Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Madagascar

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
A fost cineva? Ma intereseaza ce mancare au.. sper ca nu insecte :puke:

#2
snfc21

snfc21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.01.2006
nu insecte.
mai poti merge in mozambik, e si-acolo super frumos si mult mai ieftin

#3
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postsnfc21, on Mar 20 2007, 16:31, said:

nu insecte.
mai poti merge in mozambik, e si-acolo super frumos si mult mai ieftin
Merci. Nu e inca 100% stabilit iar banii nu sunt o problema.

#4
spx2

spx2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 16.02.2007
offf...cand ne dau banii afara din casa...
de ce nu maldive  :P  ?

#5
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postspx2, on Mar 26 2007, 13:31, said:

offf...cand ne dau banii afara din casa...
de ce nu maldive :P ?

De ce Maldive si nu Madagascar?

#6
Qzone

Qzone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 26.03.2007

View PostBebeluska, on Mar 20 2007, 16:30, said:

A fost cineva? Ma intereseaza ce mancare au.. sper ca nu insecte :puke:

Eu n-am fost, dar am vazut niste poze cu bastinasii si m-am prapadit de ras.
Sa vezi ce caraghiosi sunt ! Negri, desculti si cu umbrela care sa-i apere de soare. :lol:


Edit: Abia acum ti-am citit semnatura ! :fear:

Edited by Qzone, 27 March 2007 - 23:31.


#7
spx2

spx2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 16.02.2007
vezi Bebeluska,ti-am zis eu ca mai bine-n maldive  :naughty:

#8
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Mai special e Madagascarul decat Maldivele.In Maldive mergi doar sa lenevesti, pe cand in Madagascar poti avea o vacanta activa, umbli, vezi tot felul de chestii, e alta treaba.Plus ca dupa o aventura prin Madagascar, Seychelles si Mauritius sunt doar la cateva ore distanta, sa te si relaxezi o saptamana.

Problema e cum ajungi in Madagascar, ca nu stiu sa fie curse regulate din Europa pe ruta asta.

#9
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006

View Postherlino, on Mar 28 2007, 06:47, said:

Problema e cum ajungi in Madagascar, ca nu stiu sa fie curse regulate din Europa pe ruta asta.

Sunt curse directe Air France Paris CDG - Antananarivo (durata zborului = aprox. 10h 30min).

Si mai sunt curse cu Air Mauritius, din alte orase din Europa (Roma, Milano, Geneva, Paris, Londra, Frankfurt, Munchen, Zurich, Viena) cu schimbare in Mauritius (zborul Mauritius - Antananarivo fiind de aprox. 2h).

Oricum preturile cele mai mici dus-intors sunt in jur de 1000 de euro, dar depinde de perioada de calatorie.

#10
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postherlino, on Mar 28 2007, 07:47, said:

Mai special e Madagascarul decat Maldivele.In Maldive mergi doar sa lenevesti, pe cand in Madagascar poti avea o vacanta activa, umbli, vezi tot felul de chestii, e alta treaba.Plus ca dupa o aventura prin Madagascar, Seychelles si Mauritius sunt doar la cateva ore distanta, sa te si relaxezi o saptamana.

Problema e cum ajungi in Madagascar, ca nu stiu sa fie curse regulate din Europa pe ruta asta.

well, se pune problema pt revelionul de anu' asta, deci avem timp sa cautam rute, sa ne facem programul, nu mergem sa lenevim :)

#11
thunder_ovidiu

thunder_ovidiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 25.01.2007
si eu vreau in madagascar  :P , nu am fost dar mai uit destul pe travel tv, e jungla peste tot, plaja e superba, o duzina de marsupiale dragute, climatul e foarte bun si sanatos... ce mai... go for it!

#12
maz_max

maz_max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.12.2007
Am inceput sa planific vacanta de vara pe care cred ca o sa o petrec in Madagascar..as dori ceva informatii referitoare la cazare..confort minim..gen studio pe malul oceanului..sau eventual la localnici..clima in perioada iulie-august..si poate ceva recomandari unde sa-mi petrec vacanta acolo..mentionez ca vreau sa stau cam 3 saptamani in care sa ma relaxez( a se intelege plaja+cocktail)..multumesc..

#13
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006

View Postmaz_max, on Apr 8 2008, 13:49, said:

Am inceput sa planific vacanta de vara pe care cred ca o sa o petrec in Madagascar..as dori ceva informatii referitoare la cazare..confort minim..gen studio pe malul oceanului..sau eventual la localnici..clima in perioada iulie-august..si poate ceva recomandari unde sa-mi petrec vacanta acolo..mentionez ca vreau sa stau cam 3 saptamani in care sa ma relaxez( a se intelege plaja+cocktail)..multumesc..

Ai ajuns pina la urma? Daca da, poate ne spui niste impresii si postezi foto.

#14
maz_max

maz_max

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 08.12.2007

View Postremg, on Apr 28 2009, 08:38, said:

Ai ajuns pina la urma? Daca da, poate ne spui niste impresii si postezi foto.
nu am mai ajuns..nu am gasit pe nimeni dispus sa mearga..

#15
wassabi

wassabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 14.10.2007

View PostBebeluska, on Mar 20 2007, 16:30, said:

A fost cineva? Ma intereseaza ce mancare au.. sper ca nu insecte :puke:
Am facut vreo 2 voiaje cu echipaj din Madagascar prin 2002. Baieti de treaba si ceva mai spalati decat restul popoarelor africane cu care am lucrat pana acum (senegalezi, ivorieni...). Bucatarul tot din Madagascar era, gatea acceptabil. Mancarea lor preferata erau picioarele de porc fierte (cam cum le facem noi ptr racitura). De ajuns nu am ajuns, dar as vrea. Francezii pe care ii aveam la bord mergeau acolo regulat pentru scuba precum si sporturi acvatice. Preturile sunt mici (in 2002 imi povestea electricianul malgas pe care il aveam ca necesarul ptr un trai decent pentru familia lui era un jur de 150 de dolari lunar)

#16
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
Nu stiu cine mai doreste sa mearga anul acesta in Madagascar, insa atentie la evenimentele din ultima vreme...tara este in pragul unui razboi civil...

#17
mifi

mifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.05.2009
Voi merge in data de 10septembrie in Madagascar, va povestesc dupa cum a fost :) dar nu gasesc Malarone(doar pe niste situri care fac shipping doar in UK am gasit), stie cineva de unde se pot lua?

#18
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View Postmifi, on 2nd August 2010, 20:04, said:

Voi merge in data de 10septembrie in Madagascar, va povestesc dupa cum a fost :) dar nu gasesc Malarone(doar pe niste situri care fac shipping doar in UK am gasit), stie cineva de unde se pot lua?
ai ajuns pana la urma?poate ne poveste si noua despre acesta destinatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate