Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Kill Bill

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
A vazut cineva filmu asta? Mie mi s-a parut interesant. Abia astept vol. II. I just love Uma Thurman  :0  . In filmu asta arata excelent, in afara de asta, she kicks everyone's ass.  :yeah baby

Nu va uitati la acest film cu copii!! Unele scene pot fi foarte foarte foarte dure pentru ei. De cateva ori imi aduc aminte ca am inchis si eu de cateva ori ochii.

#2
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Sincer, eu l-am vazut si nu dau 2 lei pe el.  (eu ii dau 3/10). Am avut senzatia unui exercitiu de fantezie a lui Tarantino, o placere proprie ilustrata intr-un film care nu are nimic din farmecul productiilor mai vechi. (exemple: Pulp Fiction (1994), Natural Born Killers (1994) carora le pot da 8.4/10 respectiv 9.1/10)

#3
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Kill Bill vol.1=mult zgomot pentru nimic.

#4
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003
Si eu ma asteptam sa fie altceva sincer sa fiu. Iar recomandarea cu "interzis copiilor" mai ca nu isi are locul aici, mai ales ca in film apar si 'desene animate'  ;yeslol; . Si sunt destule scene din desenele animate care se dau la TV la fel de dure.
In plus mai sunt niste faze "trase de par pana la chelie"  :ciocan:  
Deci pe scurt: mi se pare cam nashpa.

#5
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
HEHE. Dar mie imi place Uma Thurman! La TV nu am vazut nicaieri desene animate la fel de dure.

Am vazut Ninja Scroll, Vampire Hunter D., Ghost in the Shell, etc care erau in genul alora din film care intr-adevar erau foarte violente. Dar nu la TV. Zi-mi si mie niste desene animate in genul asta la TV!!

#6
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 04.09.2003
Jack-The-Knife, fiecare cu gusturile lui...
Parerea mea ca Uma Thurman nu exceleaza catusi de putin prin frumusete.
In legatura cu desenele animate, nu pot sa-ti dau titluri ca nu le-am urmarit, insa am vazut unele secvente, atat pe Antena 1, cat si pe Romania 1 care erau cam acelasi gen ca si in film.
Dar, cum am zis, fiecare cu parerea lui...
:cya:

#7
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Kill Bill vol.2

Cunoscand veneratia lui Tarantino pentru Uma Thurman se poate spune despre acest film, ca este cea mai vizibila tentativa de a patrunde in pantalonii unei femei de la invazia Troyei incoace...

Vol.2 nu pare altceva decat marketing Miramax.
Pierderea de timp a devenit regula si nu exceptie - vezi cazul scenei din clubul gol de striptease.

In concluzie, vizionand vol.2 parca te uiti la scenele sterse dintr-un DVD "Kill Bill' care nu exista, sau o versiune extinsa a DVD-ului original cu extra scene "not seen before" si "an alternate end" in timp ce auzi comentariile lui Tarantino de genul "here's a scene I really liked but just couldn't use."

Similaritudine evidenta cu editarea un document folosind M$ Word si marind fonturile de la 8 pts. la 16 pts, numai pentru a obtine un stift de 12 pagini si nu de 6 cum era original prevazut...


:asthanos:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate