Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vreau sa-mi iau un Mac... de unde?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Beavix

Beavix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 13.10.2003
Vreau sa-mi cumpar un Mac... de preferat un G5. Singurul loc unde pot sa vad o oferta clara e la Macgallery.ro, insa mi se par cam scumpe (pretul in dolari din SUA e practic convertit 1:1 in Euro plus TVA...)

As opta si pentru un G4 la urma urmei daca as sti ca merita fata de Athlonul XP 1600 pe care il am acuma... e mai ieftin decat un G5.

Intrebarea e: mai stiti si alte surse de unde as putea sa cumpar un Mac? Firme, magazine, piata neagra...? Cumparare online din afara?

#2
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Apple Authorized Reseller & Service Provider :

NOU MAX
Tel.: (021) 230 70 57
Fax: (021) 679 74 81
E-mail: [email protected]

GRUP TRANSILVAE
Tel.: (021) 411 96 05
Fax: (021) 410 54 94
E-mail: [email protected]

MACNET DEVELOPMENT
Tel.:(021) 323 80 21
Fax: (021) 321 04 69
E-mail: [email protected]

Sper ca ceea ce ti-am scris pe private sa te ajute mai mult. Mai mult nu creau sa scriu aici.
Bafta!

#3
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Incearca si www.macgallery.ro

#4
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,923
  • Înscris: 11.01.2004

Quote

Originally posted by Greuceanu
Incearca si www.macgallery.ro


De curiozitate, tu ai citit postu' initial?

:cya:

#5
nihilsineMac

nihilsineMac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2004
Am incercat si eu la firmele mentionate, dar toti spun ca nu se ocupa de second-uri, ca daca apare vreun furnizor ma pun in legatura. Asta a fost de vreo 3 saptamini.
Am mai vazut pe ici-colo si niste Mac-uri cu preturi obraznic de mici, si nu e placut sa dai 1,000 de euro pe un PowerBook G4 care e peste 2,000+TVA, si sa primesti si o vizita de la Interpol inclusa in pret.
Prefer sa platesc un pret realist. Daca cineva are sugestii ...

#6
DEMONULNOPTII

DEMONULNOPTII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 09.04.2004

Quote

Originally posted by Beavix
Vreau sa-mi cumpar un Mac... de preferat un G5. Singurul loc unde pot sa vad o oferta clara e la Macgallery.ro, insa mi se par cam scumpe (pretul in dolari din SUA e practic convertit 1:1 in Euro plus TVA...)

As opta si pentru un G4 la urma urmei daca as sti ca merita fata de Athlonul XP 1600 pe care il am acuma... e mai ieftin decat un G5.

Intrebarea e: mai stiti si alte surse de unde as putea sa cumpar un Mac? Firme, magazine, piata neagra...? Cumparare online din afara?


iMAC... G3... 400Mhz... ala cu carcasa portocalie... cu tst si mouse... 350euro... 0724561657 sau 0724205010

#7
mishug

mishug

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2004
Vreau sa-mi vand eu macul.
Despre ce este vorba?
Am un IBook G3 600, 384 MB RAM, HDD 20 GB, DVD/ CDRW, FireWire, LAN, Airport, Modem + 1 TONA de soft (MAC OSX Panther, Macromedia studio MX etc)

Totul la numai 800 Euro. :yeah baby

#8
Dok

Dok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 11.02.2004
Si eu vreau sa imi vand Ibook-ul G4 la 1Ghz cu display de 14.1" si HDD 60Gb.Vreau sa trec la power book.Il dau cu 900 euro si are tot ce trebuie la el.Pot spune ca este la cutie.Bateria tine cam 4 ore si pe bune.Daca te intereseaza da-mi un mail sau PM.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate