Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#199
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005

 M0n0, on Jan 17 2007, 20:26, said:

Ali G = Borat = Sacha Baron Cohen

l-ai uitat pe BRUNO ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eW8_cz-6qro?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/so89Ut-_VT0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5m5m8TH0s0Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#200
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 maks, on Jan 17 2007, 23:56, said:

Ca actor juca un rol super rutinat in cinematografia americana .O sa-ti amintesc personajul Latka din sitcomul taxi sau roluri interpretate asemanator de Peter Selers.Singura diferenta intre neoriginalul personaj interpretat de Cohen si celelalte personaje ale strainului ajuns pe pamant american constau in grobianismul si pe alocuri obscenitatea cu care a tratat subiectul D Cohen.Mie mi s-a parut o prostie filmul asta.Nu are nici cap nici coada si ca sa fiu sincer e foarte greu de precizat si ce anume ironizeaza.Kazahstanul, xenofobia americaneasca sau poate, cum am auzit voci, corectitudinea politica?Cred ca e destul de greu de precizat.Oricum e un film pe care nu il recomand celor care vor sa vada o comedie.
Da, ii cunosc pe amandoi si munca lor...si amandoi au avut succes in ce au facut...nu il compar pe Sacha Baron Cohen cu cei 2, in nici un caz...dar trebuie sa ii admiri tupeu si dedicatia pentru rol...pentru ca nicio secunda nu iese din personaj...e totusi talentat, sau poate putin nebun...

#201
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Genial filmul :lol:
E ceva ce nu am mai văzut, sincer nu mă așteptam la multe dar am ieșit zâmbind de la film. Nota 10 lu' Borat pentru că a expus dobitocia și prejudecățile din Statele Unite și m-a făcut să râd cu poftă între timp. Nu știu dacă merita chiar un Glob de aur, dar cred că e întemeietorul unui nou gen.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate