Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Mercedes Sprinter ... nu trage

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Europeanu

Europeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.01.2007
Salut ... Am un Mercedes Sprinter 211 CDI si nu mai trage deloc de vreo doua luni ... cand urc la deal incarcata cu 1 t zici ca i Raba  ... ulei nu consuma ... completez cam jumatate de litru la 10000 km ( deci motorul e ok ) . L am pus pe tester si nu mi da deloc erori . A mai patit cineva ?

#2
cristi76

cristi76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 29.11.2006

View PostEuropeanu, on Jan 9 2007, 02:26, said:

Salut ... Am un Mercedes Sprinter 211 CDI si nu mai trage deloc de vreo doua luni ... cand urc la deal incarcata cu 1 t zici ca i Raba  ... ulei nu consuma ... completez cam jumatate de litru la 10000 km ( deci motorul e ok ) . L am pus pe tester si nu mi da deloc erori . A mai patit cineva ?
VERIFICA: fitru de aer , filtrul de motorina , debitmetrul .... La ce tester ai fost ?

#3
morocanos

morocanos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.01.2007
La cati km schimbi uleiul daca la 10000 completezi????iar legat de problema ta am si eu aceeasi parere:sa verifici filtrele. aaa si ar mai fi ceva:espamentul(catalizator) si teava daca ai prieteni care ar vrea sa prajeasca cartofi la esapamentul tau :D

#4
Europeanu

Europeanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.01.2007
Merci ... oricum am rezolvat problema erau rupte firele de la sonda de pe pompa de inalta . Schimb la 20000 Km uleiul si la 10000 Km completez jumatate de litru .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate