Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

De ce suma trebuie sa dispun pentru a deschide o farmacie?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

View Postwiki, on 13th December 2006, 11:04, said:

PS Ue nu va mai permite amplasarea farmaciilor la parterul blocurilor adica in apartamente asa ca io zic ca mai bine iti faci o fabrica de suruburi si piulute si saibi si altele

Mai bine ia aminte la ce a spus @Remicade! Cu "fiarele" ai mai multa bataie de cap!

Edited by parintily, 29 December 2010 - 12:06.


#20
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Excelenta detaliere, insa deja m-a bagat in ceata, revin si eu cu o intrebare absolut informativa dupa aproape un an de la ultima postare si la aproape 5 ani de cand a fost creat topicul. Cam care apreciati ca ar fi costurile pentru a deschide o farmacie in Bucuresti, spatiu inchiriat?

Plus de asta sa inteleg ca toate lanturile mari ti-ar oferi sansa sa iti deschizi o farmacie, insa numai in regim de franciza? Ma gandesc ca ai ajunge la costuri destul de ridicate, iar castigurile nu stiu daca mai sunt atat de ridicate...

#21
blaugrana

blaugrana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.11.2009
Da, se merita
Tin contabilitatea la o farmacie (Buc-Sect 5)...nu este un spatiu cu vad extraordinar insa sunt vanzari lunare de cel putin 60.000 Ron (cu 3 angajati) si un profit net de cam 15.000 Ron/luna in conturile societatii...daca dispui si de vad comercial bun exista toate premisele unui business de succes
Cu autorizatiile stiu insa ca trebuie sa dispui de studii ceva de farmacist/medicina

Succes

#22
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
De la postarea mea din 2010 trebuie sa va spun ca, colegul meu a dat faliment.

#23
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,459
  • Înscris: 22.05.2011
Atunci era alta treaba, acum te mananca de viu marile lanturi farmaceutice, gen Catena, Sensiblu, Dr Max ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate