Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

IMPORT CHINA

- - - - -
  • Please log in to reply
2816 replies to this topic

#1
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
AM  UN MAGAZIN ONLINE SI AS VREA SA IMPORT PRODUSE FACUTE IN CHINA(PENTRU BEBELUSI:FOTOLII AUTO,PATUTURI ...ETC) PROBLEMA E CA NU STIU CUM AR TREBUI SA PROCEDEZ.EXCLUS SA PLEC PANA ACOLO. AM GASIT PRODUCATORI , AM TRIMIS CEVA EMAIL-URI ...SI  NIMIC....A MAI INCERCAT CINEVA???MULTUMESC ANTICIPAT

#2
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Si eu am incercat sa obtin pe mail o oferta de pret, dar ei insistau sa vin in china la ei. Daca cineva poate sa zica cum se abordeaza o colaborare de acest gen ar fi super.
thanks

#3
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006

View Postkiwy, on Jan 11 2007, 22:09, said:

Si eu am incercat sa obtin pe mail o oferta de pret, dar ei insistau sa vin in china la ei. Daca cineva poate sa zica cum se abordeaza o colaborare de acest gen ar fi super.
thanks
eu am un prieten care s-a dus in china si-a luat un ghid a cumparat marfa a trimis-o cu vaporul ......pare simplu dar nu ma risc sa ma duc pana acolo....iar eu vreau mai degraba o colaborare de lunga durata decat sa cumpar o singura data......

#4
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Si eu am fost in China ca sa vad marfa pe care o import.Am pus la punct filiera, duc 5 containere pe luna numai de acolo.S-a meritat calatoria acolo.In primavara ma duc iar.
Am un prieten care la 2 luni duce un container plin de marfa, dar el merge in China la fiecare incarcare, ca variaza gama de marfuri aduse si din pacate si calitatea, asa ca sta acolo pana verifica 25 de tone de marfa :( bucata cu bucata.
Tre sa ai grija cu chinezii.Trebuie negociat la sange, pt ca nu iti vine sa crezi ce ieftina e productia la multe obiecte, si ei de multe ori vand cu adaos de 1000 % ! Serios vorbesc.Trebuie avut grija la ce firme abordezi sau te abordeaza.Din 100 de firme chinezesti prezente pe net, 85 sunt tepari sau cel putin neseriosi si in cel mai bun caz, pierzi numai timpul,nu si banii cu ei.

Am o gramada de parteneri in China, am o gramada de cunoscuti care fac afaceri cu China, si pot zice ca "e o pita alba de mancat" de pe China.Poti sa ai profit de nu iti vine sa crezi.Pe langa afacerile mele,am intermediat multe afaceri intre romani si chiar straini si chinezi, si stiu ce bani frumosi se pot face.

In fine, da-mi pe PM situl tau, sa vad si eu cam ce produse te-ar interesa, poate punem de o colaborare.Daca vrei.

#5
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
am un magazin pentru copii(bebelusi )deocamdata...oricum ma intereseaza marfa pentru copii(0-5ani)si vazusem ...fotolii de masina,patuturi balansoare...chesti  care sunt foarte scumpe la noi....ce zici...interesat de o colaborare?....si cam cat ar costa un asemenea transport....

#6
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006

View Postm_criss23, on Jan 12 2007, 10:16, said:

am un magazin pentru copii(bebelusi )deocamdata...oricum ma intereseaza marfa pentru copii(0-5ani)si vazusem ...fotolii de masina,patuturi balansoare...chesti  care sunt foarte scumpe la noi....ce zici...interesat de o colaborare?....si cam cat ar costa un asemenea transport....
www.littlebaby.ro

#7
Naamah

Naamah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.01.2007
Dragut magazinul tau online. Si preturile bunicele. :) Sfatul meu este sa aduni bani si sa mergi pana acolo. Trebuie sa vezi tu marfa chiar daca herlino e dispus sa te ajute cu transportul el nu are de unde sa stie ce vrei tu exact. Si vorba lui trebuie sa negociezi la sange. In NIRO/DRAGONUL ROSU?EUROPA chinezii vindeau en-gros marfa noua la un pret si cand piata era full si oamenii inca mai aveau o gramada din marfa de la ei, scadeau pretul foarte mult si romanii fraieri ramaneau cu marfa nevanduta. Trist dar adevarat. Asa ca fa rost de 2000 de euro in plus pentru drum, ia cat oi lua de marfa, intelege-te cu herlino sa iti dea spatiu in containerul lui si sa ti le aduca. In tara ii platesti taxele vamale si eventual taxa de transport (cum va intelegeti). Asa pe mail nu ffaci treaba cu chinezii. In plus e bine sa mergi cu cineva care cunoaste locul. Mult noroc.

#8
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Din pacate marfa care o duc eu din China nu e compatibila la transport cu ce ar vrea sa duca el :(

#9
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Vreau sa iau (de test) niste utilaje mici (45kg, 800x400x300 mm) si nu am idee cum sa aduc in tara macar unul pentru incercari. M-au inundat cu mailuri ofertantii, nici nu stiu ce sa mai cred. Costa vreo 1300 usd, iar prin curier rapid cred ca imi iau pe putin 500 usd. Pot sa ma lipesc si eu la vreun container?
Despre taxele vamale unde as putea sa ma documentez cat de cat ?

Multumesc frumos.

Edited by xnick, 12 January 2007 - 12:06.


#10
Guguluff

Guguluff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.01.2007
M_criss23 incearca sa-ti mai umpli magazinul cu produse din Niro-Dragonul Rosu. Acolo sunt importatori din China sau Turcia si daca iei cantitati mai mari au chiar preturi bune. Daca vezi ca se dau produsele gen scaunele auto si carucioare care nu sunt de firma dar care ar avea preturi accesibile, abia dupa aia mergi sa cauti in China si sa iei cantitati foarte mari.

#11
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
poate ...dar nu e acelasi lucru.....

#12
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
chiar merge afacerea cu lucruri pentru copii mici,ca va vad pe toti ca lucrati cu china,cam ce luati?ca vreau si eu sa incep o afacere..

#13
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006

View Postdynky, on Jan 12 2007, 19:09, said:

chiar merge afacerea cu lucruri pentru copii mici,ca va vad pe toti ca lucrati cu china,cam ce luati?ca vreau si eu sa incep o afacere..
....depinde...pe net trebuie bani pt promovare...(destul de multi)...daca ai magazin  costa chiria( foarte mult), rezulta preturi mari...plus ca si la una si la alta conteaza cate si ce produse ai....SI PRETUL LOR

#14
dynky

dynky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 19.05.2005
mda..de cheltuieli stiu si eu,dar de vandut e mai greu.Nici nu am cu cine sa ma apuc de facut ceva ca n-are nici unu chef de munca si singur e cam greu..

#15
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006

View Postdynky, on Jan 12 2007, 20:11, said:

mda..de cheltuieli stiu si eu,dar de vandut e mai greu.Nici nu am cu cine sa ma apuc de facut ceva ca n-are nici unu chef de munca si singur e cam greu..
....foarte mare dreptate ai...daor ca la inceput vor multi sa se bage...dar cand e vorba de dat bani,umplat,telefoane,emailuri.....se fofileaza....asa ca mai bine singur...si cere sfaturi ca si mine...bafta

#16
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postherlino, on Jan 12 2007, 09:15, said:

Tre sa ai grija cu chinezii.Trebuie negociat la sange, pt ca nu iti vine sa crezi ce ieftina e productia la multe obiecte, si ei de multe ori vand cu adaos de 1000 % ! Serios vorbesc.


:death: Lasa ca aveti voi adaos de 1700% cu care-i intreceti pe chinezi. :death:
Si eu vorbesc serios. An cunostinte care se ocupa cu asa ceva.

#17
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006

View PostX-plane, on Jan 12 2007, 22:17, said:

:death: Lasa ca aveti voi adaos de 1700% cu care-i intreceti pe chinezi. :death:
Si eu vorbesc serios. An cunostinte care se ocupa cu asa ceva.
.................... :puke: :o :puke: :nonobad:    .....30%+15%transport....pentru cultura ta generala....aici vorbesc de mine (la adaos ma refer)....

#18
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postm_criss23, on Jan 12 2007, 23:22, said:

.................... :puke: :o :puke: :nonobad:    .....30%+15%transport....pentru cultura ta generala....aici vorbesc de mine (la adaos ma refer)....


Poti vinde altora gogosi. Asta e realitatea. Ca idee. 30-60% adaos comercial e valabil pentru comercianti seriosi, marfa serioasa importata din tari europene.

Daca spuneai 800% poate te credea cineva.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate