Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

cum obtin fonduri UE?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
e incorecta
depinde de fondul structural pentru care optezi...

#38
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Voi ati citit fisa de prezentare?
Cu ce se mandresc astia?
O familie din Franta si-a construit 5 camere pt inchiriat la restaurantul deja existent . Cost total 143.000 euro din care 19.000 euro reprezinta fonduri UE.
Intr-adevar un sprijin deosebit. Si asta e dat cu titlu de exemplu... :lol:

Attached Files


Edited by ryky, 10 June 2007 - 18:51.


#39
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu inteleg ce ti se pare anormal (sau putin) c-au primit 13 % din suma ajutor...
tu cat vrei ? ca romanu' asa...100 % ?
mai documenteaza-te despre fondurile structurala si de coeziune, sa vezi care sunt prioritatile
pentru ca unu-si face la restaurant camere de dormit eu n-as fi dat deloc...
mai citeste, mai citeste...

#40
crinadelia

crinadelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2008

View PostStGermain, on Mar 23 2007, 10:32, said:

Nu este obligatoriu sa contactezi firme de consultanta, dar este foarte probabil sa te impotmolesti la un moment dat daca faci documentatia pe cont propriu si nu ai nici o tangenta cu domeniul.

Firmele se platesc cu comision din valoarea proiectului. In functie de tipul de proiect, de valoarea sa, si alti indicatori.
Cele mai "bune" sunt cele cu portofoliu mai mare si cu un procent ridicat de proiecte aprobate.

Daca esti din regiunea N-E si ai nevoie de asa ceva, da-mi un PM.


Buna! Sunt din Bacau si as vrea sa aflu mai multe informatii despre aceste fonduri ue: Iti multumesc mult!

#41
Hot_GaSoLine

Hot_GaSoLine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.05.2007
Cate cunostinte personale care au primit finantare aveti?Lol vai mama voastra de forumisti!

#42
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Mai multe decat ai tu degete la maini, lol-ere. :death:

#43
cata352004

cata352004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 13.04.2008

View Postbobo16, on 10th June 2007, 15:37, said:

Partea poate fi socotita si din terenuri sau numai bani>?



din proprie experienta iti spun ca daca nu ai bani lichizi la incepit pentru a avea cum sa achiti toate taxele si comisoanele care ti se vor cere,nu vei avea nici o sansa !!!!! uite la mine cum a fost ....proiect nu foarte mare.de 2,5 miliarde.finantare ue de 70 % .ce trebuie sa platesc eu pana vin banii europeni :

- 2000  euro taxa la firma de consultanta ( se plateste la semnarea dosarului)
- 1600 euro audit si alte fleacuri
- 2,5 miliarde in cont pentru a putea sa fac achizitiile

asadar,eu investesc o gramada de bani.tot eu platesc cu banul jos marfa si peste 90 zile mi se ramburseaza 70 % din valoarea totala a investitiei din care mai platesc circa 7% catre firma de consultanta ....... daca stau si trag linie,nu mi se pare o afacere asa de mare si de avantajoasa pentru un muritor de rand care chiar vrea sa faca ceva dar nu s-a nascut miliardar.nu mai punem la socoteala drumurile facute pentru a tot depune fel de fel de hartoage necesare ....eu am consumat un rezervor de motorina doar cu aceste drumuri......de ce sunt asa de ofensat ? pentru ca traim in tara asta de kkt unde doar cine fura are parte si de avantaje....daca vrei sa faci cu adevarat ceva,nu ai cum...te ingroapa din start.am aflat din sursa sigura ca in irlanda,banii s-au dat pe baza de declaratie pe propria raspundera,fara sa fie nevoie de atatea porcarii birocratice ca la noi.de asta sunt atat de inversunat.cred ca ma las pagubas si ma apuc de strans bani ptr ca in final,voi ramane doar cu jumatate din suma nicidecum cu 70/30 %.......asa ca LA MAI MARE cu finantarea ...poate in alta viata !!

Edited by cata352004, 19 November 2009 - 10:40.


#44
gmburuiana

gmburuiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2010
Am o intrebare. Vreau sa fac un proiect de finantare, pentru a obtine in jur de 10000 de eur nerambursabili, pe o masura care permite acest lucru. Problema este ca apar in biroul de credite din cauza unui  credit restant, fara garantie. As vrea sa stiu daca exista posibilitatea de a a-mi fi aprobat proiectul,  cu toate ca am aceasta problema cu banca. multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate