Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Sfat imprimanta laser home

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
mforce2

mforce2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.05.2006
Am gasit instructiuni pe net pentru Dell 1100 care se pare ca sunt aceleasi cu cele pt. Samsun ML-2010 , Xerox Phaser 1117  si altele. Linkul este asta:
http://lib.store.yah...010-scx4521.pdf
Nu se mentioneaza nimic despre chip sau ceva si avand in vedere ca din cate stiu la Xerox drum-ul este integrat pretul de aprox. 230 RON pt. cartus nu mi se pare asa mare. Ce-i drept la banii aia iti cam iei alta imprimanta ceea ce poate voi si face daca nu mai merge cu refill. Care ar fi alta solutie ? O imprimanta care are o durata mare de viata este Kyocera dar FS-720 nu stiu daca se mai gaseste ( si oricum nu merge in Linux ) iar FS-920 si FS-820 sunt cam scumpe. Nici la HP nu sunt mai ieftine consumabilele, cartusul e pe la 200 RON si nu stiu daca e inclus si drum-ul. Ce-i drept fata de pretul unui HP nou e mai ieftin numai cartusul.
E pacat , se intampla si la laser ca la ink-jet , imprimantele sunt de unica folosinta si costa cat cartusele. Asta este , noroc cu refill-ul   :lol: .

#20
madalinus

madalinus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.04.2004

View Postsorine, on Dec 10 2006, 13:37, said:

Salut tuturor

Vreau sa-mi iau o imprimanta laser ieftina, pt acasa. Din ce-am vazut, sunt o multime de optiuni pana in 4 milioane. Problema sunt evident, consumabilele. As vrea ceva la care sa se faca usor refill(acasa de preferat).
Asa ca am mai cautat si eu incolo si incoace si am redus lista la:
- Samsung ML 2010 <3mil . Parerile sunt impartite in privinta imprimantei, dar am vazut oameni multumiti. Ghid de incarcare  aici
- HP 1018 3.5-4 mil  - imprimanta e OK, stiu ca se incarca ieftin, dar nu stiu cum. In plus, e mai scumpa si mai lenta decat toate celelalte. Platesti "numele" HP
- Kyocera FS 720 <3.5 mil - laudata pe forumurile din RO. Eram gata sa mi-o cumpar, dar vad ca nu se mai gaseste
- Konica Minolta 1400W <3 mil - toner cu chip, dar se poate "rezolva"
- Canon LBP 2900/3000 3-3.5 mil - nu stiu nimic despre ele, dar am avut Canon pana acum :D La consumabilele originale pare avantajoasa (2500 pag pt sub 2 mil), dar refill?
- Brother HL 2030 <3 mil - pare OK, dar nu stiu daca este de gasit si cum e cu refill

Asadar, daca aveti orice informatii despre vreunul din modele, sau alte sfaturi/sugestii.. astept cu drag :)
Ar fi util de stiut si cum sta treaba cu cartusele starter (daca toate vin cu asa ceva, daca se pot umple la fel ca cele normale etc)
A, si nu vreau SH. ;)

Multumesc pentru orice detalii
Pina la urma ce imprimanta laser ti-ai cumparat?

#21
serbanos

serbanos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.05.2007
O intrebare despre cum se face refill-ul de HP1010: vad ca se dau gauri cu o unealta si e vorba si de niste doape; astea de unde se iau? sau se improvizeaza? :angry:

#22
Klauss78

Klauss78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 22.03.2007

View Postserbanos, on May 30 2007, 23:52, said:

O intrebare despre cum se face refill-ul de HP1010: vad ca se dau gauri cu o unealta si e vorba si de niste doape; astea de unde se iau? sau se improvizeaza? :angry:
SAMSUNG LASERJET ML-2010P, 20ppm, 8 MB, USB+PAR

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate