Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Insulele Canare

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#19
cristinaparvulescu

cristinaparvulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.01.2008
Si pe mine m-ar interesa de asemenea impresii din Lanzarote, daca a fost cineva.

#20
Oacky_Dudu

Oacky_Dudu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.03.2007

 Phx', on Jan 7 2008, 14:01, said:

M-am intors astazi dupa un scurt sejur in Gran Canaria unde...incredibil...dar chiar e de plaja, adica, desi peste tot apare ca a fost sau este temperatura de 21-22 grade, stand la soare sunt 28 grade, te incingi bine si faci si baie (in piscine, caci in ocean erau valuri cam mari). Hotelul la care am stat este nemaipomenit, Gran Hotel Lopesan Costa Meloneras, apare cu 4* dar bate bine unele de 5*...are o minunatie de piscine....nu am cuvinte....Ne-am hotarat ca la anul sa mergem sa stam mai mult, vreo 7-10 zile, de Revelion.


Poti sa imi spui te rog cam cat te-a costat (avion, cazare)?
Inteleg ca ati fost prin Barce. Corect? La ce agentie sau cum ai facut rezervarile? Nu de alta, dar ma bate si pe mine un gand.. de toamna. Multumesc anticipat

#21
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

 Oacky_Dudu, on Jan 9 2008, 20:45, said:

Poti sa imi spui te rog cam cat te-a costat (avion, cazare)?
Inteleg ca ati fost prin Barce. Corect? La ce agentie sau cum ai facut rezervarile? Nu de alta, dar ma bate si pe mine un gand.. de toamna. Multumesc anticipat

Scuze ca raspund cu intarziere, abia acum am vazut intrebarile tale. Am fost Buc-Barcelona cu Wizz Air si Barcelona-Gran Canaria cu Air Europa. Avionul a costat vreo 250 euro/pers, iar cazarea 190 euro/camera/noapte pt 2 pers cu demipensiune. Dar daca te duci mai in low season poti gasi mai ieftin, cam la 140. Nu e un hotel ieftin, dar e super!!! Rezervarile le-am facut pe cont propriu, avionul de pe site-urile companiilor, cazarea de pe www.medhotels.com (o agentie englezeasca pe care o folosim mereu, mai ales pt Spania).


 cristinaparvulescu, on Jan 9 2008, 17:12, said:

Si pe mine m-ar interesa de asemenea impresii din Lanzarote, daca a fost cineva.

Am fost o fuga in Lanzarote acum, la inceput de martie, cu Easyjet prin Madrid. Avionul e f. ieftin (bilete luate cu cateva luni inainte), am dat vreo 120 euro/pers. Insula mi-a placut mult, in sensul ca am si vizitat (Jameo del Agua, Cueva de los Verdes, Los Hervideros, Laguna Verde), dar am facut si plaja. Merita mers, nu ma asteptam sa ma incante prea tare, dar a fost super!

De revelion mergem in Fuerteventura, am rezervat deja!

#22
clj

clj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2007

 danutza2, on Sep 17 2007, 18:27, said:

Noi am fost in iunie in Fuerteventura.A fost tare frumos.O combinatie intre ocean,munte vulcanic si desert.Super!
Uite mai jos un link cu poze de acolo.

http://www.arcor.de/...albumID=4019345

Poti sa dai mai multe detalii despre Fuerteventura? La ce hotel ai stat? Preturile cum sunt pe insula? Temperaturile?

Phx' la ce hotel ai fost in Lanzarote? Cum a fost vremea in martie? Apa - buna de baie sau prea rece?

Edited by clj, 19 June 2008 - 11:14.


#23
CornelB

CornelB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 23.06.2005
Graficul temperaturii lunii martie, cam putin prielnica vremea, maxime intre 16 si 22 parca...

M-am uitat, de curiozitate, cate grade sunt acum in Tenerife, brr, cam putin 16 grade [la ora 12 locala la ei, 13 la noi].. In Antalya erau 40 la aceeasi ora, si mai rau!! :)
Temperaturi curente Tenerife/Canare/Spania

#24
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

 clj, on Jun 19 2008, 12:12, said:

Phx' la ce hotel ai fost in Lanzarote? Cum a fost vremea in martie? Apa - buna de baie sau prea rece?

Am stat in Playa Blanca la Hotel H10 Marina Rubicon 4*, foarte bun hotelul, am avut un apartament cu dormitor, sufragerie, dressing, baie mare, desi am rezervat o camera dubla (nu stiu, dar cred ca asa or fi toate). Vremea a fost foarte buna, dar apa oceanului/piscinei cam rece. Dar in Lanzarote am si vizitat ceva obiective, ne-a placut mult.

#25
clj

clj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.04.2007

 Phx', on Jun 23 2008, 06:47, said:

Am stat in Playa Blanca la Hotel H10 Marina Rubicon 4*, foarte bun hotelul, am avut un apartament cu dormitor, sufragerie, dressing, baie mare, desi am rezervat o camera dubla (nu stiu, dar cred ca asa or fi toate). Vremea a fost foarte buna, dar apa oceanului/piscinei cam rece. Dar in Lanzarote am si vizitat ceva obiective, ne-a placut mult.

Cat te-a costat cazarea? Ai avut si mese incluse?
Apa din piscina nu o incalzeau? Noi vrem sa mergem mai mult pentru plaja, dar dupa atata stat in soare trebuie sa mai intri si in apa...Oare in mai o fi apa mai calda?

#26
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

 clj, on Jun 25 2008, 10:41, said:

Cat te-a costat cazarea? Ai avut si mese incluse?
Apa din piscina nu o incalzeau? Noi vrem sa mergem mai mult pentru plaja, dar dupa atata stat in soare trebuie sa mai intri si in apa...Oare in mai o fi apa mai calda?

A fost 80 euro/noapte camera cu demipensiune pt 2 persoane, dar era extrasezon. Apa la piscina nu era incalzita, dar in mai cred ca va fi ceva mai calda totusi. Gasesti hotelul pe www.venere.com

#27
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 21.01.2006

 Phx', on Jun 26 2008, 00:14, said:

A fost 80 euro/noapte camera cu demipensiune pt 2 persoane, dar era extrasezon. Apa la piscina nu era incalzita, dar in mai cred ca va fi ceva mai calda totusi. Gasesti hotelul pe www.venere.com


stie cineva cum e la all inclusive in grand canaria??

#28
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006
si eu bag ceva . daca nu vreti plaja sau branza de capra sa nu mergeti in fuertventura. si daca vreti ceva rar mergeti in lanzarote.

Attached Files


Edited by freightliner, 05 September 2008 - 16:57.


#29
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006
lanzarote & fuerteventura :P

Attached Files



#30
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006
In ianuarie vreau sa plec in Fuerteventura si Lanzarote, deja am luat biletele de avion. Cum nu sint genul sa stau in piscina hotelului sau sa iau excursiile organizate pe acolo voi aface asta pe cont propriu ca si pina cum.
Am o intrebare pentru cine a mai fost si stie despre ce e vorba: La Cofete se poate ajunge cu o masina obisnuita sau un 4 x 4 este absolut necesar?
Multumesc celor care raspund!

Edited by remg, 22 October 2008 - 18:23.


#31
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006
Tot despre Fuerteventura, inteleg ca a existat anul trecut un ferry Puerto de Rosario - Tarfaya (Maroc), insa s-a suspendat dupa ce unul din vase a avut un incident. Stie cineva care mai este situatia pe acolo? Pe site-ul Armas nu scrie nimic.
Multumesc!

#32
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

 remg, on Oct 28 2008, 11:15, said:

Tot despre Fuerteventura, inteleg ca a existat anul trecut un ferry Puerto de Rosario - Tarfaya (Maroc), insa s-a suspendat dupa ce unul din vase a avut un incident. Stie cineva care mai este situatia pe acolo? Pe site-ul Armas nu scrie nimic.
Multumesc!
au avut probleme cu barca si mi se pare ca au suspendat ruta.

 remg, on Oct 28 2008, 11:15, said:

Pe site-ul Armas nu scrie nimic.
Multumesc!

Visit My Website- apasa aici
ce-a mai recomadata de inchiriat masini ca pret e orlando ren a car sau autos moreno. orlando  are jeep wrangler (de 3 ani) poti vace rezeva la ei pe pagina web. esi mai ieftin decat cu agentii. mai multe detalii PM. sau europcar care au suzuki ala mic de 3 porti. ¨lumea merge¨si cu vw polo prin anumite zone. totul e sa ai grija cat de mult trebuiele sa lasi ca ¨gaj¨ 125€ pt orlando ( parca).

#33
remg

remg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 19.08.2006

 freightliner, on Dec 5 2008, 15:51, said:

au avut probleme cu barca si mi se pare ca au suspendat ruta.



Visit My Website- apasa aici
ce-a mai recomadata de inchiriat masini ca pret e orlando ren a car sau autos moreno. orlando  are jeep wrangler (de 3 ani) poti vace rezeva la ei pe pagina web. esi mai ieftin decat cu agentii. mai multe detalii PM. sau europcar care au suzuki ala mic de 3 porti. ¨lumea merge¨si cu vw polo prin anumite zone. totul e sa ai grija cat de mult trebuiele sa lasi ca ¨gaj¨ 125€ pt orlando ( parca).

Am renuntat la jeep si am luat de la Cicar, care mi-a facut si o reducere: Opel Astra 10 zile 180 EUR.

#34
Bosca

Bosca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.12.2005
Dupa lupte seculare, am reusit sa imi rezerv vacanta mult asteptata in Gran Canaria, o destinatie pe care de mult imi doream sa o cunosc.
Multumita lui Phx', care mi-a fost de mare ajutor, avionul cu escala cu tot am reusit sa il scot la 363 euro.
Iar cazarea la Clubhotel RIU Vistamar 4*, am prins-o la 580 euro/2 persoane pentru 5 nopti camera dubla cu All Inclusive (am prins o oferta speciala, altfel ma costa intre 806 euro rezervarea pe site-ul hotelului sau 811-820 euro pe alte site-uri).
Hotelul mi-a fost laudat anul trecut de varul meu si numai vazand pozele de acolo cu Playa des Amadores deja ma bagase in "boala".
Deci toate bune si frumoase, revin cu impresii cand ma intorc (20 martie).
Un mic ajutor (ghid) pentru cei ce isi doresc sa cunoasca aceasta insula superba, il veti gasi atasat.

Pentru orice alte detalii va stau la dispozitie.

Attached Files



#35
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

 Bosca, on Feb 2 2009, 19:14, said:

Dupa lupte seculare, am reusit sa imi rezerv vacanta mult asteptata in Gran Canaria, o destinatie pe care de mult imi doream sa o cunosc.
Multumita lui Phx', care mi-a fost de mare ajutor, avionul cu escala cu tot am reusit sa il scot la 363 euro.
Iar cazarea la Clubhotel RIU Vistamar 4*, am prins-o la 580 euro/2 persoane pentru 5 nopti camera dubla cu All Inclusive (am prins o oferta speciala, altfel ma costa intre 806 euro rezervarea pe site-ul hotelului sau 811-820 euro pe alte site-uri).
Hotelul mi-a fost laudat anul trecut de varul meu si numai vazand pozele de acolo cu Playa des Amadores deja ma bagase in "boala".
Deci toate bune si frumoase, revin cu impresii cand ma intorc (20 martie).
Un mic ajutor (ghid) pentru cei ce isi doresc sa cunoasca aceasta insula superba, il veti gasi atasat.

Pentru orice alte detalii va stau la dispozitie.

Sper ca e vorba de 363 euro pentru 2 persoane, da?

#36
Bosca

Bosca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 01.12.2005
Da, este 363 euro pt. 2 persoane  ;) .

Edited by Bosca, 03 February 2009 - 10:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate