Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

cum pot obtine fonduri europene

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
allexmax

allexmax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.09.2006
Buna ziua ! As vrea sa stiu cum anume pot obtine fonduri europene pentru largirea spatiului de lucru(marirea bucatariei,grup sanitar pt angajati , vestiare , o multitudine de modificari) pentru un restaurant.Ce anume trebuie sa contina dosarul care trebuie depus comisiei etc?Daca ma poate ajuta cineva  9cu un site unde as putea gasi asemena informatii,orice) , as fi foarte recunoscator . Va multumesc

#2
alindbr

alindbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.05.2006

View Postallexmax, on Mar 5 2007, 13:23, said:

Buna ziua ! As vrea sa stiu cum anume pot obtine fonduri europene pentru largirea spatiului de lucru(marirea bucatariei,grup sanitar pt angajati , vestiare , o multitudine de modificari) pentru un restaurant.Ce anume trebuie sa contina dosarul care trebuie depus comisiei etc?Daca ma poate ajuta cineva  9cu un site unde as putea gasi asemena informatii,orice) , as fi foarte recunoscator . Va multumesc


fonduri-structurale.ro

#3
allexmax

allexmax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.09.2006

View Postalindbr, on Mar 5 2007, 15:38, said:

fonduri-structurale.ro
MULTUMESC PENTRU LINK.AICI GASESC CAM TOT CE AM NEVOIE.

#4
connected2net

connected2net

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.10.2007
Nu poti. E dor un mit. Daca vad pe cine va care a reusit... da' nu vad:D

#5
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postconnected2net, on Oct 22 2007, 09:17, said:

Nu poti. E dor un mit. Daca vad pe cine va care a reusit... da' nu vad:D

vorbesti baliverne ;)
cum s-au luat fonduri pe Sapard,FP 6, Phare,Afm pana acum, la fel se vor lua si inainte pe FSC...

#6
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

View Postconnected2net, on Oct 22 2007, 09:17, said:

Nu poti. E dor un mit. Daca vad pe cine va care a reusit... da' nu vad:D

Nu e deloc mit. Chiar ai postat fara nici un rost...

Bani se dau, insa nu cred ca prietenul nostru va reusi sa ia ceva bani, atata vreme cat afacerea lui se desfasoara in oras. Poate mai tarziu, dar in aceasta pesioada nu cred. Fondurile structurale sunt orientate spre dezvoltarea unor zone deficitare si a unor domenii de activitate care au nevoie de aceste subventii. Nu cred ca este vorba de restaurante... Poate doar intr-o zona in care o astfel de investitie se dovedeste a fi un vector de creare unor locuri de munca neaparat necesare...

#7
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Un avocat bun te rezolva :)

Acu dpinde cum iti struturezi/prezinti proiectu

#8
cristiandu

cristiandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.12.2006
Eu am o fundatie cu un centru de plasament si am tot cautat o firma sa i-mi faca un proiect  pentru modernizarea centrului.

Inca mai caut, dar tare ma tem ca banii astia nu o sa-i vad niciodata.

Caut numai ca sa fiu eu cu inima impacata ca am facut ceva, dar sincer, nu stiu pe nimeni sa fi luat bani de la ei si asta i-mi taie tot avantul .

Daca gasiti pe cineva care a luat bani pt proiecte din fonduri structurale, poate pune cineva o adresa de contact sa vedem si noi.

Pana atunci :confuzzled:

#9
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

View Postcristiandu, on Oct 27 2007, 04:49, said:

Eu am o fundatie cu un centru de plasament si am tot cautat o firma sa i-mi faca un proiect  pentru modernizarea centrului.

Inca mai caut, dar tare ma tem ca banii astia nu o sa-i vad niciodata.

Caut numai ca sa fiu eu cu inima impacata ca am facut ceva, dar sincer, nu stiu pe nimeni sa fi luat bani de la ei si asta i-mi taie tot avantul .

Daca gasiti pe cineva care a luat bani pt proiecte din fonduri structurale, poate pune cineva o adresa de contact sa vedem si noi.

Pana atunci :confuzzled:

OK daca ti se poare greu si complicat, trebuie sa cauti un consultant, nu se poate sa nu gasesti. Pur si simplu dai un search pe google si iti  apar o gramada de firme cu acest profil. Sa stii ca aceste servicii costa si iti vor lua 5% din valoarea finantarii.

#10
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postfloraur, on Oct 27 2007, 09:04, said:

OK daca ti se poare greu si complicat, trebuie sa cauti un consultant, nu se poate sa nu gasesti. Pur si simplu dai un search pe google si iti  apar o gramada de firme cu acest profil. Sa stii ca aceste servicii costa si iti vor lua 5% din valoarea finantarii.

de preferat sunt firmele care iau acel comision numai atunci cand se aproba si finantarea :)
eu l-as pune la "criterii eliminatorii" :peacefingers:

#11
miserupe

miserupe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.10.2007
Intai pentru allexmax -”As vrea sa stiu cum anume pot obtine fonduri europene pentru largirea spatiului de lucru(marirea bucatariei,grup sanitar pt angajati , vestiare , o multitudine de modificari) pentru un restaurant”-- trimite cereri de info la firme de consultanta pe net(search dupa consultanta, fonduri europene sau structurale)- dar ca sa primesti usor raspuns- spune-le clar: unde e situat restaurantul(zona rurala/urbana), daca e parte dintr-un hotel/pensiune te-ar ajuta,( doar restaurant, nu prea e un fond in care sa te incadrezi). ”Dosarul”=proiectul, oricum trebuie facut de cineva profesionist, sa poata sa iti faca un studiu de fezabilitate, un plan de afaceri, prognoze, dosarul de achizitii, dosarul de cheltuieli(cand/daca se aproba proiectul...)

Pentru cristiandu, cu fundatia, poate te poti incadra pe POS DRU(Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane), dar trebuie vazut clar ce face fundatia ta, in principal un consultant pe fonduri europene(structurale sunt doar o parte)o sa iti spuna daca te poate ajuta dupa ce iti vede un certificat constatator cu codurile CAEN ale activitatilor autorizate, act constitutiv,...., iar de cineva ca re sa fi luat DEJA bani, nu ai cum sa auzi acum, inca nu s-a dat drumul la fonduri, pe partea de privat(si eu astept:) ), oricat de multe incearca ei sa spuna la televizor.

#12
andreeajora

andreeajora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 08.11.2007

View Postcristiandu, on Oct 27 2007, 03:49, said:

Eu am o fundatie cu un centru de plasament si am tot cautat o firma sa i-mi faca un proiect  pentru modernizarea centrului.

Inca mai caut, dar tare ma tem ca banii astia nu o sa-i vad niciodata.

Caut numai ca sa fiu eu cu inima impacata ca am facut ceva, dar sincer, nu stiu pe nimeni sa fi luat bani de la ei si asta i-mi taie tot avantul .

Daca gasiti pe cineva care a luat bani pt proiecte din fonduri structurale, poate pune cineva o adresa de contact sa vedem si noi.

Pana atunci :confuzzled:

[email protected]

Daca vreti, noi oferim astfel de servicii, adica va putem ajuta sa obtineti fonduri europene nerambursabile. Daca sunteti interesat, astept e-mail

#13
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postandreeajora, on Nov 8 2007, 13:25, said:

[email protected]

Daca vreti, noi oferim astfel de servicii, adica va putem ajuta sa obtineti fonduri europene nerambursabile. Daca sunteti interesat, astept e-mail

cand va aud cu "va putem ajuta sa obtineti bla bla..." imi vine sa :puke:
alooo....consultantilor cu experienta (care de fapt nu exista in fonduri structurale), se spune "va putem intocmi proiectul", varianta de sus parca suna a "stiu eu pe cineva sus-pus, hai ca aranjam noi" :death:

@ useri: aveti mare grija cand selectati firma care se va ocupa de proiect...sa nu aveti surprize mari...cel mai bine cautati intai, informati-va si dupa apelati la "experti"

PS: nu am firma de consultanta, nu ofer consultanta, dar intamplator fac parte din circul asta cu Fonduri Europene... asta in caz ca se gandeste careva ca fac reclama proasta "consultantilor"

#14
andreeajora

andreeajora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 08.11.2007
Si cam in ce fel ar fi trebuit sa ma exprim? Intr-adevar nu inspira mult profesionalism, dar daca tot am citit thread-ul, am dat si un reply. Si nu,nu cunosc pe nimeni sus-pus, doar ca in firma in care lucrez, se ofera si astfel de consultanta pe tema fondurilor europene nerambursabile. Evident asta include si proiecte de investitii.

http://www.finit.ro

Asta ca sa mi "spal pacatele" :) Cheers

#15
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postandreeajora, on Nov 8 2007, 14:16, said:

Si cam in ce fel ar fi trebuit sa ma exprim? Intr-adevar nu inspira mult profesionalism, dar daca tot am citit thread-ul, am dat si un reply. Si nu,nu cunosc pe nimeni sus-pus, doar ca in firma in care lucrez, se ofera si astfel de consultanta pe tema fondurilor europene nerambursabile. Evident asta include si proiecte de investitii.


Asta ca sa mi "spal pacatele" :) Cheers

eu zic sa editezi link-ul pana vede un moderator....:)

Edited by kappa_man84, 08 November 2007 - 14:27.


#16
chitoiadrian

chitoiadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.11.2007
salut
am si eu o întrebare.
aveti idee care sunt domeniile de activitate la care poti obține fonduri nerambursabile_

#17
chitoiadrian

chitoiadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.11.2007
mai concret m-ar interesa daca pot sa obțin fonduri nerambursabile pentru o inveatitie in domeniu rural si anume sa fac " o sală de calculatoare" cu internet. Am văzut ca s-a mai facut pe undeva si a avut succes dar nu sunt sigur daca sa poate. Mă puteți ajuta?

#18
beautycar

beautycar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 25.10.2007
si pe mine ma intereseaza fondurile nerambursabile dar am auzit ca firmele care se ocupa de obtinerea lor cer 80% pentru ele. Asa nu imi mai convine....daca esti o firma serioasa contacteaza-ma [email protected]

Pana acum o firma mi-a cerut 80.000 euro la 100.000 obtinuti ....sa fie sanatosi daca or gasi vreun prost sa le dea atata

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate