Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#19
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
De parca n-as fi spus-o in primul post <_<

#20
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
corect e :

Borat=Bruno=AliG=Sacha Baron Cohen  :arigato: jagshemash !

#21
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

View Postsmuggler, on Nov 6 2006, 15:46, said:

...

Borat - Throw the Jew Down the Well!! : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vb3IMTJjzfo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Urmariti reactia americanilor (intr-un bar din texas).

PS: Sacha Baron Cohen (Borat, Ali G) e evreu.

Ai putea sa-mi spui si mie cu ce te-a entuziasmat atat de tare reactia americanilor alora din bar !???

#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postsmuggler, on Nov 6 2006, 22:46, said:

Ai vazut toate episoadele cu Borat din The Ali G Show? Eu da. Tu, nu cred. Daca nu stii despre ce este vorba, STFU! Borat nu face umor gen Vacanta Mare! Doar un mic exemplu:

ai dreptate, aia de la vacanta mare par mai inspirati  :console:

#23
Belearta.MarcicaBelearta

Belearta.MarcicaBelearta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 472
  • Înscris: 30.10.2006

View Postsmuggler, on Nov 6 2006, 22:46, said:

Borat - Throw the Jew Down the Well!! : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vb3IMTJjzfo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Urmariti reactia americanilor (intr-un bar din texas).

PS: Sacha Baron Cohen (Borat, Ali G) e evreu.
La ce accent borât and fake are, ma mir sa nu fi cântat și văcarii ăia dupa ureche, ca habar nu aveau despre ce e vorba.

#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
am intilnit kazahstanezi care imitau mai bine un englez decit imita el un kazahstanez, ceea ce spune multe...

#25
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
A vazut vreunul din voi acest film?

#26
Belearta.MarcicaBelearta

Belearta.MarcicaBelearta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 472
  • Înscris: 30.10.2006

View PostBebeluska, on Nov 7 2006, 17:00, said:

A vazut vreunul din voi acest film?
Vrei sa ma omori? E destul ca am vazut reclamele.

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
niciodata nu i-am inteles pe aia care merg la un film tembel si ramin in sala pina la sfirsit...

#28
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
daca-i cunosti personajele si i-ai urmarit evolutia, nu are cum sa nu-ti placa Sacha Baron Cohen.

la inceput am fost si yo socat de personajul Borat si de umorul pe care-l aborda. pe parcurs, vazandu-i materialele in care ironizeaza, de la un cap la altu', toata societatea americana, a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult. umorul vine din dialogurile cu diferite persoane[oameni simpli sau personalitati sportive, politice etc.] care nu stiu ca sunt victime ale unei farse.

AICIdemonstreaza ca e mai expert decat expertii in actorie.

AliG ii face varza pe Victoria si David Beckham INTERVIU


chiar omu' asta nu poate fi comparat cu cea mai mare infectie de pe posturile noastre[vacanta mare]. umorul lui poate fi asemanat, eventual, cu umorul vulgar al lui Mosotti :D

#29
smuggler

smuggler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 05.10.2005

View PostMosotti, on Nov 7 2006, 16:21, said:

ai dreptate, aia de la vacanta mare par mai inspirati  :console:
Atunci uita-te la vacanta mare  :death:  Dupa aia baga o manea, and be happy  :deadtongue:

#30
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Au aratat la protv imagini din film si locatia romaneasca de filmare:

Borat la pro tv

Quote

Ne facem, iarăși, de poveste! O comedie spumoasă, filmată parțial în România, aprinde controverse.

Este vorba de filmul "Borat", în care un jurnalist din Kazahstan descoperă "valorile democrației" din Statele Unite. Pe drum, reușește să păcălească zeci de americani naivi. În film joacă și niște săteni din județul Dâmbovița.

Corespondentul Pro Tv Alex Dima a fost acolo unde au avut loc filmările și vă oferă imagini în exclusivitate, numai pe


#31
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

View Postkimi, on Nov 7 2006, 10:29, said:

daca-i cunosti personajele si i-ai urmarit evolutia, nu are cum sa nu-ti placa Sacha Baron Cohen.

la inceput am fost si yo socat de personajul Borat si de umorul pe care-l aborda. pe parcurs, vazandu-i materialele in care ironizeaza, de la un cap la altu', toata societatea americana, a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult. umorul vine din dialogurile cu diferite persoane[oameni simpli sau personalitati sportive, politice etc.] care nu stiu ca sunt victime ale unei farse.

....

Inca unul care a inteles profund filmul in cauza...  :death:

citeste review-ul meu si mai reflecteaza... cine stie, mereu am spus ca speranta nu trebuie sa moara...

#32
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
Bitchule, yo vorbeam de seria lui de "reportaje" din State.

mi-a placut rewiew-ul tau si desi nu am vazut filmul, l-am recunoscut pe Borat in toata splendoarea lui.

astept vizionarea. :peacefingers:

Edited by kimi, 07 November 2006 - 20:05.


#33
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
ok, greseala mea, nu m-am prins ca nu vorbesti despre film.
Personal n-am vazut decat vreo 2..3 din "reportajele" lui si din pacate nu m-au incantat.
Adica sa faci umor cu oameni prosti pentru oamenii destepti, e cel mai simplu lucru, si-l poate oricine, nu numai Cohen. Ca exemplu, imi aduc aminte ca eram in tara cand se plimbau unii cu microfonul pe strada si intrebau oamenii:
Q: "Ce parere aveti? este corect aici?  -> "Oualele se vând in spate"
A: "aaa, nu, nu e corect dom'le... de ce sa se vanda pe la spate!???"
A: "nu, corect este Oualelele... ca e mai multe..."
sau cand ii intreba pe oameni pe srada ce parere au despre libidoul lui Ion Iliescu si de ce este asa de ridicat?
A: "pai nu-i normal? doar e presedinte... phui, auzi la el, ce intrebare dom'le!?"
A: "pai daca al lui nu-i ridicat, atunci al cui vreti sa fie? al meu? (un domn bine!)"
sau aia cand ii intreba pe guvernanti daca au la cunostina faptul ca apa Bucurestiului contine 66% Hidrogen!??
si raspunsuri de genul:
A: "aaa, n-am stiut, dar daca este asa, atunci cu siguranta trebuie sa luam masuri..."
- fara cuvinte -

samd

astea crezi ca n-ar fi "reportaje" amuzante (pentru unii)?

#34
smuggler

smuggler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 05.10.2005

View PostMosotti, on Nov 7 2006, 16:21, said:

ai dreptate, aia de la vacanta mare par mai inspirati  :console:

Cum pot fi unii atat de {cuvant urat} ? :death: Cata inteligenta, Doamne  :deadtongue:
Urmatoarele 2 imagini sunt de pe imdb, de la filmele "Borat" si "Garcea si oltenii". Cu inteligenta ta extraodinara   poti sa imi spui care imagine pt. care film este?
[ http://i13.tinypic.com/29nhrit.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://i13.tinypic.com/42jdy5y.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu mai incerca sa demonstrezi indemonstrabilul, pentru numele lui dzeu :(

#36
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostBitch_in_Red, on Nov 7 2006, 20:21, said:

Adica sa faci umor cu oameni prosti pentru oamenii destepti, e cel mai simplu lucru, si-l poate oricine, nu numai Cohen.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eW8_cz-6qro?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PwK5_LciOlQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și încă odată îmi demonstrezi că nu doar poporul (prostimea) ci și „intelectualitatea” țării împarte același IQ.

Nu mai găsesc filmulețul în care AliG invită 4 oameni de știință la show, și îi pune să explice avantajele științei în viața de zi cu zi (sub pretextul educării ghetoului). Și ăia, la cât îs ei de deștepți, nu se prind că stimabilul își bate p--a de ei. Poi atunci unde suntem frate? :D

Scopul urmărit de el e să ne arate cine ne conduce, de ce suntem înconjurați, și să demonstreze niște chestii pe care le băgăm noi sub denumirea de stereotip. Exemplul perfect, cel cu cântecul din bar.
Metoda folosită de el e ingenioasă, pentru că oamenii îl consideră nebun, deci își permit să fie deschiși cu el.

Edited by Fr3ak, 07 November 2006 - 22:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate