Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

CCNP

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
pcmanbv

pcmanbv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 13.03.2008

View Postursu123, on Feb 15 2008, 12:58, said:

cu angajatul inca nu am rezolvat nimic [de abia ce am terminat sesiunea si am inceput sa caut, dar nu vad sa fie mari sanse in brasov pentru un post de junior], in schimb mi'am format un obicei din cititul topicurilor de pe sectiunea de networking si, in afara cazurilor in care membrii mai vechi/experimentati incep sa se certe intre ei in legatura cu solutiile [ :lol: ], le gasesc foarte instructive din punctul de vedere al unor situatii reale. un fel de studiu de caz. sau de "furat meseria".  ^_^

PM me, am niste ponturi pentru tine  :rolleyes:

justasking, invita-ne si pe noi la o sesiune de hands-on te rog sa vedem cum se face instruirea CCNA ca la carte  :D

pe langa asta iti recomand si tie: "it's nice to be important, but more important to be nice!"

Toate cele bune!

#38
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,523
  • Înscris: 09.02.2004
Vin si eu la sesiune daca este in weekend ;)

#39
ursu123

ursu123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.03.2007
mai e pana la sesiune, da'o dreacu ca mi'e groaza! :))

#40
Alladinsane

Alladinsane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.07.2008

View Postjustasking, on Jun 14 2007, 20:19, said:

Salut blahblahblah!  :)

Pentru cei ce cred ca "ne-am vorbit", pot spune ca nu il cunosc pe blahblahblah si nici el pe mine (cred  :D  ) , insa nu acelasi lucru il pot spune despre cei ce au postat aici.

Oricum...de ce m-am obosit sa postez pe threadul asta? foarte simplu...am fost pus in situatia in care mi s-a dat access si mi s-a zis "descurca-te" ca doar esti certificat Cisco, ma rog nu la modul asta insa cam asta implica.Credeti ca m-am descurcat? Nu, evident ca nu pentru ca eram un CCNA de hartie.
Odata cu trecerea timpului, lucrurile s-au schimbat, eu stricam eu reparam  :D ...chiar si acum mai stric  :P (desi asta se intampla acum fffff rar) si chiar stateam si ma gandeam, cu ce m-au ajutat pe mine cursurile de CCNA facute? Cu nimic si chiar si examenul de CCNA mi s-a parut destul de greu datorita felului in care mi s-a predat materia.
Atata timp cat nu testezi tu cu mana ta si nu oricum...ci in functie de scenariile din lumea reala, si atata timp cat nu iti poti explica cu adevarat ceea ce se intampla acolo, ceea ce inveti iti intra pe o ureche si iti iese pe alta.
Evident exista si situatii pe care trebuie sa le simulezi(aka dynampis in cazul meu), pentru ca nu ai ce face insa nu pe asta ar trebui sa se bazeze totul ci pe experienta si foarte multa rabdare, iar daca totusi inveti ca sa dai un certificat (oricare ar fi el) trebuie sa te gandesti ca inveti pentru tine ca stii, nu ca sa iei un examen ( care oricum fara experienta, face cat doua cepe degerate :) )

Bafta si tie blah (desi nu cred ca tu mai ai nevoie...ci cei care au impresia ca un certificat, un curs face din ei niste experti)




Asta e eterna diferenta dintre teorie si practica, la fel cum si un student licentiat e ,la urma urmei, in proportie de max 50% (parerea mea) pregatit pentru ce va urma (adica un loc de munca pe domeniu). Inveti cum sa aplici ce ai invatat atunci cand te lovesti de situatie si unde mai pui ca te lovesti si de chestii pe care nu le-ai invatat....asta e destinul oricarui admin de retea serioasa. Ce spui tu deja e un fel de EMOficare a situatiei , ceva gen nimeni nu ma intelege si eu de fapt sunt un peshte , nu faci decat sa subliniezi evidentul precum americanii (gen viata e grea , iarba e verde , eu am grija de copii mei etc. = evident ). Toata lumea se loveste de chestia asta si crede-ma...poa' sa-ti predea Herodot insusi istorie ca dupa ce va termina cu tine tot n-o sa fi istoric.

#41
cdanilov

cdanilov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2012
Salut,

Daca este cineva interesat de o colaborare part-time sau full time, cu posibilitate de a lucra la sediu sau remote in retelistica/telecom va rog sa accesati site ul meu de prezentare.
Caut persoane cu minim 2-3 ani experienta la o companie cunoscuta (nu ma intereseaza certificarile de nici un fel, ma intereseaza knowledge ul si experienta)
http://www.dacco.ro

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate