Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Discutii/comentarii

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#55
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

 jablonsky, on Feb 23 2007, 19:56, said:

e absurd sa nu putem pune acelasi pariu, pai eu daca vreau sa pariez la tenis pe un favorit, inseamna ca restul nu mai pot.

absurd !!
E absurd să copiezi biletul altui concurent care a analizat acel bilet.
Când virtual se poate demonstra că intenţiile tale nu au fost acestea atunci da, e absurd să nu poţi pune acelaşi bilet, dar până atunci dacă la alimentara din colţ vecinul a cumpărat tot salamul şi tu vrei să cumperi salam de unde să-ţi mai de vânzătoarea? Ori mergi la altă alimentară (schimbi concursul) ori aştepti să vină marfa (aştepti returul meciului).

Edited by iulian.dronca, 23 February 2007 - 20:01.


#56
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
propun ca si ceilalti sa si exprime opinia in raport cu acest aspect.suntem 14,majoritatea decide.

in alta ordine de idei..am introdus  regula 13..si anume:
''13.In cazul in care un concurent a facut o greseala sau doreste modificarea unui bilet NU se va da edit,se va da quote la biletul in cauza,si se va face modificarea biletului in cadrul noului post.Orice modificare trebuie facuta cu cel mult 10 minute inainte de inceperea primului eveniment de pe biletul initial.''
asta pt a evita eventualele edituri ''frauduloase''

#57
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Da, chestia asta cu acelasi meci poate pune ceva probleme dar e aproape inevitabil sa nu se intample ca doi sau mai multi participanti sa aleaga acelasi meci.

#58
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

 iulian.dronca, on Feb 23 2007, 20:00, said:

E absurd să copiezi biletul altui concurent care a analizat acel bilet.
Când virtual se poate demonstra că intențiile tale nu au fost acestea atunci da, e absurd să nu poți pune același bilet, dar până atunci dacă la alimentara din colț vecinul a cumpărat tot salamul și tu vrei să cumperi salam de unde să-ți mai de vânzătoarea? Ori mergi la altă alimentară (schimbi concursul) ori aștepti să vină marfa (aștepti returul meciului).

nu inteleg ce vrei sa spui

Eu iti dau urmatorul exemplu:

Joaca Lyon cu Steaua , clar pui 1 solist pe Lyon si nu cred ca trebuie o analiza pentru acest pariu, asta inseamna ca nu mai poate paria si altcineva?? aiurea

iar la tenis e si mai complicata regula ca acolo sunt doar 2 pronosticuri 1 sau 2 iar daca eu pun pe Federer contra X tu trebuie sa il iei pe X

intelegi ?

iar in astfel de pariuri un simplu "e mai bun/sunt mai buni" face toata analiza

#59
catalin.pl

catalin.pl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.03.2006

 Sef-chenko, on Feb 23 2007, 19:57, said:

catalin.pl
ar trebui sa editezi postu' si sa pui si data si ora la care se joaca meciurile ...
Am scris aici , sper sa vezi . Nu am vrut sa posterz aiurea in grupe .

mda scuzele mele.. meciurile sunt de maine seara.. o sa adaug data si ora la reply-ul cu rezultatele

#60
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

 jablonsky, on Feb 23 2007, 20:12, said:

nu inteleg ce vrei sa spui

Ce nu înţelegi?

 jablonsky, on Feb 23 2007, 20:12, said:

Eu iti dau urmatorul exemplu:

Joaca Lyon cu Steaua , clar pui 1 solist pe Lyon si nu cred ca trebuie o analiza pentru acest pariu, asta inseamna ca nu mai poate paria si altcineva?? aiurea

La o analiză atentă se pune X la un asemenea meci.

 jablonsky, on Feb 23 2007, 20:12, said:

iar la tenis e si mai complicata regula ca acolo sunt doar 2 pronosticuri 1 sau 2 iar daca eu pun pe Federer contra X tu trebuie sa il iei pe X
Nu. Trebuie să renunţi la acel meci. Aici e concurs între predictori, nu casă de pariuri.

Edited by iulian.dronca, 23 February 2007 - 20:21.


#61
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Oricum am cam deraiat de la ideile principale.

E important să evităm posibilitatea de a copia pariurile altuia.
Propun să se permită meciuri identice la mai mulți concurenți dar nu bilete identice la mai mulți concurenți.

#62
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 05.09.2006
meciuri cu pronosticuri identice sunt imposibil de evitat dar biletele  identice se pot evita, chiar daca va fi putin mai dificil in sensul ca trebuie sa urmaresti si biletele celorlalti zic eu.
eu zic ca se pot accepta mai multe bilete identice dar biletele sa nu contina mai mult de 2 sau 3 evenimente(2 zic eu ca ar fi cel mai bine sa fie limita).

#63
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Sal, mai pot sa ma inscriu si eu? :)

#64
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Vad ca deja s-au postat meciuri in concurs. Nu era vorba ca incepem de Luni de la ora 00.00 pana Duminica la aceasi ora? Eu asa am inteles.

#65
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006

 Eagleye9, on Feb 23 2007, 21:19, said:

Vad ca deja s-au postat meciuri in concurs. Nu era vorba ca incepem de Luni de la ora 00.00 pana Duminica la aceasi ora? Eu asa am inteles.

De maine ( azi la 00.00 :) )

#66
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Și se califică primii 4 sau primii 2?

#67
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

 iulian.dronca, on Feb 23 2007, 21:29, said:

Și se califică primii 4 sau primii 2?

la inceput primii 4

ps. Nu inteleg ce atata tam-tam. Sunt atatia care monitorizeaza cum decurg lucrurile la concurs. Eu, Eagleye9, Iulian, Bamse. Normal ca puteti pune aceleasi meciuri, chiar si combo. Ne dam noi seama cand cineva da copy&paste si cine nu ;)

Oricum, cand pui un bilet simplu nu trebuie sa stai cu ochii sa nu cumva sa mai fi pus cineva asa ceva, deci se poate pune. Eu ma refer clar la biletele mari, de 3-4-5 meciuri luate cu copy si paste. Sunt si acolo cazuri cand meciuri pot fi indentice, nu-i problema, dar daca se intampla des...
Iar in etapele finale, cand cineva are 1u pe plus fata de oponentul sau, nu are voie sa puna aceleasi pariuri ca el. Pentru ca e clar ca va castiga. Atunci va fi descalificat.
Done

Edited by ReKo, 23 February 2007 - 21:39.


#68
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

 Sef-chenko, on Feb 23 2007, 19:54, said:

La un meci de fotbal se poate paria orice ? de ex. :   Poli să câștige la zero  sau pe cartonase sau altele diferite de 1 x 2 sai sub/peste .. ?

tot ce vezi in oferta gamebookers.

#69
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
e prea tarziu ca sa mai intru in grupa?

#70
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
REGULAMENTSoftpedia Betting Cup



1.Concursul se desfasoara in sistem grupe,iar semifinalele si finala in sistem duel.
2.Faza grupelor se desfășoară simultan între cei ''n'' concurenți.(unde ''n '' este numarul total de concurenti.In functie de numarul total de concurenti ,se vor forma grupe cu un numar egal de concurenti).Daca numarul de concurenti este mare,se vor juca si sferturi ,tot in sistem grupe.
3.O faza a concursului dureaza 7 zile, începe luni la ora 0.00 și se încheie duminică la ora 24.00 sau la ora imediat următoare încheierii meciului care a început înainte de ora 24.


nu mai incepe luni ora 0?? :((
deja a inceput concursul si nu e conform regulamentului. well done!  :cursing:

#71
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
dorel acela este regulamentul general.daca ai fi citit topicu ai fi vazut ca esti repartizat in grupa A,si ca prima etapa incepe azi la ora 0 si se incheie duminica 4 martie.Poti posta bilete incepand de acum,cu evenimente care incep dupa ora 0.

Edited by bamse04, 23 February 2007 - 22:25.


#72
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

 rapitorTM, on Feb 23 2007, 22:18, said:

... ... ...
nu mai incepe luni ora 0?? :( (
deja a inceput concursul si nu e conform regulamentului. well done!  :cursing:
Sa inceapa odata, ce o mai lalaim
Modificam regulamentul, io sunt pentru

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate