Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Ce antivirus sa folosesc PC cu 256 de ram?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
StorMaster

StorMaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.12.2006
Va implor imi spuneti si mie ce antivirus sa folosesc la 256 de ram ai mei?Cu multa stima StorMaster! :worthy:  :console:

#2
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
varianta comerciala: Kaspersky (foloseste sub 10MB RAM, iar la detectie e de neintrecut)
varianta gratuita: Active Virus Shield (o versiune simplificata a Kaspersky, resurse idem, detectie idem)

#3
ssergiu15

ssergiu15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 31.03.2006
Pe windows folosesc acum un NOD32 si sunt multumit de el.Am ca si tine 256 RAM si nu pot zice ca se misca greu calc asa cum se misca cu Norton ori cu BitDefender!O alta solutie interesanta mi se pare AVG insa nu am testat-o decat superficial asa ca nu ti-o pot recomanda!

#4
TERMINATU

TERMINATU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 10.08.2006
SAL
eu folosesc avast! si nici nu il simte , nici nu am avut probleme cu virusii si mai e si free.  Bine , folosesc si un fire-wall si un antispyware( comodo si spybot ) . inainte aveam symantec si avea momente cand nu puteam sa fac nimic la pc :death:

bafta

#5
colo13

colo13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.12.2006
Dr Web fara spider mail sau F Prot consuma cam 5 mb.

#6
StorMaster

StorMaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.12.2006
Noroc!va rog frumos ma puteti ajuta si pe mine cu o problema?Nu stiu care este cel mai bun antispyware si firewall imi puteti spune si mie care este?Si pe deasupra am nevoie si de un program care repara bine erorile dar nu stiu ce program sa folosesc.Daca ati putea sa ma ajutati vas ramane foarte recunoscator!Cu respect si stima StorMaster! Daca stiti sau ati gasit ceva macar cu programele astea sa fac fata la 256 de ram ai mei..

#7
gicos

gicos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.12.2006
de ce nu te uiti pe forum pt orice problema de genu asta...au fost rasvorbite si intoarse pe toate partile..cred ca la 256 ram...vrei protectie,atunci nod32, spybot search and destroy si lavasoft ad-aware in combinatia asta ar trebui sa fie suficient...dc ai win xp cu sp2 atunci fati updateuri si firewallul ala o sa fie suficient

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
il secondez pe gicos . asta am si eu la aia 256 ram , doar ca am sp1 si nici nu mai vreau sp2 .de vreo un an nici o problema ...

#9
Asius

Asius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.02.2007
Incearca nod32 si AVG antispyware merge bine si iti lasa destule resurse,si mai incerca si cachemanxp sa til optimizeze dar nul lasa in background pt ca nu mise pare foarte eficient.

#10
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
NOD32 este cea mai buna solutie. Si eu l-am avut cu 256 RAM si merge perfect.

#11
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

View Postpykko, on Feb 15 2007, 17:48, said:

NOD32 este cea mai buna solutie. Si eu l-am avut cu 256 RAM si merge perfect.

Cand aveam 256 si acum cu 512 folosesc NOD32 .. si sunt foarte multumit ;)

#12
alin19

alin19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 03.01.2007

View PostStorMaster, on Dec 26 2006, 01:00, said:

Va implor imi spuneti si mie ce antivirus sa folosesc la 256 de ram ai mei?Cu multa stima StorMaster! :worthy:  :console:


nod32 e cel mai bun pentru sistemul tau dar e cu licenta;daca vrei ceva free eu tias sugera avira; mie imi place; are update la zi si real time protection;

#13
Luiza Ioana

Luiza Ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.12.2006
Am tot 256 si folosesc AVS, Spybot si Ad-aware. Calculatorul are insa momente cand se blocheaza, pur si simplu nu mai raspunde la comenzi. Folosesc TuneUp pentru curatare si optimizare. De curand am dezinstalat toate update-urile de securitate de la windows, si cred ca voi dezinstala si Service Pack 2. Daca tot nu va merge mai bine, o sa trec la browserul Opera si o sa renunt la Explorer. Nu am nevoie de cine stie ce protectie pentru ca folosesc Acronisul.

Edited by Luiza Ioana, 03 March 2007 - 04:13.


#14
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostLuiza Ioana, on Mar 3 2007, 04:11, said:

Am tot 256 si folosesc AVS, Spybot si Ad-aware. Calculatorul are insa momente cand se blocheaza, pur si simplu nu mai raspunde la comenzi. Folosesc TuneUp pentru curatare si optimizare. De curand am dezinstalat toate update-urile de securitate de la windows, si cred ca voi dezinstala si Service Pack 2. Daca tot nu va merge mai bine, o sa trec la browserul Opera si o sa renunt la Explorer. Nu am nevoie de cine stie ce protectie pentru ca folosesc Acronisul.

Eu am NOD32 + Spybot + Ad-aware si merg excelent.
Mozilla Firefox ca browser si Ace Utilites pt curatare de ramasite si optimizare.
Nu cred ai probleme din cauza update-urilor de securitate sau a SP2 (fara ele , windowsul e mult mai "slab" ca securitate  :nonobad: ) , ori e din windows (e praf) , ori din cauza memoriei RAM prea putine.

#15
Luiza Ioana

Luiza Ioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.12.2006
Protectia nu e atat de importanta avand in vedere ca am un backup la partitie. Am observat insa ca de cand mi-am conectat computerul la internet, cam de atunci au inceput problemele, Windows-ul si-a facut o groaza de update-uri, printre ele si Service Pack 2 si Explorer 7. Problemele mele apar in general atunci cand folosesc Internet Explorer (mai multe pagini sau tab-uri). Ultima mea idee este sa trec la browser-ul Opera (despre el am primit referinta bune). Daca tot am probleme o sa dezinstalez si SP2-ul si daca tot nu merge mai reinstalez odata Windows-ul (XP Professional cu licenta, deci nu poate fi Windows-ul praf). In rest folosesc zilnic TuneUp Utilities pentru curatare si saptamanal Power defragmenter. Primul lucru pe care il fac atunci cand ma voi intoarce in tara va fi sa cumpar 1 Gb de RAM.

#16
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cum nu e protectia importanta?
Daca iti intra virusi, adware , spyware sau alte ligioane , tu te mai astepti ca OS sa mai ruleze ca pe vremea cand nu aveai internet. Asta e mana programelor adware care iti ingreuneaza functionarea OS-ului. Si renuta la Internet Explorer e plin de slabiciuni care sunt exploatate la maxim de virusi si alte programe de acest gen. Update-urile de Windows si SP2-ul nu au nici o legatura cu faptul ca OS-ul tau se misca greu.

#17
pdanyels

pdanyels

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 14.08.2002
e importanta protectia dar daca il lasi sa faca update de tspe ori pe zi ... patch la patch ... iese un windows care merge ca ****
si daca e cu update-ul la zi crezi ca e 100% protejat, gata?

chiar si wxpsp1 cu firewall bine setat, antivirus si antispyware resident sau nu, plus o imagine de ghost sau acronis eventual incrementala si poate fi mai stabil decit wxpsp2 la zi! balanta pret/performante=ok ca doar nu e cluster la NASA, nu?

@ioana scoate ie 7 ...

#18
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postpdanyels, on Mar 6 2007, 04:56, said:

e importanta protectia dar daca il lasi sa faca update de tspe ori pe zi ... patch la patch ... iese un windows care merge ca ****
si daca e cu update-ul la zi crezi ca e 100% protejat, gata?

chiar si wxpsp1 cu firewall bine setat, antivirus si antispyware resident sau nu, plus o imagine de ghost sau acronis eventual incrementala si poate fi mai stabil decit wxpsp2 la zi! balanta pret/performante=ok ca doar nu e cluster la NASA, nu?

@ioana scoate ie 7 ...

Eu am automatic updates activat la winXP sp2 si nu instalez decat ce vreau eu (doar ce e legat de securitate) si nu se misca greu deloc OS-ul.
Probabil ca si cu SP1 te descurici bine,daca ai un firewall bine setat si un antivirus bun  :coolspeak:  .
PS: repet si eu @ioana scoate ie 7 si treci la alt browser "mai serios" ;

Edited by antinVidia, 06 March 2007 - 09:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate