Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Numar scurt taxabil prin SMS

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Salut,

As dori sa cumpar (inchiriez) un numar scurt (ex: 1422) la care sa se poate trimite sms-uri taxabile cu o anumita suma (exact ca la concursurile pe care le vedem la televizor). Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii despre modlaitatea de achizitioanare a acestui serviciu. La cine trebuie sa apelez  si ce trebuie sa fac si mai ales cat costa toata treaba ? Mersi.

#2
nekhbet

nekhbet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 03.06.2004
incearca sa trimiti un e-mail la vodafone/orange ...

#3
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

View Postnekhbet, on Nov 24 2006, 22:06, said:

incearca sa trimiti un e-mail la vodafone/orange ...

<_< Mersi pentru raspuns dar as prefera un raspuns de la cineva care are la activ ceva de genu asta.

#4
mar!us

mar!us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.10.2006

View PostJake25r, on Nov 24 2006, 20:00, said:

Salut,

As dori sa cumpar (inchiriez) un numar scurt (ex: 1422) la care sa se poate trimite sms-uri taxabile cu o anumita suma (exact ca la concursurile pe care le vedem la televizor). Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii despre modlaitatea de achizitioanare a acestui serviciu. La cine trebuie sa apelez  si ce trebuie sa fac si mai ales cat costa toata treaba ? Mersi.
incearca pe site-ul asta http://www.smsgateway.ro/
oricum costurile sunt ceva mai ridicate.
o parte din suma sms-ului ajung in buzunarele provederului (circa 45% poate mai mult) iar tu primesti restul, trebuie sa-ti faci un abonament, in fine... mai multe detalii vezi la ei.. sunt mai multe firme, odata eram si eu interesat si mam descurajat preturile.
bafta

View PostJake25r, on Nov 24 2006, 20:00, said:

Salut,

As dori sa cumpar (inchiriez) un numar scurt (ex: 1422) la care sa se poate trimite sms-uri taxabile cu o anumita suma (exact ca la concursurile pe care le vedem la televizor). Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii despre modlaitatea de achizitioanare a acestui serviciu. La cine trebuie sa apelez  si ce trebuie sa fac si mai ales cat costa toata treaba ? Mersi.

sau http://smsware.ro/

-----------------
nu fac reclama acestor firme..
pur si simplu ajut un om :notangel:

#5
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

View Postmar!us, on Nov 24 2006, 22:36, said:

incearca pe site-ul asta http://www.smsgateway.ro/
oricum costurile sunt ceva mai ridicate.
o parte din suma sms-ului ajung in buzunarele provederului (circa 45% poate mai mult) iar tu primesti restul, trebuie sa-ti faci un abonament, in fine... mai multe detalii vezi la ei.. sunt mai multe firme, odata eram si eu interesat si mam descurajat preturile.
bafta
sau http://smsware.ro/

-----------------
nu fac reclama acestor firme..
pur si simplu ajut un om :notangel:

Nu cred ca se considera reclama atata timp cat am cerut informatii despre asemenea firme. Mersi.
Contact direct cu un anumit serviciu de telefonie nu se poate face (astfel se evita taxele mari) ?

#6
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
voxtel e cea mai mare firma care se ocupa cu sms-uri cu suprataxa

#7
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
rentabiliweb.ro

cauta pe forum ca parca am mai zis despre ei (oricum au afisate pe site pretuile per sms si cat % primesti)

#8
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

View PostGarfield, on Nov 24 2006, 22:55, said:

rentabiliweb.ro

cauta pe forum ca parca am mai zis despre ei (oricum au afisate pe site pretuile per sms si cat % primesti)

Mersi. Am sa colectez tot ce pot si o sa fac o comparatie intre firme si o sa postez aici.

#9
mihai2303

mihai2303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.06.2004
Salut! Lucrez la Interactiv Media (www.InteractivMedia.ro), si oferim orice solutii legate de SMS, numere scurte etc. Da-mi un email sau un telefon si pot sa-ti spun cam tot ce trebuie sa stii.
Bineinteles iti putem face si o oferta, adaptata la exact ce ai tu nevoie.

Mihai.

#10
DarckDevil88

DarckDevil88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.12.2011
sal sry daca postez gresit sau ... dar am vazut ca aici se discuta despre numerele scurte taxabile si eu ce as vrea sa stiu cum fac rost de numar normal (ex: 079 2319121)dar cand ma suna cineva sau primesc apel/sms sa ii ia persoanei resp de ex 2 euro (daca ma suna 2 euro /min)plzz cine stie sa imi spuna si mie ce tre sa fac cu cine sa vb.... msk mult

#11
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View PostDarckDevil88, on 26th April 2012, 15:29, said:

sal sry daca postez gresit sau ... dar am vazut ca aici se discuta despre numerele scurte taxabile si eu ce as vrea sa stiu cum fac rost de numar normal (ex: 079 2319121)dar cand ma suna cineva sau primesc apel/sms sa ii ia persoanei resp de ex 2 euro (daca ma suna 2 euro /min)plzz cine stie sa imi spuna si mie ce tre sa fac cu cine sa vb.... msk mult

suna la numarul asta si ti se vor da toate informatiile: 0727228750  
sa ai credit suficient pe cartela (minim 20 de euro)

#12
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Va rog un mic ajutor!
Am apelat la un ringtone de pe un site,nr scurt 1303 valabil doar in vodafone/orange  si mi s-a gacut abonament de care vreau sa scap.
Nr meu este portat din orange in cosmote.
Ca sa opresc abonamentul,ar trebui sa trimit un sms STOP FC la nr scurt 1221 insa nu mi se trimit,cod de erroare 38-message not sent.Ce este de facut?
Sint disperat.

#13
iulia_caba

iulia_caba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.08.2014
pentru activarea serviciului Numar Scurt sau orice alt serviciu de telecomunicatii , ma puteti contacta la numarul de telefon 0749851500

Edited by iulia_caba, 12 August 2014 - 12:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate