Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

mp3 player panasonic sl-sv550

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
laurh

laurh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 06.03.2003
Mi l-a adus cineva din State, scrie Made in Japan pe el , merge f bine.
Dar are o chestie nasoala.
E super fraier la receptia FM. Imi prinde mai tot cu paraziti, daca ma mai si misc ... Are el o chestie ... mode "city" si mod "normal". Unele posturi se aud mai bine intr-un mod, altele in alt mod, desi eu sunt mereu in oras.
Nu zic ca nu merge, e ok, dar un cas portabil panasonic vechi de vreo 6 ani (analogic). e mai stabil pe radio decat el.
Sa fie necesara vreo "tragere in banda" ceva ? Sau pur si simplu aia nu s-or fi mai gandind sl la amaratele noastre de statii FM ?

#2
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
well, daca e din state e posibil sa aiba pasul de FM din 0,2 in 0,2 MHz si sa nu prinzi bine decat statiile cu frecvente care se termina in numar impar. (100,1 100,3 100,5 etc.)

#3
laurh

laurh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 06.03.2003
pasul poate fi setat sa fie 0.05, 0.1 sau 0.2
deci nu e asta problema

#4
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Atentie la cele 2 moduri..incearca sa stai pe un post si sa te departezi de sursa...la o adica mai pe la periferie.,..
unele RECEIVERE...au ceva de genul local normal!
Pe local...selectia posturilor se face mai greu
adica scade sensibilitatea!

#5
laurh

laurh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 06.03.2003
deci chestia cu tarsul in banda iese din calcul ?

#6
grigson

grigson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.07.2004
Am si io asa ceva. L-am cumparat de la cineva care l-a primit din state. :-) Treaba se intampla in felul urmator. Pe city sensibilitatea e mai mica (trebuie emisie mai puternica din partea postului). Selectivitatea e insa mai buna. Adica daca sunt doua posturi mai apropiate nu se vor suprapune. In celalalt mod e exact invers: sensibilitatea este mai mare dar selectivitatea e mai proasta (canalele foarte apropiate risca sa se suprapuna sau emitatoarele foarte puternice se pot auzi si in alte parti ale benzii de FM). Am insa o alta curiozitate legat de player-ul asta. Atunci cand fac playback de mp3-uri, daca il dau la maxim si piesa e inregistrata un pic mai tare, distorsioneaza, uneori chiar deranjant (sunt afectate inaltele). Cand pun in modul S-XBS daca nu cumva e basul prea puternic sa distorsioneze se aude foarte bine. Tu ai patit asa ceva laurh?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate