Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Relatia profesor (tanar) - studenta

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#55
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Sunt 3 posibilitati:

1. Vede o incompatibilitate, fie si numai de forma, intre statutul lui de cadru didactic si al tau de studenta.

2. Virste diferite, prea diferite pentru el.

3. Nu e sigur daca sa iti zica da sau nu. E nehotarit.

#56
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007
Si ce pot sa fac in fiecare dintre cele 3?

#57
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005

 regina_noptii, on Feb 2 2007, 11:29, said:

nu are de unde sa stie cum sunt eu...
Și tu cum ești? :)

Ești convinsă că - în eventualitatea unei relații cu el - nu vei spune nimănui (după sau în timpul relației) lucruri despre care el nu vrea să se afle?

#58
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
sa speri si sa te rogi la dzeu daca iti place sau nu de el
sa move on daca nu te atrage atat de tare
either way...nu te mais tresa atat

#59
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007
Daca despre altii nu, despre mine stiu tot... :rolleyes:

Da, sunt convinsa ca eu nu as spune nimanui (cum nu am spus nici pana acum, de altfel...) Eu am o anumita idee despre asta...nu-mi place sa vorbesc despre viata mea personala cu nimeni pentru ca nu-mi place sa ma gandesc ca si-ar putea baga altii coada cu barfe sau "dat cu parerea"...Solutiile le gasesc singura...In plus, imi place misterul asta, ideea ca numai noi stim...ce ar mai fi sa incep sa le vand tuturor ca la piata detalii din viata mea? Asa ceva nu exista...

De aceea sunt atat de sigura...pentru ca stiu ca nu "suflu" nimic...in general oamenii ma "acuza" ca nu stiu mai nimic despre viata mea...dar e bine si asa trebuie sa ramana...Nu e vorba ca as fi avut cine stie ce aventuri furtunoase si compromitatoare...pur si simplu imi place sa fiu doar eu cu ale mele si mi se pare ca orice din "gura lumii" ar murdari tot ce e frumos...

Daca nu consideram ca gandesc suficient de matur pentru a putea vedea toate implicatiile unei asemenea relatii nici nu ma gandeam...La o adica de ce m-as fi complicat daca eram o fire superficiala? Gaseam usor pe cineva...pe principiul "are balta peste"...dar eu am vazut ceva deosebit in EL si sunt pregatita sa lupt pentru asta...si cu o lume intreaga daca trebuie :)

Edited by regina_noptii, 02 February 2007 - 12:04.


#60
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
Bravo! :)

Partea bună e că, dacă el ar ști asta, ar crește șansele ca relația să se nască.

Partea nasoală e că nu știe.

Încă o dată, baftă! :)

#61
Kareem

Kareem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 21.11.2006

 regina_noptii, on Feb 2 2007, 11:52, said:

Daca nu consideram ca gandesc suficient de matur pentru a putea vedea toate implicatiile unei asemenea relatii nici nu ma gandeam...La o adica de ce m-as fi complicat daca eram o fire superficiala? Gaseam usor pe cineva...pe principiul "are balta peste"...dar eu am vazut ceva deosebit in EL si sunt pregatita sa lupt pentru asta...si cu o lume intreaga daca trebuie :)

Si bineinteles ca o sa faci fasssssssss...

Pe langa asta, nu inteleg cum o sa il poti ascunde de ochii lumii/prietenilor/familiei. Daca poti, e clar, esti un personaj care nu se vede nici pe strada nici in casa.

#62
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

 Dihorul Razboinic, on Feb 2 2007, 11:33, said:

Sunt 3 posibilitati:

1. Vede o incompatibilitate, fie si numai de forma, intre statutul lui de cadru didactic si al tau de studenta.

2. Virste diferite, prea diferite pentru el.

3. Nu e sigur daca sa iti zica da sau nu. E nehotarit.

Pai si ce pot eu face in fiecare dintre cele trei?
Sau: ce pot face oricum? Idei?

#63
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

 Kareem, on Feb 2 2007, 12:06, said:

Pe langa asta, nu inteleg cum o sa il poti ascunde de ochii lumii/prietenilor/familiei. Daca poti, e clar, esti un personaj care nu se vede nici pe strada nici in casa.

Nu e vorba "sa-l ascund" pe el... e vorba sa ascund detaliile relatiei noastre...Si bineinteles ca nu ne-am tine de mana prin facultate sau chestii in genul asta...adica: sa nu stie tot poporu' si sa ne arate cu degetu'! Ceva discret...

#64
Kareem

Kareem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 21.11.2006

 regina_noptii, on Feb 2 2007, 12:09, said:

Nu e vorba "sa-l ascund" pe el... e vorba sa ascund detaliile relatiei noastre...Si bineinteles ca nu ne-am tine de mana prin facultate sau chestii in genul asta...adica: sa nu stie tot poporu' si sa ne arate cu degetu'! Ceva discret...
Nu exista asa ceva. Aia e in filme, pe parcursul a 70-80 minute.
Se vede, se observa.
Si pardon, da matale esti obsedata si cam atat.

#65
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
3. Încearcă să-l faci să vadă/creadă că ești de încredere!

2. Nu mai citesc tot topicul... Care e diferența?

1. Dacă nu e evident faptul că el vede incompatibilitatea asta, du-te la 3 și vezi ce se întâmplă după aia! "Cu o lume întreagă", remember? :)

#66
poienist

poienist

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2007
ti-am lasat si comentariu: joaca-te in ograda ta!
ar fi mai bine sa-ti analizezi sansele si daca nu ai niciun A in mana, arunca-te acum cat inca nu ai pierdut prea mult!

#67
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
Poieniticianule, lasă fată să-și încerce norocu'! :D

#68
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
transfera-te la alta facultate !

#69
sqryn

sqryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 23.04.2004
regina_noptii
daca te mananca.....scarpina-te ;)
daca ai mai mult de 20 ani incepe sa devina jenant faptul ca pui astfel de intrebari pe forumuri

#70
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

 sqryn, on Feb 2 2007, 13:47, said:

regina_noptii
daca te mananca.....scarpina-te ;)
daca ai mai mult de 20 ani incepe sa devina jenant faptul ca pui astfel de intrebari pe forumuri

Nu cred ca devine mai jenant decat pentru unii care nu au ceva mai bun de facut decat sa piarda vremea aiurea pe forumuri ca sa li se dea un premiu cand "implinesc" 500 000 de posturi...Eu am deschis un subiect care ma intereseaza ca sa aflu opinii si atat. Nu inteleg de ce trebuie sa fie in continuu "atac la persoana"...ai ceva de postat, o opinie, ceva, scrie. Daca nu, taci! Exista alte topicuri in care se fac dezbateri inflacarate. Aici nu.

Nu am deschis topicul nici sa ma bag in seama, nici sa fiu judecata sau sa mi se acorde anumite "calificative" care de care mai interesante...Chiar nu ma intereseaza parerea nimanui despre mine...Pareri gen "obsedata" si "ma mananca undeva" sa aruncati dupa ce ati vorbit macar cinci minute cu mine. Da, devine jenant sa pierd vremea ocolind raspunsurile total aiurea pentru cele cateva pertinente...

Pt hardvare:
Partea cu incompatibilitatea intre un prof si o studenta e ceva gen idee fixa sau se poate face ceva? Adica: daca are asta in cap e din start pierduta ideea? Sau poate sa si-o schimbe? La asta nu m-am gandit...Diferenta dintre noi e de doar cinci ani prapaditi...

Edited by regina_noptii, 02 February 2007 - 15:43.


#71
Kareem

Kareem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 21.11.2006

 regina_noptii, on Feb 2 2007, 15:40, said:

Nu am deschis topicul nici sa ma bag in seama, nici sa fiu judecata sau sa mi se acorde anumite "calificative" care de care mai interesante...Chiar nu ma intereseaza parerea nimanui despre mine...Pareri gen "obsedata" si "ma mananca undeva" sa aruncati dupa ce ati vorbit macar cinci minute cu mine. Da, devine jenant sa pierd vremea ocolind raspunsurile total aiurea pentru cele cateva pertinente...

Orice solutie presupune si efecte. Daca nu intelegi logica, afla singura solutia, dupa cum spuneai mai sus. Altfel, sinuciderea.

#72
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007
Inteleg logica raspunsurilor la obiect si mai ales la subiect...

Sinuciderea e o solutie numai pentru cei care refuza sa se gandeasca la solutii. Sau au probleme de o anumita natura. Si oricum e off-topic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate