Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Fotbal

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View PostReKo, on Mar 10 2007, 11:13, said:

El Clasico Barcelona - Real Madrid 1 @1.80 cota la Gamebookers

Cel mai bun  motiv sa mergem pe 1, este jocul celor doua echipe. Am vazut Real Madrid in Liga cu Bayern fara nici o idee in joc. Au pierdut 1-0 in schimb ce Barcelona a batut pe Liverpool cu 0-1, dar a ramas si ea pe din afara din cauza golurilor inscrise in deplasare de Liverpool. De la Real lipsesc in continuare Cannavaro, Reyes si cel mai important Beckham care s-a vazut ca le face jocul celor de la Real.
Barcelona are avantajul terenului propriu si trebuie sa castige sa ramana in cursa pentru campionat cu Sevilla.

Pariu pierdut, scor final 3-3

#38
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006
Colombia v SUA   >2.5   @1.65 @ gb

Este un meci doar de orgoliu !  Nici una dintre echipe nu mai au sanse sa se califice... eu merg ca se va juca deschis acest meci ...


Bafta  :D

#39
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbrontemil, on Jul 5 2007, 19:02, said:

Colombia v SUA   >2.5   @1.65 @ gb

Este un meci doar de orgoliu !  Nici una dintre echipe nu mai au sanse sa se califice... eu merg ca se va juca deschis acest meci ...
Bafta  :D
nici un meci din cele 2 de azi noapte nu a iesit over...;)

#40
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006
incerc un alt meci de aceasta data under 20 ;)

Republica Cehã [U20] v Panama [U20]  1/1   @1.7

#41
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbrontemil, on Jul 6 2007, 22:22, said:

incerc un alt meci de aceasta data under 20 ;)

Republica Cehã [U20] v Panama [U20]  1/1   @1.7


#42
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006
Malaezia v China  2   @1.42  

Chinezii sunt favoriti clar in aceasta partida.   Anul trecut China a invins 3-1 Malaezia ... si in plus daca vor sa treaca din grupa ar trebui sa bata .

Bafta !

#43
brontemil

brontemil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 10.05.2006

View Postbrontemil, on Jul 10 2007, 12:00, said:

Malaezia v China  2   @1.42   

Chinezii sunt favoriti clar in aceasta partida.   Anul trecut China a invins 3-1 Malaezia ... si in plus daca vor sa treaca din grupa ar trebui sa bata .

Bafta !


#44
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005
Finala Copa America
    Argentina - Brazilia
    
    Finala de vis pe care toata lumea a asteptat-o se joaca astazi. Am urmarit cu atentie acest turneu si nu pot sa spun decat ca Argentina e o echipa incredibila in timp ce Brazilia la acest turneu e una mediocra. Argentina in formula completa a jucat senzational, cu doua clase peste toate echipele pe care le-a intalnit. Zanetti, Veron, Riquelme, Messi si ceilalti vor da piept cu o echipa a Braziliei fara Ronaldinho, Kaka, Dida, Ronaldo, in care doar Robinho a stralucit. Pentu ca lucrurile sa stea si mai prost pentru Brazilia, capitanul Gilberto Silva e suspendat pentru cumul de cartonase.
    Dupa parerea mea, Brazilia s-a calificat dealtfel cu noroc in finala, dupa ce in grupe a fost invinsa de Mexic si in semifinale a invins la penaltiuri Uruguai. O finala normala ar fi fost Argentina - Mexic, insa Mexic a intalnit in semifinale Argentina si a fost executata 3-0.
    In mod normal, Argentina ar trebui sa castige cel putin la 2 goluri aceasta finala. E cu o clasa peste Brazilia, isi doreste cu ardoare acest trofeu pe care l-a castigat ultima oara in 1993, Basile e cu siguranta un antrenor mai bun decat Dunga. Mai trebuie spus ca la acest turneu , in caz de egalitate dupa 90 de minute se trece direct la penaltiuri, fara prelungiri, asa ca Argentina va dori sa transeze meciul in timpul regulamentar.
    Predictiile mele:
    Argentina-Brazilia  1.88 la Betfair incredere 9/10
    Argentina-Brazilia  -0.5 and -1 2.170 la Pinnacle incredere 7/10
    
    Am luat cotele in momentul in care scriu, cota Argentinei a fost undeva in jur de 2 si probabil va scadea in continuare pana la ora meciului.

#45
l3o2you

l3o2you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 04.02.2007
Eu prefer la Finala de Copa America un over 2,5 pentru ca:
1. Ultimele partide jucate  
       Brazil 3 - 0 Argentina
       Brazil 4 - 1 Argentina
       Argentina 3 - 1 Brazil,
iar in ultimele finale de Copa America disputate intre cele 2 tari sau terminat cu victoria Brazilienilor 2-2p in 2004 si 2-1 in 1999
2. Se stie ca echipele sud americane fac spetacol pe teren prin marcarea de goluri
3.In actuala editie de Copa America in meciurile Argentinei sau marcat de fiecare data peste 2,5 goluri exceptie facand meciul contra lui Paraguay, iar in meciurile Braziliei la fel dar aici facand exceptie meciurile contra Mexicului si Ecuadorului
4.E o finala si in caz ca Argentina nu va marca peste barem Brazilia isi va da silinta :D

Edited by l3o2you, 15 July 2007 - 18:47.


#46
l3o2you

l3o2you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 04.02.2007
Din ce stiu eu Gilberto Silva este suspendat pentru acest meci, iar la Expekt am gasit asta:

Will Gilberto Silva receive a card in regular time?  Copa America  
Yes 4.75  
No 1.15  

Va astept si pe voi cu opinii

Edited by l3o2you, 15 July 2007 - 18:58.


#47
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005
De acord cu tine, over 2,5 e o optiune la o cota decenta. Eu sunt totusi mai increzator in victoria Argentinei.
Gilberto Silva lipseste sigur si probabil va fi inlocuit de Elano: http://www.goal.com/...tenutoId=353240, http://www.copaameri...g...cias&id=816. A gresit Expekt.

#48
l3o2you

l3o2you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 04.02.2007
Si daca pariez am toate sansele sa puna cota 1 ?

#49
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005
Sincer nu stiu. Poate merita o incercare . N-ai nimic de pierdut. Daca il valideaza ar trebui oricum sa retragi repede banii :).

#50
l3o2you

l3o2you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 04.02.2007
Pe meciul Argentina u20 - Mexic u20 as miza tot pe un over 2,5 dar o un dubiu deoarece pana acum toate cele 3 meciuri disputate in sferturi sau incheiat cu under. Poate jucatorii au o frica si de asta nu mai fac atata spectacol. Cea mai buna dovada meciul Chile u20 Nigeria u20 dupa 90 de minute deabia au facut spectacol, chilienii castigand cu 4 -0. Oricum Argentina favorita numarul 1 dupa parerea mea joaca contra Mexicului favorita numarul 2(dupa eliminarea Spaniei) trebuie sa faca spectacol, iar spectacolul se face prin marcarea de goluri

Edited by l3o2you, 16 July 2007 - 00:01.


#51
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005

View Postbuk, on Jul 15 2007, 13:09, said:

Predictiile mele:
    Argentina-Brazilia  1.88 la Betfair incredere 9/10 0-3
    Argentina-Brazilia  -0.5 and -1 2.170 la Pinnacle incredere 7/10 0-3

Groaznic meci - pentru Argentina si pentru mine. Lasand la o parte faptul ca tactica argentinienilor a fost parca facuta pentru jocul Braziliei si individualitatile lor au jucat penibil, o sa fac haz de necaz si de banii pierduti si o sa spun ca singurul vinovat pentru infrangerea Argentinei e Pele. Asta pentru ca a declarat ca Argentina joaca formidabil - e cunoscut faptul ca tot ce spune Pele iese exact invers, e ca o piaza rea pentru echipele pe care le lauda. In '94 a prezis ca echipa Columbiei va castiga Campionatul Mondial, ca urmare Columbia n-a iesit nici din grupe. Huuuuuuuuuu Pele :P !

Cam astea ar fi pe azi:
Shamrock Rovers (-0.5) vs UC Dublin 1 2.090 la Pinnacle
Brommapojkarna v Gefle / Asian Handicap 0 1 1.88 la Betfair
TPS v KooTeePee / Over 2.5 goals 1.8 la Betfair

Edited by buk, 16 July 2007 - 17:49.


#52
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005

View Postbuk, on Jul 16 2007, 18:48, said:

Cam astea ar fi pe azi:
Shamrock Rovers (-0.5) vs UC Dublin 1 2.090 la Pinnacle  2-0
Brommapojkarna v Gefle / Asian Handicap 0 1 1.88 la Betfair 2-1
TPS v KooTeePee / Over 2.5 goals 1.8 la Betfair 3-2

Asa mai merge.

#53
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005
Preliminarii Liga Campionilor
S.S. Murata - Tampere United
Intrebarea nu e daca Tampere United, campioana Finlandei, poate bate pe Murata, campioana micului stat San Marino. Eu cred ca se pune doar problema scorului in acest meci. Pana la urma e vorba de o echipa de amatori sau jucatori profesionisti pensionati ca Aldair-41 de ani sau Agostini-43 de ani contra unei echipe profesioniste, campioana in tara sa. Ar mai fi de spus ca e prima oara cand o echipa din San Marino joaca in preliminariile Ligii Campionilor. O victorie la 3,4 goluri a lui Tampere e foarte probabila, dupa parerea mea.
Predictia mea:
S.S. Murata  vs Tampere United 2 AH -2, -2.5 1.806 la Pinnacle

#54
buk

buk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 15.05.2005

View Postbuk, on Jul 17 2007, 19:17, said:

Predictia mea:
S.S. Murata  vs Tampere United 2 AH -2, -2.5 1.806 la Pinnacle 1-2
Preliminarii Liga Campionilor
Derry v FC Pyunik 1 cota 1.72 la Betfair

Irlandezii de la Derry City sunt favoriti in meciul cu armenii de la Pyunik dar nu cred ca vor avea un meci usor. Pana acum nu au stralucit deloc in campionatul Irlandei insa au acum un nou antrenor care se afla la doar al doilea meci la carma echipei. Pyunik in schimb e in fruntea clasamentului Armeniei si are in componenta opt internationali armeni. Derry e totusi echipa mai valoroasa si ma astept sa castige.

Suedia - Allsvenskan
Hammarby vs Kalmar FF +0, +0,5 2 cota 1.769 la Pinnacle

Hammarby are un record foarte bun acasa, 5 victorii si o infrangere, golaveraj 13-2. Kalmar e in schimb cea mai in forma echipa in Suedia in acest moment iar ultimul meci disputat in urma cu o saptamana l-a castigat cu 2-0 chiar impotriva lui Hammarby. Hammarby are in trei zile meci in Intertoto cu Utrecht asa ca ma astept sa nu fie 100% concentrati azi. Deasemenea nu au mai batut din 2004 pe Kalmar. Daca va castiga, Kalmar trece pe primul loc.

Edited by buk, 18 July 2007 - 17:27.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate