Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Care sunt pasii necesari deschiderii unui fast food?

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#145
dragosc1975

dragosc1975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.12.2009
Cei mai tari in domeniu sunt Bilancia. Cred ca te pot indruma inclusiv ce utilaje iti trebuie. Au variante pentru toate buzunarele, poate mai putin vesela unde sunt cam scumpi si unde poti incerca IKEA. Daca ai nevoie de consultanta specializata incearca la AromaCenter.ro


View Postmariusd1986, on 25th April 2009, 15:32, said:

buna ziua la toti....... vreau sa-mi deschid un fast food... am spatiu , urmeaza sa scot actele pentru societate... ma intereseaza cam ce aparatura mi-ar trebui pentru asa ceva (hambuergerii, cartofi, shaworma, kebab si ce mai e...) si cam ce preturi ar avea ele.. daca stiti de unde le-as putea lua ar fi si mai bine.


#146
lica18

lica18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.12.2009
salutare la toata lumea.ideea cu fast foodul mobil o am cam de vreo 5 ani dar sincer pina acum nu am avut curaj.eu lucrez afara de vreo 10 si m-am tot gindit la afacerea asta pentru a ma intoarce acasa si a-mi asigura astfel un salariu decent fara sa trebuiasca sa muncesc pentru altcineva.vad ca e cam plina tara de afaceri de genul asta.oare mai merge acum???eu stiu ca mincarea a mers si va merge tot timpul,dar cu criza asta...i-mi poate spune cineva care si-a deskis recent aceasta activitate daca mai merge,va rog.(as vrea adevarul va rog fara frica concurentei daca se poate).
   si inca ceva :autorizatie pentru tot teritoriul tarii sau macar pentru tot  judetul de unde sunt,se elibereaza?adica intentia mea ar fi sa platesc o taxa generala pentru autorizatie pe tot judetul(daca s-ar putea)si sa umblu prin piete, oboare,tirguri,acolo unde sunt in zilele respective.stie cineva daca se poate?va multumesc anticipat.numai bine.

#147
denis2003

denis2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.02.2010

View Postlica18, on 7th March 2010, 21:34, said:

salutare la toata lumea.ideea cu fast foodul mobil o am cam de vreo 5 ani dar sincer pina acum nu am avut curaj.eu lucrez afara de vreo 10 si m-am tot gindit la afacerea asta pentru a ma intoarce acasa si a-mi asigura astfel un salariu decent fara sa trebuiasca sa muncesc pentru altcineva.vad ca e cam plina tara de afaceri de genul asta.oare mai merge acum???eu stiu ca mincarea a mers si va merge tot timpul,dar cu criza asta...i-mi poate spune cineva care si-a deskis recent aceasta activitate daca mai merge,va rog.(as vrea adevarul va rog fara frica concurentei daca se poate).
   si inca ceva :autorizatie pentru tot teritoriul tarii sau macar pentru tot  judetul de unde sunt,se elibereaza?adica intentia mea ar fi sa platesc o taxa generala pentru autorizatie pe tot judetul(daca s-ar putea)si sa umblu prin piete, oboare,tirguri,acolo unde sunt in zilele respective.stie cineva daca se poate?va multumesc anticipat.numai bine.

Mancarea va merge toata viata.Asa ca deschide linistit

Incearca la echipamente-restaurante.ro.Am luat eu ceva de pe la ei si au preturi foarte bune.Gasesti tot ce ai nevoie

#148
denis2003

denis2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 09.02.2010

View Postdenis2003, on 2nd July 2010, 16:14, said:

Mancarea va merge toata viata.Asa ca deschide linistit

Incearca la echipamente-restaurante.ro.Am luat eu ceva de pe la ei si au preturi foarte bune.Gasesti tot ce ai nevoie

A mai aparut o firma EMEDEZ-INOX.Am cerut o oferta si mi s-au parut ok preturile.

#149
cicago

cicago

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2011
Salut la toata lumea ! Sunt nou aici pe forum si am de gand sa deschid o shaormerie dar cu specific grecesc adica cu reteta de shaoarma di grecia ( souvlaki) se numeste aici si este cam hrana de baza in grecia . am mancat si io shaoarma in romania si a fost forte rea daca cineva a mancat souvlaki adica shaoarma dupa reteta greceasca ce parare aveti si ce sanse de reusita as avea? care ar trebui sa fie primi pas si la cine ar trebui sa ma duc pt, a ma indruma adica la un avocat sau cineva care la noi se ocupa cu indrumari pt afeceri ca nu stiu unde sa merg pt tote hartoagele necesare . sunt de loc din curtea de Arges si ma gandeam sa deschid in pitesti o shaormeria daca stie cineva un avocat sou ma rog pe cineva care ar putea sa se ocupe de acte si sa ami dea niste sfaturi ! multumesc mult si astept raspunsuri :)

View Postravy21, on 7th February 2007, 12:39, said:

Nimeni nu ma mai poate ajuta cu niste informatii?

Stie cineva unde se gasesc de cumparat utilaje pt. echiparea unui fast food?
nu stiu in ro dar in grecia o masinarie de shaoarma costa cam 600 E + daca ai pe cineva aici pote sa procure si la second hand cu un pret mai mik http://www.newvolkan...products_id=164

cam asa arata o shaoarma aici daca cineva a mancat va rog supenti prerea :P

Attached Files



#150
-kelul-

-kelul-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.08.2008

View PostGaby_tm, on 20 octombrie 2007 - 12:39, said:

Am apelat la o firma specializata in comercializarea utilajelor ...


Am comandat asa:

- ROTISOR KEBAP CU 3 ARZATOARE F.MOTOR
- FRITEUSA DUBLA 5+5L,MODEL PRO
- GRATAR GAZ 38x60x30CM NETED
- TOASTER DUBLU ELECTRIC 56x37x26CM
- CUTIT KEBAP 50CM
- CLESTE KEBAP

TOTAL FARA TVA 6.740 lei
TOTAL CU TVA 8.021 lei
DISCOUNT 15% 1.203 lei
PRET FINAL 6.818 lei

Cei interesati de pretul fiecarui "utilaj", PM pentru detalii.

P.S.: Mi se ofera transport gratuit din Bucuresti pana in Timisoara.

Sal! imi poti spune,te rog,de la ce furnizor ai luat utilajele si daca esti multumit? Multumesc mult![email protected]

#151
norocel1992

norocel1992

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2012
Buna ziua,
Am descoperit subiectul vostru si am si eu o intrebare: Sunt pe cale sa-mi deschid un fastfood in apropierea unui liceu la periferia orasului Campulung Muscel , am mers si am vorbit la primarie si fiind in apropierea caii ferate locul de amplasare al chioscului mi-au cerut acceptul celor de la CFR. Deocamdata nu am ajuns la acestia, daca din experienta cineva a mai avut aceeasi problema ca si mine va rog sa-mi spuneti daca se obtine usor accest accept si daca se plateste.
Va multumesc anticipat.

#152
carutefastfood

carutefastfood

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2013
Poate va intereseaza!

Rulota Imbiss Mobil Fast Food Caruta Comerciala Caleasca Restaurant utilata cu:
1 Frigider cu doua usi
1 Hota cu 2 motoare,
Instalatie sanitara (chiuveta) alimentare din exterior, 2 rezervoare x 35L
Instalatie electrica panou electric 15 prize 220V sigurante individuale pe fiecare priza in parte,
Spoturi Led cu variator de putere interior cat si in exterior sporuti din alama.
2 blaturi de lucru.
Grill pe Gaz sau pe curent 700/ 400mm
Dimensiuni: Lungime: 4m; Latime: 1, 6m; Inaltime: 2, 7m; Greutat: 1, 5Tona;
Materialele folosite sunt de cea mai inalta calitate!
Pozele reprezinta realitatea !
Nume propietar: Cojocar Dumitru
Contact: 0723. 336. 442
E- mail: mircea_ cojocar@yahoo. com
www. carutefastfood. ro

Caut promovare de orice fel. Va multumesc!

Attached Files



#153
chiriasDezamagit2000

chiriasDezamagit2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 10.10.2013

View Postcarutefastfood, on 15 decembrie 2013 - 01:53, said:


www. carutefastfood. ro


Nu este rea ideea , cred ca poate aduce profit. Chiar un profit mare daca in functie de sezon muti rulota in o zona cu vad.
Ce pret are rulota ca nu scrie pe site ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate