Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Jurnal : Golf 4 Variant PD TDI 131 Cp

- - - - -
  • Please log in to reply
595 replies to this topic

#19
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Nu te sfatuiesc cu Golful pe la Cumpana, mai ales daca ai si persoane, si papa, si lemne, carbuni si toate alea. Drumul este foarte prost. Eu pe acolo ma duc 405-u.

#20
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Barem sa pun poze.
Si tot pe Transfagarasani :
Prima poza cu Transfagarasaniul inchis.

Attached Files



#21
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
Super ultima poza. Parca ar fi din vreo reclama.

#22
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Cum masinile sint cuminti si nu cer bani, barem sa le plimb   :)

Attached Files

  • Attached File  05220035.JPG   849.88K   181 downloads
  • Attached File  asdf.JPG   293.25K   123 downloads
  • Attached File  dfg.JPG   304.72K   136 downloads
  • Attached File  qw.JPG   326.91K   235 downloads


#23
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostMAK, on Dec 11 2006, 22:45, said:

Barem sa pun poze.
Si tot pe Transfagarasani :
Prima poza cu Transfagarasaniul inchis.
Frumoase poze , asa e...toate 4, nu numai ultima.Cu pestele oricum, te-am luat de la distanta.
Nu postez poze cu pestii prinsi ca sunt off topic dar,...,

#24
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Nu cred ca mai vazut, pt ca eu fac pozele   :D
Am si eu o poza pe la Cumpana, dar n-o pun pt ca ziceti ca sint dela cu casca   :lol:  Daca ma credeti ca nu fac parte din categoria celor cu casca o pun, daca nu, nu.
Astazi a venit Mos Craciun la 405, nu ca la Golf n-ar veni, la ala vine toata ziua   :D  nu-si mai incape in tabla de rasfatat ce este .
Pt ca a fost cuminte, 405-u a facut baita, a primit gume de iarna, si bonus un schimb de ulei.
Oricum, daca se pune ninsoarea, el va duce greul, Golful nu-si murdareste anvelopele pe zapada, parca este un pisoi care se fereste de apa ca de dracu.

Attached Files


Edited by MAK, 07 September 2008 - 13:25.


#25
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostMAK, on Dec 14 2006, 17:42, said:

Golful nu-si murdareste anvelopele pe zapada, parca este un pisoi care se fereste de apa ca de dracu.
la mine Golful  :console: va duce iarna,...

Edited by sanddy1964, 14 December 2006 - 20:41.


#26
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postsanddy1964, on Dec 14 2006, 20:40, said:

la mine Golful  :console: va duce iarna,...
Pai fiecare are cite o rasfatata    :kisstogether:

#27
oviviu

oviviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.04.2006
Iti laud iar 405-ul e super, super. Si tata a avut in 405 cand eram eu mai mic, dar l-a vandut pentru ca era cu benzina si consuma mult. Mi-a placut enorm masin aia. si acum mai sunt nostalgic.

Edited by WildChild, 16 December 2006 - 21:05.


#28
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View PostMAK, on Dec 14 2006, 16:42, said:

Astazi a venit Mos Craciun la 405, nu ca la Golf n-ar venii, la ala vine toata ziua [...] nu-si mai incape in tabla de rasfatat ce este .
Pt ca a fost cuminte, 405-u a facut baita, a primit gume de iarna, si bonus un schimb de ulei.
Cât răsfăț.. cât devotament.. :)

Nene MAK, respectele mele ..sunteți așa cum mă gândesc că o să fiu cu viitoarea mea mașină.. :rolleyes: O să mă ocup de curățenia ei în fiecare zi.. (exact cum făceam cu bicicleta, acum 4 ani și ceva.. :roflmao:) ..asta dacă n-o să mai fie Dacia asta prăpădită de care încă trage tatăl meu.. :thumbdown:

Am observat că aveți o 'atracție' pentru diesel-uri.. Chiar forumul Softpedia mi-a schimbat părerea proastă (inițial) despre diesel-uri, ceea ce m-a făcut să mă gândesc serios la un Clio Symbol dCi 82cp pentru la anul.. :D

Posturile dvs. (ca utilizator hiperactiv de diesel :P) mi-au fost & îmi vor fi de folos, pe viitor (referitoare la întreținerea unui motor diesel), așa că n-am decât cuvinte de laudă la adresa dvs.!

Ce să zic.. vă doresc viața lungă 'membrilor' de familie 'patrupezi', fără intervenții prea costisitoare.. și să vă plimbe sănătos! :peacefingers:

#29
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Nu trebuie sa te superi pe Dacia familiei, a fost si ea la vremea ei masina, nici pe tatal tau, in schimbarea asta, de la comunism la democratie originala, multi au urcat, multi stagneaza, multi nu fac fata.
Nici la mine nu ploua cu bani, dar hobiul asta cu masinile, sau sofatul, m-a facut sa fac tot felul de joburi, care sa fie aproape de masini.
Cred ca daca mai ramineam in comunism, ma faceam sofer de tir.  :D
In afara de serviciul de baza, pe care il am din 85', am facut orice sa am posibilitatea sa justific masina/masinile. Am lucrat si pe taxi ( bine, pe masinile mele ), am deschis si o societate, m-am facut si asociat cu cineva intr-o afacere, dar toate depind de masini.
A mea sotie le zice la masini ca sint copiii mei, si imi mai zice: ce-ti mai fac copiii ?  :lol:
Daca o masina nu merge, este doliu in familie, nimeni nu are voie sa zica ceva   :cursing: , cind copiii merg bine, toata lumea este fericita. In 16 ani de cind am carnet, cred ca nu sint mai mult de 3 ani in care am avut decit o singura masina, restul cite doua, si nevasta-mea nu are carnet, fiul meu are 15 ani, deci mai are.
Cred ca o sa fie mare belea cind o face fiul meu 18 ani si o sa aiba carnet, dar ii cumpar o masina si am scapat.
Am un coleg care are baiat si fata, si de un an au amindoi carnete, si e belea, nu are decit o masina, si nu doarme noaptea cind pleaca copiii cu masina , bine are si motive, au busit-o de citeva ori pina acum.
A zis ca la anu mai cumpara una, chiar mai veche, sa fie numai a lui, si Opelul ( care il are ) s-o dea copiilor si sa-l lase in pace.
Mai discutam, poate ti se indeplineste visul.   :peacefingers:

#30
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Interior Golf, excursie in 4, si papa  :D  pt muuulte persoane.    :P

Attached Files



#31
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostMAK, on Dec 16 2006, 17:56, said:

Interior Golf, excursie in 4, si papa  :D  pt muuulte persoane.    :P
Simpatic bordul, e mai sobru decat la modelul nou . Ce luceste de curatenie , domne.
Vad ca ai si ESP dar in schimb radioul e pus dupa.

#32
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Pai la 130 Cp este standart pe Golf 4. ( ESP-ul )
Radio Cd, da l-am pus eu, avea originalul care era radio casset.
Bordul si mie imi place, asa sobru, ma gindeam sa pun un dvd, sa ocupe locul ala, sa vad    :scratchchin:  mai am ceva in cap + ca vin sarbatorile    :band:

Edited by MAK, 31 May 2007 - 20:32.


#33
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Am facut turul Romaniei si nu a fost nevoie decit presurile scuturate.
Prima poza este cu harta turului = 1840 Km
Timpul a fost limitat, 3 zile.

Attached Files

  • Attached File  09200004.JPG   1.42MB   1302 downloads
  • Attached File  asd.JPG   284.87K   439 downloads
  • Attached File  cvb.JPG   338.05K   518 downloads
  • Attached File  de.JPG   354.54K   329 downloads

Edited by MAK, 31 May 2007 - 20:33.


#34
Meridius

Meridius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.07.2005
Frumoase masinutele. Chiar eram curios sa le vad dupa tot ce ai povestit pe forum.

Dintre ele 405-ul imi place cel mai mult. Am si fost cu cateva (taxi) pana acum si am ramas impresionat de comfort (daca intr-o masina germana te zgaltai din toate incheieturile cand treci peste o linie de tramvai/tren in 405 nu le-am simtit niciodata).

Consumul la Golf e un pic socant pentru mine (5-8%). Pana si dananaia mea de Sel cu motor de 3000cmc nu-mi consuma peste 7.5%, de cand cu Megasel chiar mai putin (6.5-7%). Poate mergi cu el mai repejor.

Sa ai drumuri cat mai frumoase cu ele  :photo: si sa auzim de bine! :)

#35
alex.20

alex.20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 31.03.2006
Fumosi copilasii tai MAK.  :D
Sa ai parte de ei si drumuri cat mai lungi fara probleme.
Personal imi place mai mult Golf-ul... poate din cauza ca de curand si eu conduc asa ceva insa are doar 90 cp... e bine si asa rau :D

#36
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Mercii,   :cheers:
In privinta consumului, am ajuns si la 8 % la Golf, dar goana nu gluma. Si eu m-am speriat de consum.
Craiova-Bucuresti = 2 ore si Bucuresti - Craiova = 1 h, 45 min. per total, o medie de 8 %.
Dar a papat si 5 % cu trei persoane dus/intors la mare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate