Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#37
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

 Fr3ak, on Nov 7 2006, 15:03, said:

...

Și încă odată îmi demonstrezi că nu doar poporul (prostimea) ci și „intelectualitatea” țării împarte același IQ.
..
Scopul urmărit de el e să ne arate cine ne conduce, de ce suntem înconjurați, și să demonstreze niște chestii pe care le băgăm noi sub denumirea de stereotip. Exemplul perfect, cel cu cântecul din bar.
Metoda folosită de el e ingenioasă, pentru că oamenii îl consideră nebun, deci își permit să fie deschiși cu el.
interesanta tare concluzia ta :)

Pe unii ii amuza umorul tip Vacanta Mare si pe altii nu.
Pentru mine este evident ca persoane care au un IQ diferit, in general, vor avea un unghi de perceptie putin diferit al unui astfel de film.
Si cu siguranta ca tu nu ai IQ-ul meu... sau daca vrei, invers, eu nu am IQ-ul tau  :)

si cu asta ma incheiat discutia

#38
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Acuma ma pun si io sa il vad sper sa nu ma dezamageasca :P

#39
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Dupa ce am parcurs acest topic am realizat ca Borat=Ali g=Vlad Craioveanu. Ce sa spun, un cretin inteligent.
Asta e tipul de televiziune al omului modern, plictisit la maxim, pe care cititul unei carti il scirbeste.

#40
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
Cine a zis ca dam banii sa-l vedem  :bigwhitegrin:

#41
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Slabutz filmu ma asteptam sa fie mai bun :D o fost 2-3 faze funny in rest ii varza filmu

Edited by ImDrunk, 08 November 2006 - 00:28.


#42
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Eu nu l-am perceput ca pe o comedie, ci ca pe o dramă...

#43
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Eu am aflat aseara ca Ali G=Borat.. aveam o banuiala pe vremea cand apareau episoade cu Borat, dar imi trecuse la un moment dat...  :mellow:

#44
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006

 jablonsky, on Nov 7 2006, 03:50, said:

de ce e filmat in Romania???  :)

Sa-i coste productia mai putin  :D
Am vazut la TV ca fiecare roman care a aparut in film a primit 15 RON  :coolspeak: si acum cei care au jucat is revoltati , vor mai mult  :lol:

Edited by DjValy, 08 November 2006 - 11:01.


#45
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,025
  • Înscris: 10.04.2006
Vezi  ? Pana si cheltuielile de productie sunt o gluma :D
Si totusi e in top 250 , la inceput era cam prin top 50 :rolleyes: a mai scazut .

#46
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006

 Nenea Zap, on Nov 8 2006, 11:02, said:

Vezi  ? Pana si cheltuielile de productie sunt o gluma :D
Si totusi e in top 250 , la inceput era cam prin top 50 :rolleyes: a mai scazut .

O scazut si o sa mai scada ;) io am vazut pe net si in alte locuri tot felu de secvente si mi se parea super filmu da smecherii astia o scos 2-3 secvente bune din film ca sa atraga publicu si in rest pot sa zic ca ii varza

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
farsele lui buzdugan is mai tari decit borat si prafu de copt ii mai tare decit farsele lui buzdugan. am vazut verze crescind in gradina mai amuzante decit borat. o inmormintare la care toate rudele isi smug paru din cap si de pe corp de jale si durere e mai amuzanta decit borat

#48
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,892
  • Înscris: 03.12.2005
pana si moga e mai nostim decat borat..

#49
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
excelent film !

printr-un umor de la subtil la grotesc, sub masca de nestiutor, prost,
retard, Borat se pisa elegant pe reguli, prejudecati, etichete si nu in ultimul rand pe intoleranta[asa cum spunea si Bitchu'].

in filmu' asta, personajul comic si principal a fost societatea americana. Borat nu a avut nevoie sa fie funny, au facut-o interlocutorii sai.


 Bitch_in_Red, on Nov 6 2006, 20:51, said:

...
Si ma doare cand vad o gramada de oameni care vor sa-l atace pe Cohen pentru ca nu vor sa se uite cu atentie si in jurul lor.
....

In concluzie Ali G nu ataca o rasa sau o religie ci de fapt satirizeaza intoleranta si fanatismul. Si nu e nimic rau in asta, ar trebui sa deschida ochii oamenilor la prostie. Si daca intelegi acest aspect al filmului atunci vei realiza ca acest film poate ataca o realitate oriunde in lume, doar inversand putin locatia si personajele.
Cat despre cei care il ataca pe Cohen ca fiind rasist, nu numai ca n-au priceput nimic din acest film, dar ei insusi sunt niste ignoranti irecuperabili...

...

...mai bine de atat n-aveam cum sa spun :peacefingers:  respect!


jagshemash ! :arigato:

#50
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Ia gata, ca il caut si eu.

#51
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
tare filmul.

#52
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

Quote

You telling me the man who try to put a rubber fist in my anús was a homosexual?

:roflmao:

Quote

When I buy my wife, errrm, at the start she was coo...good, her văjiin work well and she strong on plow, but after three years, when she was fifteen, then she become weak, her voice become deep: „Borat, Borat”, errr...she recieve hair on her...errrr...chest, and her văjiin hang like sleeve of wizard

:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

Quote

...she make it from milk from her tiiit

Edited by Fr3ak, 09 November 2006 - 19:48.


#53
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Doar ce l-am vazut si sincer ma dor maxilarele de atata ras.. Seamana oarecum cu ce facea Tom Green, amestecat cu ceva Jackass, dar mult mai inteligent, si mai funny.. Ma intreb insa daca chiar toate interviurile/intalnirile din film sunt cu oameni obisnuiti si nu cu actori.

Se pare c-a avut un succes imens, are un scor incredibil pe Rotten Tomatoes, e pe primul loc in box office, etc.. Am citit niste review-uri unde filmul asta era cotat drept "one of the funniest movies of all times"... Dar asta ramane la latitudinea fiecaruia. Eu personal sunt de acord.

#54
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 dizzee, on Nov 9 2006, 21:58, said:

Doar ce l-am vazut si sincer ma dor maxilarele de atata ras.. Seamana oarecum cu ce facea Tom Green, amestecat cu ceva Jackass, dar mult mai inteligent, si mai funny.. Ma intreb insa daca chiar toate interviurile/intalnirile din film sunt cu oameni obisnuiti si nu cu actori.

Se pare c-a avut un succes imens, are un scor incredibil pe Rotten Tomatoes, e pe primul loc in box office, etc.. Am citit niste review-uri unde filmul asta era cotat drept "one of the funniest movies of all times"... Dar asta ramane la latitudinea fiecaruia. Eu personal sunt de acord.

Binențeles că are și scene regizate. De exemplu când se cazează la familia de evrei. Moșul și baba clar că se prefac. Să nu mai zic de ce face cu „partenerul” său, bătaia în pielea goală etc. Alea bănuiesc că se prinde oricine.

Dar cântatul imnului în fața stadionului, școala de șoferi, Washington și alte alea, sunt reale, și alea dau farmec filmului. Ciudat că scenele cu oameni „importanți” nu prea au finalitate. Oare de ce? Îl dau afară, i s-a interzis difuzarea? Dar mi-a plăcut reacția tipului care a mâncat brânza făcută din laptele soției lui Borat  :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate