Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Saw 4 (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
yezidis

yezidis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMosotti, on Jun 20 2007, 16:56, said:

mai, daca nu suportati singe si membre rupte, nu va uitati, dar nu spuneti ca e penibil. filmul a fost foarte bine facut. e saw, nu comedie romantica, nu? si oricum, spre linistea voastra, ala nu e singe singe, e vopsea, iar aia n-a inghetat de-adevaratelea si pe ala nu l-o rupt pe bune in bucati, inca traieste. e doar un film  :huh:

Don`t get me wrong...I`m a huge horror fan... it`s my fav genre... dar saw...cel putin saw 3...sucks... at least that`s what I think...

#20
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006
Film de copii de gradinita. Isi scot aia matele pe-acolo, dar degeaba pentru ca n-are atmosfera. Dupa vreo ora de vazut vopsea intinsa pe pereti eram deja in lumea viselor  :D

Pai in Salo de exemplu curge cam o zecime din "sangele" din Saw, dar la sfarsit chiar te lasa cu o senzatie nasoala.

#21
yezidis

yezidis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 10.08.2006

View PostJah, on Jun 21 2007, 23:16, said:

Film de copii de gradinita. Isi scot aia matele pe-acolo, dar degeaba pentru ca n-are atmosfera. Dupa vreo ora de vazut vopsea intinsa pe pereti eram deja in lumea viselor  :D

Pai in Salo de exemplu curge cam o zecime din "sangele" din Saw, dar la sfarsit chiar te lasa cu o senzatie nasoala.


my point exactly... :P

#22
annouk

annouk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.07.2007
mie mi s-a parut mai bun saw 2 decat saw 1, dar saw 3 a fost o exagerare din mai toate pct de vedere si cred ca seria a pierdut multi fani(inclusiv pe mine) din cauza acestei parti...poate de asta fac inca un film, sa mai recupereze...totusi deja parca si-a pierdut din farmec..parerea mea! :P

#23
ch0s3n

ch0s3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 26.12.2006
Ma uit pe aici si mi se pare ca v'ati uitat cam degeaba la filmele astea (Saw 1, 2, 3). Eu am vazut decat 3-ul si mi s'a parut un film foarte tare. Daca imi spui mie ca Saw 3 e un film "penibil", inseamna ca nu ai inteles nimic din el, decat sadism si sange spoit pe pereti. Pentru ca nu ai priceput tu despre ce e vorba in substrat, asta nu inseamna ca e o prostie; am mai vazut pe aici un thread in care cineva sustinea ca Memento e un film prost, pentru ca apoi sa adauge ca "nu a inteles nimic din el". Revenind la Saw, mesajul filmului e cu totul altul si daca va mai uitati o data poate va mai ganditi inainte sa spuneti asemenea prostii. Faceti abstractie de violenta extrema, si orientati'va atentia de exemplu spre deciziile care trebuiesc luate pe parcurs de catre personaje.

#24
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
Intrutotul de acord. Incercati sa vedeti mai in profunzime facand abstractie de actiune - ca se urmaresc unii si iese cu sange pe pereti - jocul personajelor, ce vor ele sa spuna privitorului, filosofia din spatele actiunii. Chiar si un film de groaza are un mesaj ascuns in el, care asteapta sa fie descifrat. Insa multi - si asta este un defect major - se multumesc cu ceea ce vad -adica daca este de groaza este musai sa fie cu ceva actiune care sa te tina in tensiune si cu niscaiva efecte specifice ca sa-si merite clasificarea. Atat. Nu gandes c in profunzime, ce a vrut sa zica regizorul ala prin filmul respectiv. De aia se si numes unele popcorn-movies, pentru ca le mesteci pur si simplu (de fapt subiectul vine gata mestecat, tu doar il digeri). Oare, Hostel asa cum este, ce mesaj poarta in el? Ca doar Tarantino nu l-a inventat doar ca sa vada niste sange pe ecran, nu ??

#25
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004
mie mi-au placut toate 3, primul cel mai mult, si doresc un al patrulea

Edited by bleh, 29 July 2007 - 03:17.


#26
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006
Eu am citit undeva ca David Duchovny va fi personajul principal, iar Scully il va juca pe Jigsaw, va fi un "prequellleeee", cu Obi-Wan Kenobi intr-un rol secundar si R2-D2 ca ajutorul lui Scully. Se va desfasura in decursul a 2 ore (neintrerupte) dar cu oase rupte si camere sparte, povestea se va petrece pe marte unde The Rock inca se lupta cu demonii din Doom si Arnold Schwarzenegger nu a reust sa isi scoata din nas mizeria aia. Personajul pozitiv va fi jucat de Jean-Luc Picard care, impreuna cu Magneto vor salva lumea din fata dinozaurilor lui Spielberg care au scapat de pe insula La Sorna. James Cameron va da o mana de ajutor (daca actorii principali nu il vor "dovedi" pe Jigsaw) inchiriindu-le regina din Aliens sau pe terminatorul T-1000. Desigur Saw 5 si 6 care deja sunt in plan de concepere pe hartie uda vor avea ca idee copilaria lui "jig" ala si copilaria copilului sau, cu una din victimele din Saw1. Ca examplu, va dau Hannibal Rising, eu personal de-abea astept sa vad "prequelelelul" la Basic Instinct cu Sharon Stone la 3 ani, exersand statul pe scaun si incrucisatul picioarelor pe manerele acestuia in timp ce face sfoara.

Dar desigur daca as vrea sa mai vad vre-un Saw as vrea sa vad Saw Reloaded, Revolutions Revisited si reinvented.

Din ce am mai citit am inteles ca Harry Poker in ultima carte, il va invinge pe "jig" cu ajutorul lui Macaulay Culkin care, stim foarte bine ce capcane terifiante le facrea celor care nu isi vedeau de nasul lor. :w00t:

Edited by SA-HE75, 30 July 2007 - 17:50.


#27
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
ohhh yes... there will be blood :P

Va recomand seria : Texas Chainsaw Massacre si Texas Chainsaw Massacre The Beggining ... :inlove:

#28
ffyunax2

ffyunax2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.03.2007
:death: BLEAHHHHHHHHHH !!!!!!!!!

#29
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
Un trailer pentru SAW 4  :wub: ... calitatea nu este exceptionala, dar e cel mai bun de pana acuma

CLICK pentru preview

#30
floreen

floreen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 21.04.2004
chiar mi-a placut ideea din filmulet

#31
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
normal ca-i belea ideea...
2 oameni inchisi, incatusati in lanturi, unul nu mai vede, si celalat nu mai poate vorbi..... super originala ideea
Deabia astept sa apara

#32
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006
Nu mi se pare nimic original,

tot - 2 oameni legati in lanturi,
tot - unul are cheia sau modul de a scapa de capcana,
tot - celalalt poate scapa (el avand indiciile) omorandu-l pe celalalt.

Penibil.

E un fel de copy-paste, filmul asta.

Dar cu alti actori.

#33
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005

View PostSA-HE75, on Aug 15 2007, 13:04, said:

Nu mi se pare nimic original,

tot - 2 oameni legati in lanturi,
tot - unul are cheia sau modul de a scapa de capcana,
tot - celalalt poate scapa (el avand indiciile) omorandu-l pe celalalt.

Penibil.

E un fel de copy-paste, filmul asta.

Dar cu alti actori.


Parerea ta... Sincer nici nu ne intereseaza daca nu-ti place... nu stiu de ce mai postezi daca nu te intereseaza filmul...
Faza e ca toata lumea se uita, si astia care li se par penibile filmele, se uita si ei si dupaia comenteaza... De ce te mai uiti frate la trailer, daca nici macar nu te intereseaza, nu-ti place... e doar copy-paste pentru tine...

#34
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006

View Posttomycta, on Aug 16 2007, 12:31, said:

Parerea ta... Sincer nici nu ne intereseaza daca nu-ti place... nu stiu de ce mai postezi daca nu te intereseaza filmul...
Faza e ca toata lumea se uita, si astia care li se par penibile filmele, se uita si ei si dupaia comenteaza... De ce te mai uiti frate la trailer, daca nici macar nu te intereseaza, nu-ti place... e doar copy-paste pentru tine...


Nu sunt genul care sa comentez despre un film daca nu l-am vazut.

La fel am facut si la trailer, m-am uitat si mi-am spus parerea, dupa mine orice film merita o sansa. Asta din pacate.....e varza.

Sper ca parerea mea "neinteresata" nu a jignit pe nimeni.

Pana la urma e doar o parere.

Trebuie sa fii intelegator si sa accepti si parerile altora in leg. cu filme care iti plac, indiferent daca acestea sunt negative sau contra filmului.

Nu cred ca toata lumea de pe forumul asta, este inebunita dupa Saw (telenovela) iar eu sunt singurul caruia i se pare o mare.......mancare stricata.

#35
s1nn0cence

s1nn0cence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.01.2007
nu va mai dati in cap atata!! isi spune si omu' o parere, doar de-aia-i forum!!!
pe de-alta parte, si ONtopic.. (referitor la trailer) ..oare chiarr sunt singurul care crede EXTREMMM de ingenioasa ideea ca ala care vedea dar avea mufa cusuta ar fi putut sa faca un nod lantzului aluia dracu'.. sa nu-l mai prinda in rasnita aia :P :P    ..sau.. daca tot urla ca o fufa la dezvirginare atunci la sfarsit, cand ii crapa teasta grasunului.. de ce n-a facut-o mai repede??? (adica sa-si deschida dracu' maxilarele si sa urle la orb ceva-n genu' "stai hombre! calma-te. taci acolo si scapam amandoi de-aci si punem de-o tabla-n parc dup-aia")  :peacefingers:

Edited by s1nn0cence, 16 August 2007 - 20:43.


#36
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postmalmoth, on Jul 29 2007, 01:07, said:

Intrutotul de acord. Incercati sa vedeti mai in profunzime facand abstractie de actiune - ca se urmaresc unii si iese cu sange pe pereti - jocul personajelor, ce vor ele sa spuna privitorului, filosofia din spatele actiunii. Chiar si un film de groaza are un mesaj ascuns in el, care asteapta sa fie descifrat. Insa multi - si asta este un defect major - se multumesc cu ceea ce vad -adica daca este de groaza este musai sa fie cu ceva actiune care sa te tina in tensiune si cu niscaiva efecte specifice ca sa-si merite clasificarea. Atat. Nu gandes c in profunzime, ce a vrut sa zica regizorul ala prin filmul respectiv. De aia se si numes unele popcorn-movies, pentru ca le mesteci pur si simplu (de fapt subiectul vine gata mestecat, tu doar il digeri). Oare, Hostel asa cum este, ce mesaj poarta in el? Ca doar Tarantino nu l-a inventat doar ca sa vada niste sange pe ecran, nu ??

is curios care e filosofia si mai ales daca ea nu exista numai in mintea unora.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate