Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Instalare jocuri prin usb pe telefoane Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#1
kloddiuss

kloddiuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.03.2004
In urmatoarele randuri va voi arata cum se poate instala, utilizand cablul de date USB,jocurile de tip java pentru telefoanele mobile Samsung (tutorialul este valabil pentru modelul SGH-E900 dar sper sa mearga si pentru alte modele de la Samsung)

1. Se transfera fisierele "jad" si "jar" ale jocului utilizand programul Samsung PC Studio in folderul "other files"
2. Tastati pe telefon codul : *#9998*5282# dupa care va va aparea un meniu cu 3 optiuni.
3. Selectati optiunea "Install MIDlet" si va va cere o parola
Parola este : 235282
4. Apoi alegeti jocul dorit si apasati "install"

Have a nice game !!!

As dori daca se poate sa faceti acest thread sticky doarece multi posesori de telefoane mobile samsung de generatie mai noua au avut probleme cu instalarea jocurilor,ei fiind nevoiti sa se rezume la instalarea lor prin WAP.
Va Multumesc !!!

Edited by kloddiuss, 23 December 2006 - 03:55.


#2
bogdans17

bogdans17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.04.2006

View Postkloddiuss, on Dec 23 2006, 03:46, said:

In urmatoarele randuri va voi arata cum se poate instala, utilizand cablul de date USB,jocurile de tip java pentru telefoanele mobile Samsung (tutorialul este valabil pentru modelul SGH-E900 dar sper sa mearga si pentru alte modele de la Samsung)

1. Se transfera fisierele "jad" si "jar" ale jocului utilizand programul Samsung PC Studio in folderul "other files"
2. Tastati pe telefon codul : *#9998*5282# dupa care va va aparea un meniu cu 3 optiuni.
3. Selectati optiunea "Install MIDlet" si va va cere o parola
Parola este : 235282
4. Apoi alegeti jocul dorit si apasati "install"

Have a nice game !!!

As dori daca se poate sa faceti acest thread sticky doarece multi posesori de telefoane mobile samsung de generatie mai noua au avut probleme cu instalarea jocurilor,ei fiind nevoiti sa se rezume la instalarea lor prin WAP.
Va Multumesc !!!

am e900 si am incercat dar nu merge orice as face, am incercat cu .jad .jar dar imi apare "invalid format" chiar daca am incercat o multime de jocuri.
ai idee cam ce trebuie facut ?

#3
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
:cursing: sal codu unde il bag..............................................in timp ce este conectat ??.....................sau ce fac ......................am inc mai multe variante da tot nu merge numi apare nici un meniu............help :deadtongue:

#4
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
am un zv40

#5
marian_c

marian_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 15.05.2006
si eu tot zv40 si nu merge

#6
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006
Am un SAMSUNG SGH-ZV10 si nu merge. Mai are cineva alta idee.

#7
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006
Am gasit pe un forum francez o metoda de instalare a jocurilor pe zv10. Nu sunt vorbitor de limba franceza si nu inteleg instructiunile. Poate este cineva amabil sa-mi explice si mie despre ce este vorba.

Aici este ce am gasit:


Il te faut :
Créer le Répertoire "Games" avec Samsung PC Studio ou directement sur le téléphone
Télécharger les .jar et .jad dans "Autres Documents"
Débrancher le téléphone
Déplacer les fichiers dans Games
Aller dans le menu secret :
taper sur l'écran principal :
*#3695147*#
Aller dans INTERNALS
*#3971258*# et confirm
Aller dans Storage settings
et faire "Update Java DB"

Si problème ou pour recommencer :
Sauvegarder vers l'ordi les fichiers (photos, sons, themes etc) qu'on ne veut pas perdre.
Effacer le répertoire Games :
Menu > configuration > Paramètre de la mémoire > mémoire du téléphone > effacer mémoire
Effacer seulement "Mes documents"
Puis retourner dans menu secret et faire
7 puis 1 "Update Media Database"

Détails (en espagnol) ici : http://www.todosamsung.com/foros_s [...] php?t=4292

#8
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006
Aici este site-ul de care vorbeam mai sus:
http://www.infos-du-...va-samsung-zv10

#9
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
io am incercat da nu pot sa fac folderu games ptr k este deja ..................da nul arata ................oricum am instlat jocuri tot am facut cum au zis aia da tot degeaba ca tot la fel .......nu mi le ia.............dak stie cineva cum se face da sa mearga sa posteze pls

#10
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
cam ce zice acolo.......................se creeaza un folder games pe tel cu pc studio .....deskrci fisierele jad si jar in alte doc.......debransezi telu de la calc muti fisierele in folderu games.............iesi din menu si scrii codu.....dupa aceea iti apare un meniu secret.........dai la internals si scrii al 2 cod...........intri la storage setings si update java db....................bun dak nu merge mai e ceva......................salvezi toate fisierele(adik poze muz si altele pe cartela sau pe pc)apoi intri in meniu >setari>setari mem>memorie tel>golire mem.apoi selectezi doc mele...........intri inapoi in meniul secret la internal apesi 7 si 1si cam asta ar trebuii sa fie la mine nu mere k leam aburit da inc voi poate mere la voipostati dak va mers

#11
marian_c

marian_c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 15.05.2006
a-ti incercat vreunul? Eu am zv40 , dar nu-i acasa la ora asta...

#12
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006

View Postdan master, on Jan 17 2007, 14:38, said:

cam ce zice acolo.......................se creeaza un folder games pe tel cu pc studio .....deskrci fisierele jad si jar in alte doc.......debransezi telu de la calc muti fisierele in folderu games.............iesi din menu si scrii codu.....dupa aceea iti apare un meniu secret.........dai la internals si scrii al 2 cod...........intri la storage setings si update java db....................bun dak nu merge mai e ceva......................salvezi toate fisierele(adik poze muz si altele pe cartela sau pe pc)apoi intri in meniu >setari>setari mem>memorie tel>golire mem.apoi selectezi doc mele...........intri inapoi in meniul secret la internal apesi 7 si 1si cam asta ar trebuii sa fie la mine nu mere k leam aburit da inc voi poate mere la voipostati dak va mers


Mersi  pentru ajutor. Am reusit. La mine a mers. :coolspeak:

#13
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006

View Postdan master, on Jan 17 2007, 14:25, said:

io am incercat da nu pot sa fac folderu games ptr k este deja ..................da nul arata ................oricum am instlat jocuri tot am facut cum au zis aia da tot degeaba ca tot la fel .......nu mi le ia.............dak stie cineva cum se face da sa mearga sa posteze pls


Ai creat mai intai folderul "Games''?. Prima data asa am facut si eu si nu l-am creat si nu a mers. Am inchis de tot telefonul. Am sters folderul Games apoi l-am creat eu din nou. A mers sa mut fisierele acolo si am continuat pasii.

#14
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
dak aveti jocuri misto care vau mers postati si voi pls

#15
LYNUX

LYNUX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.10.2006
Momentan incerc si yo pe ZV40 aceleasi setari ... si daca nu-i prea tarziu .. m-am gandit sa postez si traducerea aceea din franceza:

Quote

You need:
To create the Repertory “Games” with Samsung PC Studio or directly on the telephone
To download the .jar and .jad in “Other Documents”
To disconnect the telephone
To move the files in Games
To go in the secret menu: to type on the principal screen: *#3695147*#
To go in INTERNALS *#3971258*# and confirm
To go in Storage settings and to make “Update Java dB”
If are any problem go or to start again: To safeguard towards the ordi the files (photographs, sounds, topics etc) which one does not want to lose.
To erase the Games repertory: Finely > configuration > Parameter of the memory > memory of the telephone > to erase memory
To erase only “My documents”
Then to turn over in secret menu and to make 7 then 1 “Update Database Media”

Btw, daca mai doriti sa traduceti ceva, introduce-ti ori un TEXT ori un URL => Google Translation
P.S: Va anunt daca am reusit pe ZV40...  :peacefingers:

(editare)P.S.2: Acush o sa urc un Link de unde puteti gasi o gramada de jocuri ... cya.

Edited by LYNUX, 19 January 2007 - 11:29.


#16
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
niste jocuri care au mers pe telu meu
si jadmaker

Attached Files



#17
dan master

dan master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.01.2007
linux posteaza si u linku ala k mam plictisit

#18
rechinul007

rechinul007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.11.2006
Am o mica problema poate stie cineva sa ma ajute. Amsterss aplicatiile din tele fon pentru a pune altele si nu mai pot sa sterg folderul Games creat. Am incercat sa fac pasul:

To erase the Games repertory: Finely > configuration > Parameter of the memory > memory of the telephone > to erase memory
To erase only “My documents”

dar la ultimul pas imi cere un cod, il stie cineva, sau pot sa fac altceva sa sterg folderul?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate