Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cartoonito HD.

- - - - -
  • Please log in to reply
1872 replies to this topic

#37
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
nu ai ce sustine pentru ca e in engleza  deja ...nu intelegi.. e o optiune pe care fiecare o poate alage dupa plac... ce doresc eu e sa am si optiunea pentru limba romana ... daca vrei tu in engleza nu ai decat... selectezi engleza..


nu am spus sa inlocuiasca limba engleza am zis sa adauge si limba romana ..

Edited by Florin64x, 16 June 2008 - 08:13.


#38
sunlight

sunlight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.04.2008

View Postneocld, on Jun 13 2008, 16:13, said:

100% dreptate! alea sunt desene care m-au ajutat sa invat engleza. cel putin 10 % din cat stiu acum, mai ales vocabularul de baza se datoreaza lor. de ce sa faca ce au facut cu CARTOON NETWORK sa strice totul.


IDEM...sunt de parere ca au pocit desenele alea clasice de pe cartoon la care ne uitam cand eram mici, prin intermediul limbii romane; suna mult mai original in engleza. Slava domnului ca exista BOOMERANG in engleza:) si acum ma mai uit din cand in cand cu placere la clasicele Tom si Jerry, alea cu Tweety si Bugs Bunny:) chiar daca acum am 19 ani  :D   :lol:

[ http://www.free-computer-wallpapers.com/pictures/albums/Cartoon_wallpaper/Sylvester_Tweety.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
da eu am 21. ce sa mai zic? :)

#40
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Eu la fel. Dar dc te distreaza ce conteaza.

#41
adi1976ro

adi1976ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 24.03.2004

View Posta_d_y, on Aug 2 2008, 11:34, said:

da eu am 21. ce sa mai zic? :)


View Postmu_zz_i, on Aug 4 2008, 13:16, said:

Eu la fel. Dar dc te distreaza ce conteaza.
eu am ceva ani peste voi si tot imi fac placere sa le urmaresc din cand in cand (eram adolescent cand au aparut soc. de cablu si implicit Cartoon Network,cel care le difuza pe vremea aia).
asa cum s-a spus si de catre ante-"postatorii" mei ,coloana audio pe engleza default e un bun prilej ptr copii sa invete/exerseze engleza.asta nu inseamna ca nu ar trebui tradus si in romana,problema e cu societatile de cablu carora li se pare un deranj prea mare sa transmita in analogic coloana sonora in DUAL (engleza/romana)

#42
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
eu nu inetelg care e problema voastra . eu nu vreau sa dispara din limba engleza... vreau sa adauge si limba romana... si o sa fie dupa placul fiecaruia... cine vrea engleza alege engleza cine vrea romana alege romana...


si cu cartoon network.. .care va e probleama daca leau pocit... cum zice sunlight  . exista  si optiunea de limba engleza...

fiecare cum vrea sa le vizioneze...

Edited by Florin64x, 10 August 2008 - 11:50.


#43
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
Ce se mai aude de boomerang la rcs&rds?De o jumatate de an(daca nu si mai mult) tot este data ca sigura apariatia postului boomerang in grila de programe rcs&rds,dar se pare ca postul tv ezita sa emita in grila rcs&rds <_< Deci,pana la urma a cumparat licenta grupul rcs&rds,pentru a putea emite ,,boomerang" in grila lor?

Edited by k-1, 08 July 2009 - 17:10.


#44
cipy_1982

cipy_1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 01.04.2007
Eu m-am rugat de ei 3 ani, din 2005 pana in 2008 cand am reziliat contractul, ca sa-l introduca si nu s-a intamplat nimic. Deci slabe sanse.

#45
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Cand am vazut postul, am crezut ca dai informatia cum ca a aparut acum in grila :lol:
Le'am trimis si eu mail legat de Boomerang. Am primit si raspuns. Cel care il primeste toata lumea: "Canalele sunt introduse pe baza unor sondaje de opinie. Daca vor fi cereri, postul solicitat de Dvs. va intra in grila noastra de programe."

#46
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008
Am si eu un bebe nou nascut,si ma gandesc cu groaza la ziua cand o sa inceapa sa se uite pe jetix sau CN-ul de acum :no: Sincer jetix-ul si CN-ul de acum sunt niste programe foarte periculoase pentru copi,plus ca au niste desene prostesti,numai violenta geratuita sunt in ele <_< As renunta la jumatate din grila numai pentru boomerang si jetix play,astfel copilul meu are ce vedea :rolleyes: Daca stau sa ma gandesc,as devora cot la cot cu copilul meu aceste desene animate(minunate)dupa boomerang :)

#47
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postk-1, on 8th July 2009, 23:53, said:

Am si eu un bebe nou nascut,si ma gandesc cu groaza la ziua cand o sa inceapa sa se uite pe jetix sau CN-ul de acum :no: Sincer jetix-ul si CN-ul de acum sunt niste programe foarte periculoase pentru copi,plus ca au niste desene prostesti,numai violenta geratuita sunt in ele <_< As renunta la jumatate din grila numai pentru boomerang si jetix play,astfel copilul meu are ce vedea :rolleyes: Daca stau sa ma gandesc,as devora cot la cot cu copilul meu aceste desene animate(minunate)dupa boomerang :)
N-are rost sa renunti la juma' de grila, renunta la toata  :lol:  si vezi ca BOOM au multe canale pentru copii axate pe nonviolenta : BOOM Hop, Smarty, Boomerang.

#48
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008

View Postsoftpedic, on 9th July 2009, 00:01, said:

N-are rost sa renunti la juma' de grila, renunta la toata  :lol:  si vezi ca BOOM au multe canale pentru copii axate pe nonviolenta : BOOM Hop, Smarty, Boomerang.
Da,dar nu o sa mai am Campionatul spaniol,internet cu fibra optica(viteze de peste 5-6 mb/s) si un pret moderat si foarte bun!

#49
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Da... De Jetix Play se spunea la un moment dat ca va aparea la DIGI.
Asteptam... :D

#50
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eu stiam ca Jetix va fi ajunge sub brandul Disney, poate atunci desene mai firesti.
http://standard.mone...ey_channel.html
Pana una alta se mai poate arde cate un DVD de pe torrente :)

Edited by Blackhawk, 08 July 2009 - 23:41.


#51
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View PostBlackhawk, on 9th July 2009, 00:39, said:

Eu stiam ca Jetix va fi ajunge sub brandul Disney, poate atunci desene mai firesti.
http://standard.mone...ey_channel.html
Pana una alta se mai poate arde cate un DVD de pe torrente :)
Da... Am ars vreo 20 in ultima luna :D
Jetix va deveni Disney Channel, dar vor difuza desene de la Disney, nicidecum de la Saban :(
Nici acestea nu sunt violente, dar unele nu sunt nici macar desene animate.
Raman pe cele "old'school"...

Edited by DanyPMN, 08 July 2009 - 23:57.


#52
cipri63

cipri63

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 28.08.2008
Pentru digi ,Boomerang,TCM,Extremesport nu sunt programe interesante.Conform studiilor aprofundate facute de ei , cele mai cerute programe sunt VTV,Zapping,Neptuntv,TVOradea.Asteptam cu interes sa apara si o televiziune din Ciorogarla .

#53
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postcipri63, on 11th July 2009, 20:45, said:

Pentru digi ,Boomerang,TCM,Extremesport nu sunt programe interesante.Conform studiilor aprofundate facute de ei , cele mai cerute programe sunt VTV,Zapping,Neptuntv,TVOradea.Asteptam cu interes sa apara si o televiziune din Ciorogarla .
:roflmaofast:
Cand au bagat Zapping TV, am zis ca mai rau de atat nu se poate. In schimb, Ciorogarla TV ar fi ceva  B)

Edited by DanyPMN, 11 July 2009 - 20:07.


#54
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
ZAPING TV  cea mai mare porcarie :banned:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate