Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP
 

Sisteme de acoperișuri - ȘINDRILĂ BITUMINOASĂ vs TABLĂ vs ȚIGLĂ vs alții

- - - - -
  • Please log in to reply
4216 replies to this topic

#4213
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Ar trebui sa te duci sa vezi ceva pus deja in opera.
Ca povestile sunt multe.

#4214
cezarius29

cezarius29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.07.2007

 alex_now, on 16 septembrie 2020 - 21:14, said:

Am redus optiunile la doua:

Lindab Roca Rustic (Tile Red)
  • Otel: 0.6mm, AlZn 150g/mp, Suedia
  • Garantie tehnica: 50 de ani pro-rata (25 + 25)
  • Garantie pentru acoperirea de piatra impotriva deteriorarii neuniforme: 25 de ani
  • Prindere cu suruburi cu garnitura acoperita integral
  • Folie: Tyvek LAF, 80g/mp, Sd 0.03, rezistenta rupere 210/250N, garantie 10 ani
  • Sistem pluvial: Lindab Rainline, semirotund 125/87, otel 0.60mm, Zn 350g/mp, Suedia, garantie 30 ani
  • Garantie montaj: 5 ani
  • TOTAL: 10,870 euro
Gerard Milano (Rosso)
  • Otel: 0.43mm, AlZn 150g/mp, Coreea de Sud
  • Garantie tehnica: 50 de ani pro-rata (25 + 25)
  • Prindere cu cuie striate vopsite
  • Folie: Gerard standard, 150g/mp
  • Sistem pluvial: Bilka, 125/90, otel 0.6mm, Zn 275g/mp, Suedia, garantie 30 ani tehnica, 15 ani culoare
  • Garantie montaj: 3 ani
  • TOTAL: 10,920 euro



Salutare! Vad ca nu a mai scris nimeni pe aici de ceva timp... Sunt si eu interesat de refacerea acoperisului si inca mai dezbat ce sa aleg. Pentru ce suprafata de acoperis ati primit ofertele astea?

#4215
jhonn

jhonn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 16.02.2005
Buna ziua,

La casa de la tara trebuie sa schimb invelitoarea acoperisului, momentan este acoperita cu tabla de aluminiu care dupa o ploaie serioasa cu gheata a cam cedat.
Am primit doua oferte similare ca pret: una de la Bilka cu tabla Finisaj Mat de 0.5 225g Zn si inca o oferta de la Roofart Umbrella Mat structurat cu aceleasi caracteristici.
Ce recomandati intre cele doua? De Roofart nu am am auzit mare lucru, doar ca aduc tabla din Suedia si o preseaza in Romania si Rep. Moldova.
Recomanda cineva Roofart sau sa o tai de pe lista?

#4216
ruh01

ruh01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 05.10.2007
Buna ziua, am ajuns la momentul acoperisului si am decis sa merg pe Novatik, pe sistemul cu dublu falt Robust Rain. Am contactat Novatik si fost sunat apoi de un distribuitor din Bucuresti, Total Roof Systems, din Militari. Vazand ca nu au niciun review pe Google sau Facebook, rog colegi care poate stiu ceva despre ei sau au montat cu ei, sa ma lumineze. Multumesc.

#4217
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 12.09.2013
Novatik e un brand mediu....am experienta negativa cu producatorul!Montatorul a fost ok, dar producatorul nu a recunoscut greselile de fabricatie!Nu recomand, alege altceva....daca nu crezi am poze, filmulete....jenant!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate