Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Instalare jocuri prin usb pe telefoane Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#37
red_slayer

red_slayer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2007
A functzionat shi la mine ...pe zv40 multzumesc baietzi!!!!!!

#38
Cassy

Cassy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2007
sper ca nu te deranjez.am si eu o nelamurire in ceea ce prieveste jocurile tel Samsung ZV 10..am respectat toata "reteta" aceea cu codurile *#... am bagta jocuri...toate bune si frumoase pana le-am deschis...toATE....deci absolut toate...imi merg insa nu pe tot ecranu...imi apara undeva in stanga sus...cam pe o patrime de ecran.NU stii cumva ce sa fac sa apara pe tot ecranul?Te intreb pe tine fiindca am vazut ca stii despre ce e vorba cand se vorbeste de jocuri la samsung.ms frumos.o seara placuta!

#39
Cassy

Cassy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2007
mesajul era in special pentru dan master dar e si pentru ceilalti cunoscatori...va multumesc

#40
Cassy

Cassy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2007
problema mea..am un Samsung ZV 10..am respectat toata "reteta" aceea cu folderul games si etc...imi merg jocurile..insa imi merg numai pe o patrime din tot ecranu..stanga sus..undeva micutz...a mai intampinat cineva problema asta??..sau are vreo rezolvare pentru ea?:-s

#41
samsung d900

samsung d900

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2007
cine stie vreun site de unde as putea lua teme pentru samsung d900??pls..help me

#42
ruznak

ruznak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2007
Salut.Am un Samsung ZV40...am respectat tot ce scrie in topic`ul de mai sus...dar nu merge...am 2 foldere cu Games...si unul este gol si celalat e plin cu jocuri pe care le`am pus eu... Cine`va ma poate ajuta ?
rusnakc4 e id`ul meu...daca puteti sa ma ajutati va astept ... Va multumesc pentru atentie si va doresc o zi buna!

#43
ruznak

ruznak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2007
Teme pt Samsung ZV40 stie cineva unde pot sa gasesc ?Asteptam raspuns`uri :)

Edited by ruznak, 24 February 2007 - 02:12.


#44
ruznak

ruznak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2007
Mam chinuit toata noaptea sa fac cum scrie pe forum...degeaba ... tot nu imi citeste :( imi zice unsuported file... id`u meu rusnakc4 va rog mult ...ajutati`ma ca innebunesc...pls :cursing: Explicati va rog pas cu pas...trebuie dezarhivate ...sau nu .. cum trebuie de facut...inca o data va rog ajutati`ma
Va multumesc mult.o zi buna in continuare ;)

Edited by ruznak, 24 February 2007 - 06:19.


#45
dragos__

dragos__

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.02.2007
[quote name='bogdans17' date='Dec 29 2006, 02:21' post='2262132']
am e900 si am incercat dar nu merge orice as face, am incercat cu .jad .jar dar imi apare "invalid format" chiar daca am incercat o multime de jocuri.
ai idee cam ce trebuie facut ?
[/quote






pt D 600 exista un soft special si cel putin la mine a mers sa pun anumite jocuri;mai jos ai softu ,instructiunui si cateva jocuri.bafta si sper sa mearga si pe d 900

Attached Files



#46
vio_vio

vio_vio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2007
Salutare!
Am si eu un samsung zv10 si vreau sa bag niste jocuri pe el.
Am bagat 3 jocuri prin infrarosu si nu miau mers (nu mi le vede).
Ma poate ajuta cineva?eu le bag in tel prin infrarosu nu prin cablu,dak ma poate ajuta cineva raman dator.

#47
Alien_se

Alien_se

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2007

 samsung d900, on Feb 23 2007, 16:43, said:

cine stie vreun site de unde as putea lua teme pentru samsung d900??pls..help me
Dupa ce ti-ai bagat jokurile in folderu nou Games pe care l-ai salvat cu space la sfarsit,introdu codu:*#3695147*#...iti apare un meniu,apoi selectezi Internals...apoi iti cere codul*#3971258*#...apoi mai apare un meniu ,te duci la Storrage Data selectezi,apoi selectezi Update Java DB si have fun ca trebe sa iti mearga jokurile...dar trebuie sa le suporte rezolutia telefonului. ;) Have Fun!!

#48
Simple

Simple

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2007
[quote name='DarkLyon' date='Jan 21 2007, 22:43' post='2343317']
Cel mai bine e sa incercati asta ( eu am SGH D600E ) si a mers ...
Aveti nevoie de  :
[url="http://users.skynet.be/yozy/tutorials/downloads/SoftickPPP221.exe"]Softick PPP 2.21 [797 kb] [/url] (Puteti lua si alta versiune)
[url="http://users.skynet.be/yozy/tutorials/downloads/Uploader.exe"] Java Uploader [624 kb][/url]

inainte de toate intrati in applications--->java world--->options la Networksettings si scrieti :

APN : Internet

Username - Nimic

Password - Nimic

La Proxy - Disable

Dati Save Settings!!!

1. Instalati Softick PPP.

2. Bagati Cablul USB in CALCULATOR ( NU SI IN TELEFON )

3. Ttastati in telefon  #*536963# si va da o eroare ... asa trebuie !

4. Dupa astea Bagati cablul USB in Telefon!

5. Dai START la Softick - click dreapta , dai Settings --> Bluetooh/Serial si bifati COMM care are in dreapta  ss_mdm0

6. Activate la softick ... va da o eroare si dati cancel !

7. Rulati Java Uploader si dati Add la ce joc doriti ...

8. Dupa care tastati in telefon #*5737425# si selectati PPP UP ---> USB

9. Dupa aceea Serial Download!

Ori instaleaza jocul ori jocul nu este compatibil sau nu este intreg si se mai reseteaza telefonu ...!

Daca vrei sa mai instalezi un joc :
1.Incarci in Java Uploader un alt fisier JAD (Un alt joc)

2. Tastezi in telefonul tau #*5737425# si apesi doar Serial Download (nu mai trebuie PPP UP si USB ca se inchide telefonul ... mai bine zis se reseteaza).
La sfarsit , dupa ce ati bagat jocurile si nu vreti sa mai instalati nici un alt joc dati neaparat :  #*536961#  !!!!!!!
Re !! Am si io o problema:-s. Mie nu-mi apare sa bifez COMM care are in dreapta ss_mdm0, pentru ca nu-mi apare obtiunea asta :-(. Am numa COMM 1 , &COMM 2 . Need Help pls ! :x

#49
Leoneee

Leoneee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.04.2007

 rechinul007, on Jan 11 2007, 01:47, said:

Am un SAMSUNG SGH-ZV10 si nu merge. Mai are cineva alta idee.



sal all asa se instaleaza jocuri pe zv-40   http://www.todosamsu...opic.php?t=4292    LA MINE A MERS ;)     BAFTA ALL

#50
Bobyracer1995

Bobyracer1995

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2007
Salut am incercat tot ce scria mai sus dar nu mia reusit nimic cand bag codul numi apare nik am un samsung z500 va multumesc :huh:

#51
meghindo

meghindo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 10.01.2007
pe E900 imi merge varianta si merge chiar bine
pe Z140V in schimb nici gand sa mearga nici prin bluetooth,USB coduri sau alte minuni ( sa fie din cauza firmwareului branduit de Vodafone?)

#52
casper_geo94

casper_geo94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.05.2007

 DarkLyon, on Jan 22 2007, 01:13, said:

Cel mai bine e sa incercati asta ( eu am SGH D600E ) si a mers ...
Aveti nevoie de  :
Softick PPP 2.21 [797 kb] (Puteti lua si alta versiune)
Java Uploader [624 kb]

inainte de toate intrati in applications--->java world--->options la Networksettings si scrieti :

APN : Internet

Username - Nimic

Password - Nimic

La Proxy - Disable

Dati Save Settings!!!

1. Instalati Softick PPP.

2. Bagati Cablul USB in CALCULATOR ( NU SI IN TELEFON )

3. Ttastati in telefon  #*536963# si va da o eroare ... asa trebuie !

4. Dupa astea Bagati cablul USB in Telefon!

5. Dai START la Softick - click dreapta , dai Settings --> Bluetooh/Serial si bifati COMM care are in dreapta  ss_mdm0

6. Activate la softick ... va da o eroare si dati cancel !

7. Rulati Java Uploader si dati Add la ce joc doriti ...

8. Dupa care tastati in telefon #*5737425# si selectati PPP UP ---> USB

9. Dupa aceea Serial Download!

Ori instaleaza jocul ori jocul nu este compatibil sau nu este intreg si se mai reseteaza telefonu ...!

Daca vrei sa mai instalezi un joc :
1.Incarci in Java Uploader un alt fisier JAD (Un alt joc)

2. Tastezi in telefonul tau #*5737425# si apesi doar Serial Download (nu mai trebuie PPP UP si USB ca se inchide telefonul ... mai bine zis se reseteaza).
La sfarsit , dupa ce ati bagat jocurile si nu vreti sa mai instalati nici un alt joc dati neaparat :  #*536961#  !!!!!!!

baga-mi id in lista ta si sa-mi explici ce  trebe fakt.mersi.Eu am Un Samsung D600.ID: [email protected]

#53
pumacip

pumacip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2007
[sry ca am postat de 2 ori:|]

Edited by pumacip, 30 June 2007 - 16:48.


#54
pumacip

pumacip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.06.2007
PLS HELP! am si eu un samsung u600 si chiar nu stiu cum sa bag jar/jad pe telefon. Va rog ajutatima !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate