Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Radio X

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ghizmo

ghizmo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.01.2007
De curand am pus la punct un post radio pe internet folosind obisnuitul ShoutCast dar si ultima versiune a tool-ului SAM Broadcaster.
postul emite in format aacPlus (64kbps) iar pana acum a fost testat in mai multe orase ale lumii.

Hits Only on RadioX

http://195.238.94.27:8000  <-- Add in winamp.

GZM.

#2
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Ca sa fi ascultat incearca sa-ti fac propriul stil.. Fa-ti echipa.. inventeaza emisiuni traznite ca sa aduci ceva in evidenta.

Sunt n radio-uri pe net.. incearca sa surprinzi cu ceva!

Gandeste-te la ceva ce prinde la ascultator!

Bafta!

#3
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Posta_d_y, on Jan 8 2007, 15:32, said:

Ca sa fi ascultat incearca sa-ti fac propriul stil.. Fa-ti echipa.. inventeaza emisiuni traznite ca sa aduci ceva in evidenta.

Sunt n radio-uri pe net.. incearca sa surprinzi cu ceva!

Gandeste-te la ceva ce prinde la ascultator!

Bafta!
Si fara ceva imprumutat de la altii!

#4
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View Postghizmo, on Jan 3 2007, 12:08, said:

De curand am pus la punct un post radio pe internet folosind obisnuitul ShoutCast dar si ultima versiune a tool-ului SAM Broadcaster.
postul emite in format aacPlus (64kbps) iar pana acum a fost testat in mai multe orase ale lumii.

Hits Only on RadioX

http://195.238.94.27:8000  <-- Add in winamp.

GZM.

sfatu meu ca un radio prezentator cu 3 ani de experienta intre ale prezentatului .. baga si tu p, sau fa si tu teste cu emisiune pe tema muzicala .. baga si tu ceve informativa la mijlocu orei sau la fix ceva in trecere seara cand ai audienta mai mare ! eu am trecut pin ciur si sita pe net sunt oamni care ascuta dar putin cred ca sunt cei care inteleg cum e grila de programe cu stiri muzica , emisuni care cuprind arii de infomare , arii de specialitate , si bineneteles pe diverse teme de educatie .

daca vrei sa te ajut cu ceva detalii spune ca eu sunt prezent si la datorie sa raspund la temele de radio .

#5
adylazarov

adylazarov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.01.2007

View PostZvartoshu, on Jan 14 2007, 22:02, said:

sfatu meu ca un radio prezentator cu 3 ani de experienta intre ale prezentatului .. baga si tu p, sau fa si tu teste cu emisiune pe tema muzicala .. baga si tu ceve informativa la mijlocu orei sau la fix ceva in trecere seara cand ai audienta mai mare ! eu am trecut pin ciur si sita pe net sunt oamni care ascuta dar putin cred ca sunt cei care inteleg cum e grila de programe cu stiri muzica , emisuni care cuprind arii de infomare , arii de specialitate , si bineneteles pe diverse teme de educatie .

daca vrei sa te ajut cu ceva detalii spune ca eu sunt prezent si la datorie sa raspund la temele de radio .

pai. OK. EU AM POST DE RADIO PE INTERNET. ZICI DE PUBLICITATE PRINTRE ALTELE. EU ASI VREA SA FACILITEZ SI ASA CEVA UNOR POSIBILI CLIENTI. INSA CUM AJUNG LA EI? DACA AI VREO IDEE, E FOARTE BINE VENITA. MULTUMESC MULT.

#6
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005

View Postadylazarov, on Jan 19 2007, 18:23, said:

pai. OK. EU AM POST DE RADIO PE INTERNET. ZICI DE PUBLICITATE PRINTRE ALTELE. EU ASI VREA SA FACILITEZ SI ASA CEVA UNOR POSIBILI CLIENTI. INSA CUM AJUNG LA EI? DACA AI VREO IDEE, E FOARTE BINE VENITA. MULTUMESC MULT.

Daca ai sa ai multi ascultatori vei avea si clienti :naughty:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate