Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Asigurari pentru alpinisti

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
nikagenu21

nikagenu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.08.2006
A aparut asigurarea pentru sporturi extreme

Oferta societatilor de asigurare care activeaza in Romania s-a imbogatit cu un nou produs, adresat impatimitilor sportului, care-si pot asigura astfel o vacanta linistita, oriunde in tara sau peste hotare. City Insurance a lansat asigurarea medicala `City Sport Extrem`, care ofera acoperire pentru o serie de sporturi mai mult sau mai putin riscante.

In aceasta asigurare sunt incluse sporturile montane, precum alpinismul, abseilingul (coborarea in rapel pe coarda de alpinism), canyoningul (traversarea de rauri sau torente cu mijloace fizice si sprijinul corzilor de alpinism); snowboardingul, mountain biking, inclusiv downhill (coborarea cu mountain bike) si cele acvatice (scuba diving, schi nautic, surfing si variante, caiac, canoe, rafting, navigatie cu vase prevazute cu vele) se anunta pe

La acestea se adauga si parasutismul, zborul cu aeronava cu motor, deltaplanul, parapanta, planorul sau balonul, dar si `sporturile urbane` - categorie in care intra utilizarea de biciclete BMX, a patinelor cu rotile in linie, a skate-boardurilor pe rampe si trasee special amenajate; patinaj pe gheata. Pot sa se asigure si cei care practica pescuitul sau conduc ATV sau snowmobil.

Edited by Zamolxel, 12 December 2006 - 12:18.


#2
tudorksy

tudorksy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.10.2005
Pai la noi am impresia ca nu-i ca la americani, daca-ti rupi gatu cu parapanta ti-l pun in ghips oricum, ce are asigurarea aceasta in plus?

#3
rafting_tura_ro

rafting_tura_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.04.2008
Salut
eu mi-am rupt trei coaste cu ATVul, doctorul sa uitat pe mine si ma trimis acasa, cind am urinat singe deabia atunci au luat in serios, daca vrei sa platesti niste examene, sa nu vorbim de operatii, iti trebuie multii bani

mi sa lucsat glezna in timplu unei ture de rafting si cind mam dus sa cer o adeverinta pentru firma de asigurare, stiam ca nu are sens sa cer mai mult, doctorul mi a trecut gresit piciorul dreapta in loc de stanga cum se uiat la mine din coltul biroului
atunci am fost la un batran cine mi a facut masaj special si peste o saptamana deja puteam chiar sa dansez

un prieten ia rupt bratul la antrenament inaintea unui concurs MTB in Elvetia, a fost operat de cei mai renumitii doctori si azi nici nu se stie parca nu ar fii patit nimic, avea asigurare astfel nu trebuia sa plateasca cei 10000 de euro

daca te uiti pe pagina noastra tura.ro o sa iti dai seama ca asigurarea de ce  ne trebuie :)

Sandor

#4
zi27968

zi27968

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.08.2007

View Postnikagenu21, on Nov 8 2006, 13:12, said:

A aparut asigurarea pentru sporturi extreme

Oferta societatilor de asigurare care activeaza in Romania s-a imbogatit cu un nou produs, adresat impatimitilor sportului, care-si pot asigura astfel o vacanta linistita, oriunde in tara sau peste hotare. City Insurance a lansat asigurarea medicala `City Sport Extrem`, care ofera acoperire pentru o serie de sporturi mai mult sau mai putin riscante.

In aceasta asigurare sunt incluse sporturile montane, precum alpinismul, abseilingul (coborarea in rapel pe coarda de alpinism), canyoningul (traversarea de rauri sau torente cu mijloace fizice si sprijinul corzilor de alpinism); snowboardingul, mountain biking, inclusiv downhill (coborarea cu mountain bike) si cele acvatice (scuba diving, schi nautic, surfing si variante, caiac, canoe, rafting, navigatie cu vase prevazute cu vele) se anunta pe

La acestea se adauga si parasutismul, zborul cu aeronava cu motor, deltaplanul, parapanta, planorul sau balonul, dar si `sporturile urbane` - categorie in care intra utilizarea de biciclete BMX, a patinelor cu rotile in linie, a skate-boardurilor pe rampe si trasee special amenajate; patinaj pe gheata. Pot sa se asigure si cei care practica pescuitul sau conduc ATV sau snowmobil.

Eu am avut probleme cu primirea despagubirii de la City Insurance. Cu asigurarile e bine pana le dai bani, dar nici unul nu mai despagubeste mai pe urma. Am avut probleme cu dintii in Germania si nu au vrut sa imi despagubeasca tratamentul pe motiv ca dintele era bolnav inca dinainte de plecarea din tara. O asigurare la City Insurance inseamna bani aruncati pe geam. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate