Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Help !!! Cum sa fac ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
zexe

zexe

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 77
  • Înscris: 10.03.2002
Cum sa fac un tabel care sa nu isi modifice dimensiunile indiferent ce este in el ?
     Mai precis, am un tabel shi in el este o diagrama de la quotemedia ( in java script ) care isi modifica dimensiunile atunci cand browser-ul este setat la text size pe larger sau largest.........prefer sa am scrolere in celula aia sau shi mai bine ar fi ca poza aia sa nu isi modifice dimensiunile.
                                                        Bye
  :cya:

#2
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Si eu m-am chinuit cu asta. Pai in DREAMWEAVER 4 nu mai setez % (adica 100% merge pana in capat) ci ii zic in pixeli.

#3
eyecon

eyecon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2002
incearca sa pui la celula urmatoarele:

style="overflow: auto"

#4
zexe

zexe

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 77
  • Înscris: 10.03.2002
nu tine........la fel se mareshte tabelu' ca pixu'

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Cum sa fac un tabel care sa nu isi modifice dimensiunile indiferent ce este in el ?
Din pacate acest lucru este IMPOSIBIL ;(. Tabelele nu sunt elemente care sa fie constrictive.
Pot sa le fie date anumite dimensiuni in pixeli sau relative la dimensiunea paginii in procente (%).

P.S. Pentru ceilalti care au postat solutii: problema lui Zexe vine din cauza ca are in tabel "un element" (JS) care are dimensiuni variabile.

Quote

prefer sa am scrolere in celula aia sau shi mai bine ar fi ca poza aia sa nu isi modifice dimensiunile.

Pt. scrolere incearca sa realizezi un IFRAME (vezi postul meu despre acest TAG, tot in aceasta arie). Poate ca exista posibilitatea sa faci imaginea fixa ca dimensiuni, dar pt. a iti spune exact am nevoie sa vad codul sursa.

#6
zexe

zexe

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 77
  • Înscris: 10.03.2002
Asta e tabelul si in el e java scriptu'.....













<script language='Javascript' TYPE="text/javascript"

src='http://app.quotemedia.com/dynamic/com.quotemedia.servlet.QTLet?output=QuoteToStockWatchWriter&cookie=stockwatchl

istsym&width=140&hbg2=666666&hbg1=666666&hfg1=ffffff&mode=1&symfg=00ff00&lastfg=00ff00&header=YES&border=NO&client=qm

ci&bottombg=cccccc&rowcolor1=808080&rowcolor2=444444&upfg=00ff00&downfg=ff0000"ebox=yes&saleid=87206&highlight=ff

0000&graph=yes&graphcolor=00ff00&graphbcolor=000000&graphlinecolor=00ff00&mcolor=000080&graphheight=100&graphdatecolo

r=00ff00&graphtxtcolor=00ff00'>
</script>



Am incercat cu iframe dar nu merge ...........
                              Bye & thx

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Mie imi da eroare codul de mai sus. Trimite te rog pe e-mail  INTREGUL document hatml.

P.S. Mi se pare mie sau... problema ta este intr-un LAYER, nu intr-un tabel ? :drac:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate