Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Albume NOI (Ro)

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#19
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 16.08.2002
Ati avut ocazia sa ascultati ultimul album Bon Jovi - This Left Feels Right ? E tot Bon Jovi, dar complet diferit, nu ceea ce stiati despre ei.

Este absolut ... incredibil. V-ati imaginat vreodata ca "Livin' On A Prayer" sau "Always" pot fi fundalul sonor pentru o seara romantica, cu lumanari si lumina difuza? Incercati ...

John Bon Jovi spunea ca noul "Always" are ca fond sonor bataile inimii ...

Astept comentarii. Auditie placuta.

#20
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
No bine, eu fan Bon Jovi nu am auzit noul album..... :(
Acu ma duc sa-l iau..... adica cand termin serviciul.....
Multam fain

#21
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
F I Z Z  -  "T O T U L S A U N I M I C" / Nova Music Entertainment
Data lansarii: 11.02.04

In aceasta seara, la Clubul Life, din Capitala, a fost lansat primul album FIZZ: "Totul sau nimic". Albumul contine Intro, 6 melodii, 2 remixuri + videoclipul hit-ului "Esti fitzoasa". La acest album au contribuit DJ Star si Aida. Inregistrarile au fost realizate la MOF Records. Bogdan Croitoru alias FIZZ este si producatorul albumului.

Pe acest album regasiti melodiile "Apasa pedala", "Daca nu Fizz, atunci cine?", "Am nevoie...", "Esti fitzoasa", "Fara tine noaptea" si "De fiecare data", plus intro si doua remixuri - "Esti fitzoasa" si "Apasa pedala".

Primul album FIZZ este interesant.

Edited by Allex: Am explicat ca parerea asupra acestui album a fost exprimata imediat dupa ascultarea discului si la aceasta ora nu mai corespunde. Inainte de a deveni convingeri, parerile se mai schimba.  :rolleyes:

Attached Files

  • Attached File  fizz.jpg   83.69K   54 downloads

Edited by Allex, 14 July 2005 - 23:58.


#22
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Lol...tu glumesti, nu?
Daca si fizz e promitator...atunci nu ma mira ca suntem la nivelul la care suntem cu muzica!!

#23
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 20.06.2003
Asta suna cam a reclama ..:lol: nu ca nu ar fi cool baiatu' .....

#24
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

Quote

Originally posted by raiiar

O ultima chestie...Allex, tu cat primesti la promovarea asta?

Pai probabil o tura cu Carrera si vreo 2-3 pitzipoance d-alea. Io zic ca merita, nu ?  :)

#25
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
C L A S S – "P E N T R U D R A G O S T E " (Cat Music / Media Services)
Data lansarii: ora 00.00 a zilei de 14.02.04 (Valentine’s Day)

In prima secunda a acestei zile, in Discoteca Maxx, din Bucuresti, a fost lansat al saselea album care poarta INTEGRAL semnatura inconfundabila a formatiei CLASS (muzica, text & interpretare): "Pentru dragoste".

Primul extras pe single, "Pentru dragoste", da titlul albumului si beneficiaza de un videoclip foarte interesant care va putea fi vizionat incepind de astazi pe MTV Romania si Atomic. Videoclipul melodiei "Pentru dragoste" a fost urmarit in premiera in Discoteca Maxx.

CLASS inseamna Mihaela Cernea, Anca Badiu, Florin Cojocaru si Vlad Cernea.

Noul album CLASS cuprinde 8 melodii si 3 mix-uri.
Tracklist complet:
1. Pentru dragoste
2. Fara tine (Club Mix)
3. Spune-mi
4. Baby
5. N-am vrut sa te cred
6. Pentru dragoste (Funk Mix)
7. Tu ai plecat
8. Fara tine
9. Numai tu
10. Stiu ce vrei
11. Pentru dragoste (Hard Mix)

Toate melodiile beneficiaza de o varianta pentru ton de apel. Tonurile de apel sint disponibile clientilor CONNEX, prin serviciul Connex Freestyle.

"Pentru dragoste" este indiscutabil un album de 5 (cinci) stele, pe care merita sa-l aveti in colectia personala. Un sound revigorant generator de optimism...   :OK:

Attached Files



#26
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Ascultati un sample "Pentru dragoste"...

Attached Files



#27
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
PRAF IN OCHI - "P.I.O." (CAT MUSIC / MEDIA SERVICES)
Data lansarii: 26.02.2004
Locatia: Colegiul National "Dimitrie Cantemir", Bucuresti (concert surpriza)
Categoria: rock de cinci stele

Astazi a fost lansat primul album al formatiei rock PRAF IN OCHI - "P.I.O.". Albumul contine 12 piese (fara Intro si Outro), printre care deja hiturile "In mintea mea" si "Parte din mine". Un album rock pentru toate gusturile... :OK:

Attached Files

  • Attached File  pio.jpg   39.26K   49 downloads


#28
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
oricum ce sa va zic? e misto muzica lui? eu zic ca ramane cam naspa..sau voi vreti sa faceti vreo propaganda sau ce? invidios pe tipu ala? mi-ar fi rusine sa ma aflu in aceasta ipostaza...da-ti-0 incolo de treaba

si ca sa adaug si eu un album va zic asa : Urban-proiectul verde
tre sa mai iasa si albumul lui Ombladon-Condoleante

#29
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Allex: am ascultat sample'ul ala... geee, e sf pe bune...

nu pot sa pricep cum un astfel de sound mai poate sa prinda... sincer, e lame rau...

stiu ca sampleul e la calitate joasa si nu la asta ma refeream... ci la cum suna muzica... e asa.. nu stiu, ca de incepatori...

#30
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by arty
ma refeream la cum suna muzica... e asa.. nu stiu, ca de incepatori...


Stiu ca gusturile nu se discuta. Daca tie stilul actual Class ti se pare "de incepatori" e doar o impresie personala.

Am auzit pareri avizate care sustin ca formatia Class a luat-o pe un drum putin mai comercial, pentru ca asa este normal cind vrei sa traiesti din muzica si sa evoluezi in acest domeniu.

Artistul urmareste ca muzica lui sa se regaseasca in cit mai multe gusturi si e absolut firesc sa nu reuseasca sa obtina de la toata lumea OK-ul.

Mie imi place foarte mult albumul Class, mi se pare cel mai reusit de pina acum. Fara un refren care sa se ceara fredonat zile in sir, degeaba scoti un album pe luna, pentru ca iti pierzi vremea facind muzica.

Daca asculti atent, in orice stil de muzica tot comercialul si-a spus ultimul cuvint. Au mai fost "nebuni" care au incercat sa mearga contra curentului si au renuntat dupa ce s-au convins ca este imposibil si pina la urma nerentabil...

#31
Stonehenge

Stonehenge

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 23.02.2003
Adevarul e ca zici muzica romaneasca si... :vomiton:

#32
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Sa nu asculti muzica produsa in tara ta, pentru ca o dispretuiesti... Asta cred ca e vreo specie de snobism... (nu esti obligat sa o si cumperi!) Daca asculti 100% muzica straina nu inseamna neaparat ca esti mai "select" sau mai "rafinat" decit restul, ci doar putin mai "ingust". Muzica trebuie "consumata", mai ales ca ne este oferita adesea gratuit. Asculti ce iti place, fara sa faci astfel de discriminari aberante.

#33
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Imi pare rau Allex dar muzica romaneasca e jos rau de tot. Probabil ca din josul asta se ridica citiva dar tot jos sint. Majoritatea produc muzica ca au un tatic sau mamica sa le finanteze un videoclip.
Ramin la ce a zis Cotabita odata: nu merita sa cumperi un album al unui cintaret daca ai auzit o melodie buna de la acesta. Nici la a doua melodie buna nu merita. De abia daca ai auzit 3 bune merita, iar de pragul asta trec extrem de putini.

#34
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Cotabita a zis si chiar la "dinozaurul" Cotabita nu se poate aplica regula. :) El e doar "lupul moralist" al muzicii... :)

Era o vreme cind se lansau formatii pe banda rulanta. In prezent, casele de discuri nu mai finanteaza proiecte muribunde, chiar daca exista "un tatic sau mamica sa le finanteze un videoclip". Selectia este foarte dura si rezultatul trebuie sa asigure vinzari si solicitari pentru concerte. Comert pur, pentru ca totul se invirte in jurul banului, iar muzica nu face nici ea exceptie.

Oricum, daca nu asculti albumele integral, nu-ti poti crea o impresie asupra muzicii unui cintaret / unei formatii... si nu poti spune ca "merita" sau nu sa cumperi albumul. Ideal este ca melodiile sa ruleze de citeva ori, in ordinea stabilita pe album, mai tare sau in surdina.

Muzica romaneasca evolueaza, dar ca orice domeniu, are si perioade mai nefaste. Anul acesta se pare ca vom avea parte de surprize placute.

#35
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Class e chiar ok; se vede clar ca oamenii stiu muzica, insa trebuie sa stice un pic care sa adapteze la educatia muzicala de kkt a mioriticilor. Pana la urma mai trebuie sa si traiesti, nu?
Cat depre Fizz (Fass) e PENAL rau de tot. Unii oameni chiar nu inteleg ca nu poti sa faci muzica daca nu ai pic de talent, oricati bani ai avea. Geez!

#36
Bengosso

Bengosso

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.03.2004
De fapt versu' ala era "Cand tu n-aveai nici FIX in casa eu vorbeam la celular", nici decum nu era vorba de vreun PIX.Esti fan Fizz sau esti platit sa-i faci reclama?Despre INFERIORizarea maselor ati vrea sa vorbesc?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate