa te pregatesti sunt preturile la zborurile interne...sub 230-250/one-way nu exista nimic la baietii aia...japca pe fata.

#26
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 18.03.2008
am inteles, mersi de info

Edited by flc, 04 March 2015 - 15:05.


#27
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View Postalexxxxx, on 04 martie 2015 - 15:01, said:

Pretul la AF e foarte bun, cred ca cel mai bun pe care l-am văzut pe destinatia asta. Perioada iarasi e buna, au mai bagat preturi pe la 900-1000 insa prin ianuarie-martie, cand e vremea nasoala.
Eu merg in august, si desi am platit ceva mai putin (vreo 750) si include si o escala de 4 zile in Seychelles, daca stiam ca va veni promotia asta nu ma mai complicam.
Pentru ce trebuie sa te pregatesti sunt preturile la zborurile interne...sub 230-250/one-way nu exista nimic la baietii aia...japca pe fata.

Ar trebui sa te consideri norocos, 750 euro in high season pentru Madagascar e super bine. Doar ca nu prea vei avea vreme de baie, temperaturile pe coasta de-abia ajung ziua pana la 22* C in august. Plus ca 4 zile in Seychelles e un bonus in nici un caz o "complicatie". Baobabii, lemurienii, cameleonii si peisajele din Madagascar sunt si pe my bucket list.
Zbori cumva cu Etihad si Air Seychelles?


#28
paul-d

paul-d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.05.2015
Mai am 5 cutii x 12 pastile de Atovaquone/Proguanil (Malarone) 250mg/100mg, cumparate din Belgia. Data expirarii: 05/2016. Productie: Mylan. Pret: 30 Euro/cutie. Malarone este cel mai eficace, inclusiv impotriva anofelilor care au capatat rezistenta la alte medicamente si are cele mai reduse efecte adverse. Cine doreste, ma poate contacta pe [email protected]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate