Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 

Relatia profesor (tanar) - studenta

- - - - -
  • Please log in to reply
108 replies to this topic

#37
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 regina_noptii, on Jan 31 2007, 10:38, said:

Pai cum aflu daca are sau nu pe cineva? Exclus sa-l intreb chiar pe el si exclus sa intreb pe altcineva (care s-ar prinde despre ce-i vorba inainte sa termin intrebarea...)

De ce te intereseaza daca are pe altcineva? Eu zic ca nu conteaza deloc. Daca era interesat, si cu altcineva, si fara, interactiona cu tine intr-un fel.

#38
daniel.bontea

daniel.bontea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.01.2007
Eu consider ca scoala este scoala iar distractia este distractie. Stabileste-ti prioritatile!

#39
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
iar eu consider ca daca aveai ceva in comun cu dl. daniel bontea taceai din gura, aveai mai mutla treaba decat sa te bagi in seama, si in nici un caz nu ti-ar fi placut becali.

ce scoala tata ?facultati poti sa faci pana la 80 de ani ?care-i problema ?ce esti la gradinita sau in prag de bac ?
nici macar nu mai studiaza vreo anumita materie cu tipul respectiv...scoala e scoala si relatia e relatie, pot sa-si vada linistiti de treaba atat cat acordul e mutual, si ce face fiecare pe partea lui profesionala e treaba fiecaruia

#40
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cred ca e interzis ca profesorii sa aiba frichi-frichi cu studentele, chiar daca nu le predau ;)

#41
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
mosotti, e interzis ca PROFESORII sa aibe relatii cu studentele, nu ASISTENTII UNIVERSITARI sau ce hal de grad or mai avea "seminaristii"...
iar profesorii nu pot avea relatii cu studentele daca sunt FAVORURI sexuale pentru examen...dar din moment ce nu "ii mai preda" nu cred ca e absolut nimic interzis

#42
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007
Multumesc, spare-me...
Pot sa zic ca am facut ochii mari vazand cate deviatii (in general cu tenta sexuala) au aparut de la subiectul initial, care demonstreaza ca au fost persoane care nu au citit mai nimic din ceea ce am scris dar s-au decis totusi sa posteze...Lucru care imi arata fie ca pe acest forum nu se poate discuta nimic serios, fie ca s-a schimbat lumea in care credeam ca traiesc, si acum toate relatiile dintre un barbat si o femeie se pot reduce la un singur lucru: sex. Se pare ca sunt invechita...mie imi plac si conversatii, plimbari, schimburi de priviri, de impresii, de timp...

Nu am ajuns inca la nici o concluzie...ce voi face in continuare...probabil voi continua sa mentin legatura cu el si sa las lucrurile sa se intample de la sine...Probabil ca orice miscare as face acum ar fi fortata si prea devreme?Nu stiu...

#43
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 regina_noptii, on Jan 31 2007, 23:27, said:

Multumesc, spare-me...
Pot sa zic ca am facut ochii mari vazand cate deviatii (in general cu tenta sexuala) au aparut de la subiectul initial

Vai de mine... cand tu aveai ganduri atat de curate si de pure... niste perversi oamenii din ziua de azi.

#44
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 spare-me, on Jan 31 2007, 19:09, said:

mosotti, e interzis ca PROFESORII sa aibe relatii cu studentele, nu ASISTENTII UNIVERSITARI sau ce hal de grad or mai avea "seminaristii"...


tare-as vrea sa vad si io legea aia (sau ce e) unde se mentioneaza asta. serios, daca asa suna, e aberanta rau, daca spune "profesor" si nu "cadru didactic".

se ofera careva cu un link sau un copy/paste?  :rolleyes:

#45
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Rog politia sa-mi mai adauge un "i" oamenilor :D

#46
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

 Graveland, on Jan 31 2007, 23:30, said:

Vai de mine... cand tu aveai ganduri atat de curate si de pure... niste perversi oamenii din ziua de azi.

De ce nu ai dat 'quote' si la ce am scris mai jos? Sau citesti selectiv? Am spus ca pe mine ma intereseaza o relatie cu acest om, nu o distractie...

#47
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 regina_noptii, on Feb 1 2007, 00:00, said:

De ce nu ai dat 'quote' si la ce am scris mai jos? Sau citesti selectiv? Am spus ca pe mine ma intereseaza o relatie cu acest om, nu o distractie...

Am citit tot, nu-ti face griji. Taxam doar atitudinea de mironosita. Oricum, n-a fost cu rautate, deci nu te supara :)

Nu trebuie sa iei "la propriu" tot ce scriu. :P

#48
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 XON-XOFF, on Jan 29 2007, 23:03, said:

Simplul fapt ca esti prof si respectivul este student, daca nu este studentul TAU, nu are implicatii legale si poti face ce vrei.
In sfarsit un raspuns logic. Eu zic sa te duci sa ii zici in fata ca il placi si ca vreti sa iesiti. Daca zice nu, are motivele lui, si orienteaza-te catre altcineva. Daca zice da ...  :rolleyes:

 regina_noptii, on Jan 31 2007, 23:27, said:

fie ca s-a schimbat lumea in care credeam ca traiesc, si acum toate relatiile dintre un barbat si o femeie se pot reduce la un singur lucru: sex. Se pare ca sunt invechita...mie imi plac si conversatii, plimbari, schimburi de priviri, de impresii, de timp...
Toate relatiile de genul pe care vrei sa il ai tu cu profu ala se reduc la sex, dupa un anumit timp (sau se termina inainte sa se reduca la sex). Ca poti sa faci si altceva placut intre partidele de sex e alta treaba si acolo intra tot ceea ce e mai sus.

Edited by Valentine, 01 February 2007 - 05:59.


#49
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

 Valentine, on Feb 1 2007, 05:57, said:

Toate relatiile de genul pe care vrei sa il ai tu cu profu ala se reduc la sex, dupa un anumit timp (sau se termina inainte sa se reduca la sex). Ca poti sa faci si altceva placut intre partidele de sex e alta treaba si acolo intra tot ceea ce e mai sus.

Pai asa se poate spune ca in general toate relatiile dintre un barbat si o femeie se reduc la sex, nu? Cu alte preocupari "intre" ca sa se umple timpul, pentru ca nu se poate non-stop, etc... :naughty:  Nu vad vreo diferenta...

#50
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 regina_noptii, on Feb 2 2007, 00:27, said:

Pai asa se poate spune ca in general toate relatiile dintre un barbat si o femeie se reduc la sex, nu? Cu alte preocupari "intre" ca sa se umple timpul, pentru ca nu se poate non-stop, etc... :naughty:  Nu vad vreo diferenta...
Ma l-ai intrebat sau nu daca vrea sa iasa cu tine? :)

#51
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

 Valentine, on Feb 2 2007, 09:25, said:

Ma l-ai intrebat sau nu daca vrea sa iasa cu tine? :)
are si trasul de timp farmecul lui...

#52
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007

 bogdanan, on Feb 2 2007, 09:59, said:

are si trasul de timp farmecul lui...

Trasul de timp al cui? Al lui? Pai am mai zis ca i-am sugerat sa iesim sa vorbim in afara scolii si mi-a dat de inteles ca nu prea se poate din cauza asta - eu sunt studenta, el prof... Dar mi-a zis de 100 de ori ca ma va ajuta in continuare, tinem legatura plus zambetele ametitoare de cate ori ne vedem...sa nu mai spun ca e destul de interesat de ceea ce fac, ma ia foarte in serios si imi da raspunsuri bine gandite si detaliate la tot ce-l intreb profesional...

Nu stiu ce sa mai inteleg, pe de o parte mi-a pus distanta atunci, pe de alta nu se comporta ca un om care vrea sa fie lasat in pace si sa impuna niste limite clare....Doar, nemaiavandu-l ca profesor, nu mai are nici o datorie (nici morala, nici profesionala) sa ma ajute cand as putea sa-i intreb si pe altii...Sau: ar putea sa ma ajute cand il intreb ceva, nu sa se ofere singur dinainte nu? Daca nu era comportamentul asta contradictoriu sigur nu ma mai oboseam sa scriu pe acest forum...m-am gandit ca asa, obtinand opinii variate, poate gasesc in cele din urma o solutie...

#53
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005

 regina_noptii, on Feb 2 2007, 10:54, said:

Trasul de timp al cui? Al lui? Pai am mai zis ca i-am sugerat sa iesim sa vorbim in afara scolii si mi-a dat de inteles ca nu prea se poate din cauza asta - eu sunt studenta, el prof... Dar mi-a zis de 100 de ori ca ma va ajuta in continuare, tinem legatura plus zambetele ametitoare de cate ori ne vedem...sa nu mai spun ca e destul de interesat de ceea ce fac, ma ia foarte in serios si imi da raspunsuri bine gandite si detaliate la tot ce-l intreb profesional...

Nu stiu ce sa mai inteleg, pe de o parte mi-a pus distanta atunci, pe de alta nu se comporta ca un om care vrea sa fie lasat in pace si sa impuna niste limite clare....Doar, nemaiavandu-l ca profesor, nu mai are nici o datorie (nici morala, nici profesionala) sa ma ajute cand as putea sa-i intreb si pe altii...Sau: ar putea sa ma ajute cand il intreb ceva, nu sa se ofere singur dinainte nu? Daca nu era comportamentul asta contradictoriu sigur nu ma mai oboseam sa scriu pe acest forum...m-am gandit ca asa, obtinand opinii variate, poate gasesc in cele din urma o solutie...
E posibil ca și el să fie în aceeași situație, nehotărât, prudent, un pic temător...

Cine știe pe ce forum o posta și el acum, cerând părerea celorlalți... :)

Dacă îi inspiri încredere, cresc șansele de a se arunca în așa ceva. ;)

Baftă!

#54
regina_noptii

regina_noptii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 20.01.2007
Asa ma gandeam si eu...ca poate e genul de om care are nevoie de timp sa-si dea seama daca merita investit in ceva sau nu...un om matur, care nu se arunca cu capul inainte in ceva cu riscul de a-si compromite cariera (nu are de unde sa stie cum sunt eu...) mai ales daca ar incerca ceva si nu ar iesi...
Poate cu asta a vrut sa spuna "nu e acum momentul, ai rabdare sa te cunosc un pic mai bine inainte sa decid sa ma intalnesc cu tine"...altfel nu-mi explic...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate