Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Tom Tom Problem

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
shaq486

shaq486

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.10.2006
Salut,

Am de curand un Qtek 9100 si m-am gandit sa ii iau un gps receiver sa-l folosesc. Zis si facut. Mi-a adus un bun prieten de-al meau un TomTom receiver care teoretic ca si hardware merge pe orice are bluetooth. Acum nu mi-a ramas decat sa imi aleg un software, si de aici tot tambalaul. Stiam de iGO 2006 ca e bunicel in Romania si se descurca si pe afara. L-am instalat. Merge perfect....fara gps... Cu alte cuvinte, iGO transmite si implicit scaneaza la conectare porturile: 0,1,2,3,4,5,9,0.......pda-ul meu transmite bluetooth numai pe porturile 6 si 7....deci nu vede receiverul. Am renuntat la iGo si am instalat TomTom Navigator 6. Aici alt tambalau. NU fasesc o harta a Romaniei care sa mearga. Am luat de pe net numai tampenii. Singura consolare este ca vede gps receiverul si ma uit ca prostul in "out of map area" dar macar stiu la ce longitutine si latitutine sunt si un ce punct cardinal imi este fundul. Va rog sa ma ajutati cu o sugestie.
Ms anticipat de ajutor

#2
UnixMarius

UnixMarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.03.2006

View Postshaq486, on Dec 3 2006, 01:16, said:

Salut,

Am de curand un Qtek 9100 si m-am gandit sa ii iau un gps receiver sa-l folosesc. Zis si facut. Mi-a adus un bun prieten de-al meau un TomTom receiver care teoretic ca si hardware merge pe orice are bluetooth. Acum nu mi-a ramas decat sa imi aleg un software, si de aici tot tambalaul. Stiam de iGO 2006 ca e bunicel in Romania si se descurca si pe afara. L-am instalat. Merge perfect....fara gps... Cu alte cuvinte, iGO transmite si implicit scaneaza la conectare porturile: 0,1,2,3,4,5,9,0.......pda-ul meu transmite bluetooth numai pe porturile 6 si 7....deci nu vede receiverul. Am renuntat la iGo si am instalat TomTom Navigator 6. Aici alt tambalau. NU fasesc o harta a Romaniei care sa mearga. Am luat de pe net numai tampenii. Singura consolare este ca vede gps receiverul si ma uit ca prostul in "out of map area" dar macar stiu la ce longitutine si latitutine sunt si un ce punct cardinal imi este fundul. Va rog sa ma ajutati cu o sugestie.
Ms anticipat de ajutor


Pentru TomTom nu este o harta a Romaniei care sa fie ok . Eu am ceva beta care este varza . Asa ca celor care vor sa navigheze in Romania , nu le recomand TomTom .

#3
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
ai "imperecheat" gps-ul cu ppc-ul ?
folosind alte softuri iti gaseste gps-ul ?

#4
shaq486

shaq486

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.10.2006

View Postbluehunt, on Dec 4 2006, 05:40, said:

ai "imperecheat" gps-ul cu ppc-ul ?
folosind alte softuri iti gaseste gps-ul ?

Salut,

Da, am incercat cu pocket streets care are facilitate gps, si merge . Acolo ai optiune sa selectezi ce port vrei intr-un range de 10 porturi (de la 0 la 9). In cazul meu am selectat portul 7. Pe iGO cand dau scan nu scaneaza portutile 6,7 si 8 (nu stiu de ce). Am incercat si cu un alt pocket pc (HP) si merge iGO. Nu stiu ce sa cred. O sa mai  incerc sa vedem poate reusesc si eu pe Qtek. Am mai fost si pe site-ul producatorului si gps receiverul este compatibil cu Qtek.

#5
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
incearca cu gps gate de aici

#6
shaq486

shaq486

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 18.10.2006

View Postbluehunt, on Dec 4 2006, 22:13, said:

incearca cu gps gate de aici

MULTUMESC !!! A MERS !!! Multumesc tuturor !  Case solved !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate