Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

ArchLinux

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006
Salutare ! Astazi din greseala .. dau de acest lighweight Linux numit ArchLinux ( http://www.archlinux.org/ ). Din cate am vazut pe site-ul e destul de bun .. insa vreau sa aud si parerile voastre.  :peacefingers:  Multumesc anticipat.

#2
Grunt

Grunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 21.10.2006
Doar nu te astepti ca noi sa stim totul despre toate (peste vreo 300) distributiile Linux. In plus, chiar daca eu nu stiu nimic despre ArchLinux, doar nu te astepti ca eu sa merg acum pe site-ul lor, sa il downloadez si sa il instalez, de dragul de a-ti face tie pe plac si sa-ti dau un reply.

Daca tu chiar vrei sa stii mai multe despre ArchLinux, cum ar fi sa il downloadezi tu singur si sa il incerci?

In plus, nu uita ca parerile sunt subiective. Cineva care are cine stie ce hardware se poate sa aiba probleme cu el, si sa spuna ca e de rahat. Altcineva poate spune ca e super. Tu pe cine o sa crezi?

#3
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

 Grunt, on Dec 3 2006, 08:11, said:

Doar nu te astepti ca noi sa stim totul despre toate (peste vreo 300) distributiile Linux. In plus, chiar daca eu nu stiu nimic despre ArchLinux, doar nu te astepti ca eu sa merg acum pe site-ul lor, sa il downloadez si sa il instalez, de dragul de a-ti face tie pe plac si sa-ti dau un reply.

Daca tu chiar vrei sa stii mai multe despre ArchLinux, cum ar fi sa il downloadezi tu singur si sa il incerci?

In plus, nu uita ca parerile sunt subiective. Cineva care are cine stie ce hardware se poate sa aiba probleme cu el, si sa spuna ca e de rahat. Altcineva poate spune ca e super. Tu pe cine o sa crezi?

Grunt nu te obliga nimeni sa-ti dai cu parerea  :death:   :cursing: .. Ma gandeam ca poate mai sunt oameni pe forumul asta care l-au incercat.   :peacefingers:

#4
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
Nu,se pare ca nu mai sant.Incearca-l tu si spune-ne si noua cum e.O sa fii ca un explorator.

#5
infernal

infernal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 11.01.2006
Pai e tot o distributie de Linux si foloseste acelasi kernel.

#6
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
Da dar poate sa ne spuna cam ce are mai important prin repository,daca e chiar asa lightweight cum se pretinde,etc

#7
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

 chilly willy, on Dec 14 2006, 21:15, said:

Da dar poate sa ne spuna cam ce are mai important prin repository,daca e chiar asa lightweight cum se pretinde,etc

L-am lasat balta :) mi-a zis un prieten ca nu-i cine stie ce... Pana voi gasi ceva mai bun raman pe Slackware si Debian  :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate