Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
Pest

Pest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 10.11.2002
Imi place foarte mult Lord of the Rings si cu siguranta il voi vedea la un cinematograf cu imagine si sunet bun. Exista comparatie intre Matrix si LoTR, dar spre deosebire de matrix care doar primul mi-a placut, la LoTR povestea sta altfel ... ca am indragit si prima si a 2a parte. A 3a o sa o vad pe 2 ian sper la premiera, daca nu pe 3 :D.
iar o parerea personala: nu as suporta sa vad filmul encodat prost (adica filmat in sala) si apoi sa ma duc sa il vad la cinema. de fapt nu prea suport filmele filmate pe submaneca cum bine zicea cineva inaintea mea.

#38
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by Zampano
mi-e cel mai mult mi-a placut din punct de vedere al interpretarii Sauron... care culmea a trecut aproape neobservat printre parerile tuturor despre film.


Sauron ? pai apare doar in parea intai.. la inceput, in lupta. In rest e reprezentat de "ochiul de foc"

poate te referi la Saruman... Christopher Lee.

#39
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002

Quote

Originally posted by pest
Imi place foarte mult Lord of the Rings si cu siguranta il voi vedea la un cinematograf cu imagine si sunet bun.


Pai ai unde sa-l vezi. Eu in Craiova de ex. nu am un cinematograf cu sunet bun.

Ahh, est unul dar de cate ori ma duc la un film mai pe mama lui (ca sa zic asa) vin ~ toti taranii si in loc sa se uite la film vorbesc diverse si nu mai pricepi nimic...

Probabil este si asta un motiv pt. care unii prefera divx-urile.

bye

#40
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by Seven[BERE]
Probabil este si asta un motiv pt. care unii prefera divx-urile.


divx e preferat pt ca e gratis si e la indemana. un film pe dvd nu se compara cu un divx, decat daca accepti chiar orice....

#41
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
LOTR 3 nu este ultimul film. Duin cate am inteles vor sa ecranizeze si "The Hobbit". Am vazut pe undeva un interviu cu unu din liga Tolkien care sustinea ca in maxim 2 ani vor face si "The Hobbit" pentru ca astfel sa poata sa fie considerata completa actiunea din LOTR. Nu l-au facut primul (asa cum era totusi logic) pentru ca nu erau siguri de succesul la public.
Cat despre carti... Eu am citit "The Hobbit" prin 1988 aparuse la "Biblioteca pentru toti copii" daca mai tineti minte. Dar The Hobbit este mult mai simplu si mai usor de inteles decat LOTR. Cunosc destui indivizi care au inceput s-o citeasca si s-au oprit la volumul 3 sustinand ca deja e mult prea complicat. Si nu ma refer la telenovelisti.
Oricum este un film exceptional si va ramane de referinta.
Cat despre vazutul versiunii proaste... mai bine lipsa. Prefer sa am rabdare si sa-l vad asa cum trebuie.

#42
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
In "Colectia Pentru Toti Copii" cartea se chema "O Poveste cu un Hobbit"

am citit'o cand aveam 10 ani cred... mi'a placut tare mult

#43
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Exact Arty. Am citit-o de curand dupa ce am citit si editia noua. Sunt unele diferente si editia veche e mai scurta dar merita.

#44
Zampano

Zampano

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.12.2003

Quote

Originally posted by indianu
eu cred ca nici nu exista nene Sauron pt ca totul e facut pe clc..acest personaj e la fel ca si Gollum..
eventual cauta pe net sa vezi ce actor joaca in rolul lui Gollum
eu cred ca B. Willis :)


Are  dreptate Arty... ma refeream la Saruman (Christopher Lee) gresheala deh...  :D

#45
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
Am vazut si eu LOTR3 in seara asta si mi se pare cel mai reusit film pe care l-am vazut. A detronat "The Wall" din topul meu. Seria Lord of the Rings este acum pe primul loc.

Imi este rusine sa spun ca nu am terminat cartea. Am terminat Fellowship of the Ring si am ramas acolo. Drept este ca am citit-o in engleza de pe calculator si era destul de obositor. Acum nu mai am timp sa citesc pentru ca sunt a 12a, dar cand termin cu BAC-ul sigur o termin.

Pentru cine este interesat, am cartea Lord of the Rings si The Hobbit in format PDF. Este o editie excelenta, cu toate hartile. Este varianta COMPLETA. Daca o vrea cineva sa imi dea PM sau mail si vedem cum aranjam ceva. Poate are cineva un server unde pot sa o uploadez si sa o descarce mai multi de acolo!

#46
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
Are cineva habar de vreo subtitrare...?

#47
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
ESTEEE...!!!

#48
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
OK... L-am vazut, mi-a placut.... Superb film, cred ca este una dintre cele mai reusite (daca nu chiar CEA MAI REUSTIA) ecranizare din istoria filmului... Si avand in vedere cat de dificila este cartea (chiar ma gandeam cu tristete ca daca Harry Potter a reusit sa faca pe multa lume sa puna mana pe o carte, LOTR nu se stie daca o sa reuseasca chestia asta)... revenind... la cat de dificila este cartea, cu atat mai mult merita laudatii oamnii care au facut filmul asta... Superb...

#49
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
vazut filmul, partea a treia in divX (muream de curiozitate sa vad ce se intampla). nu voi rata prima si inca alte cateva ocazii de a-l vedea si in cinema/dvd.

per ansamblu, filmului ii dau un 9/10. se putea si un pic mai mult (ma refer la ceea ce mi-ar fi placut mie), ca de exemplu batalia fantomelor cu orcii putea fi un pic mai detaliata samd.

cartea nu am citit-o, dar nici mult nu mai am si o sa ma apuc sa o citesc.

#50
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
acum ma duc stiu e cm tarziu dar vreau sa vad la cinema cu dolby deoarece asta este singurul mod in care se merita vazut un film

#51
Toranaga

Toranaga

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 372
  • Înscris: 04.08.2003
Nu greșești deloc. Experiența la cinematograf nu poate fi egalată acasă decât cu un proiector și un sistem de sunet pe măsură.

#52
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
si cum nu le posed pe nici unul...
l-am vazut mi-a placut ce ramane de facut? dvd-ul de cumparat

trebuie neaparat sa citesc cartea

#53
Arkan

Arkan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.01.2004
are cineva subtitrarea la LOTR 3 ROTK?

#54
Toranaga

Toranaga

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 372
  • Înscris: 04.08.2003
Vezi aici

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate