Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

script de backup pentru NT4

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003
Salut,

Vreau sa fac backup-ul pe un NT4 din script (ntbackup). Singura problema de care m-am lovit este felul in care specific la destinatie tape-ul meu. Am un COMPAQ SDT-10000 asa ca am incercat sa pun denumirea asta (intre ghilimele), am incercat cu "tape0" ... Nimic.
Face cineva backup pe tape din script pe un NT4? Stiu ca e mai mult o intrebare retorica (majoritatea au trecut pe N2K) dar inca sper.

Multumesc.

#2
klaszlo

klaszlo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 11.07.2003

Quote

Originally posted by tim2003
Salut,

Vreau sa fac backup-ul pe un NT4 din script (ntbackup). Singura problema de care m-am lovit este felul in care specific la destinatie tape-ul meu. Am un COMPAQ SDT-10000 asa ca am incercat sa pun denumirea asta (intre ghilimele), am incercat cu "tape0" ... Nimic.  
Face cineva backup pe tape din script pe un NT4? Stiu ca e mai mult o intrebare retorica (majoritatea au trecut pe N2K) dar inca sper.

Multumesc.


Deci "tape0" vrea sa fie unitatea de banda Compaq?
Ai mai multe unitati de banda ?
In help spune clar ca trebuie sa dai ca parametru numarul unitatii de banda, deci de exemplu /tape:1 !
In meniul Operations, Hardware setup scrie clar identificatorul unitatii de banda. Daca nu merge altfel, inceraca cu ID-ul SCSI.

Ai incercat sa-ti rulezi scriptul direct din command prompt sau l-ai programat cu AT? Poate problema e in alta parte...

Succes!

#3
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003
Multumesc klaszlo. S-a rezolvat. Confuzia pe care o faceam era intre "backup" si "ntbackup". Pur si simplu uitam "ntbackup" sa il pun inainte, desi foloseam restul sintaxei corect.
Ca fapt divers, nu este nevoie sa specifici tape-ul ca se prinde singur.

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
LOLea ...

cand mai ai probleme, fa un scheduled task cu backup ... si, dupa ce setezi tot ce trebuie, vei avea si linia de comanda completa ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate