Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Cum se reseteaza Canon Pixma MP180?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Multumesc pentru indicatii; nu am gasit nicium pozitionarea senzorilor pe gogle, doar am banuit ca ar fi unul deasupra rolei care trage foile din urmatorul clip; dar observ ca este o gradatie pe stanga la minutul 2.42; cel maro nu am inteles pe unde ar fi, presupun ca sub scanner, o sa ma uit si pe langa motorase.

https://youtu.be/Ocx8JGmrWB0?t=162

Edited by Zyx, 05 March 2020 - 13:47.


#20
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007
Nu aveai cum sa o vezi deoarece am confundat CANON cu HP. HP-ul are panglica maro care trece print carul port cartuselor, M-am uitat si eu pe clipul din link-ul trimis. Am incurcat "borcanele" de data asta. Ma scuzi. Daca nu gasesti un "doctor" dispus sa se ocupe de imorimanta, este un tip mai vechi, poti incerca singur. Profesionisti evita sa se ocupe de tipurile mai vechi de imprimante fiindca nu se mai gasesc piese de schimb iar daca o gasesc in lumea mare dureaza pana ajunge in Romania o luna-doua si pierd timpul. Succes oricum !

#21
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007

View PostZyx, on 26 februarie 2020 - 13:00, said:

As lua alta imprimanta, dar aceasta a fost destul de robusta si parca nu ma indur de ea, desi e plina de cerneala/praf.

Echipamentul si-a depasit de 3/4 ori durata estimata de functionare............este timpul schimbarii ( cu alta imprimanta aceeasi serie / model mai putin uzat moral, dar fizic cauciucul rolelor tot imbatraneste ).

#22
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Daca citeai, observai ca am aruncat o privire si la ce exista pe piata, din reviewuri nu par sa fie prea robuste si au erori; desi au wifi (care se deconeteaza frecvent) si duplex fara sa mai schimbi foile de exemplu.
O sa incerc o curatare, daca nu merge, asta e, iau alta, nu sunt o avere.
E destul de veche, dar a si stat vro 4-5 ani degeaba, desi cauciucul se caseaza indiferent daca e folosita sau nu, cu alte cartuse mergea.

Edited by Zyx, 07 March 2020 - 13:30.


#23
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Am desfacut imprimanta pentru a curata senzorul pt prezenta hartiei si cel lateral, dar degeaba Posted Image
Problema sa rezolvat stergand banda de  pozitie a cartuselor de imprimare, care era murdara si functioneaza ca inainte.

In spatele cartuselor este un fel de motoras sau pompa cu 2 furtune spre cartuse, prin furtune se colecteaza reziturile de cerneala? Se schimba sau curata acel butoias? In clip se observa la sfarsit.
Multumesc pt detalii fiordm.

Edited by Zyx, 07 March 2020 - 20:59.


#24
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,928
  • Înscris: 26.05.2007
Ce clip ?

#25
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007
"Butoiasul" este unul din cele trei motarase electrice ale imprimantei. Cerneala reziduala se strange in dreapta-capat sub pozitia de stand by a cartuselor. Ai aces la rezidual cand vrei sa inlocuiesti cartuselor. Constructiv imprimanta curata cartusele la fiecare noua comanda de printare. De aceea la printarea acelasi numar de pagini daca se dau sa se pinteze in transe cartusul se goleste mai repede decat daca se dau la printare totate paginile o data deoarece la un volum mai mare de pagini imprimanta curata mai rar cartusele, dupa 10, 20 etc de pagini, depinde de soft. Dupa un anumit numar de pagini cand "socoteste" softul imprimantei ca s-a strans destula cerneala reziduale opreste imprimanta si da mesajul de golire si curatire. Dar asta este alta poveste. Ma bucur ca te-am putut ajuta, de fapt asta e si rolul forumului.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate