Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Muzica lautareasca

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#73
benois

benois

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.02.2007
loredana si tarafu din clejani au adus un alt stil in muzica lautareasca...parerea mea e ca exista muzica lautareasca si exista lautarii din clejani ( aici ma refer la ce canta in ultimii ani,pentru ca nu trebuie sa uitam ca au facut parte din tarafuri celebre unii din componentii "clejanilor")...au auds o nuanta de modernism in lautarie...pot fi criticati sau apreciati ,,,in functie de gustul oricaruia...eu unu ii ascult,dar nu ii pun la acelasi nivel cu ceilalti

#74
Parapluies

Parapluies

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 03.11.2006
Poate lautarii din Clejani, poate Fanfara Ciocarlia, dar Loredana sub nici o forma. Pentru ea e doar afacere si marketing.

#75
benois

benois

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.02.2007
despre loredana...daca e sa o luam separat de clejani...nu are ea saraca nicio treaba cu muzica lautareasca...unele posturi de tembeliziune i-au fcaut o promovare agresiva,asta doar pt ca era o vedeta locala a unei televiziuni...chiar nu am nimic cu ea sau cu muzica ei,dar e un domeniu in care ii lipseste ceva...poate putina "culoare",limbaj si atitudine...

#76
tonymontana

tonymontana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.11.2006

View Postbenois, on Mar 4 2007, 14:17, said:

despre loredana...daca e sa o luam separat de clejani...nu are ea saraca nicio treaba cu muzica lautareasca...unele posturi de tembeliziune i-au fcaut o promovare agresiva,asta doar pt ca era o vedeta locala a unei televiziuni...chiar nu am nimic cu ea sau cu muzica ei,dar e un domeniu in care ii lipseste ceva...poate putina "culoare",limbaj si atitudine...
tind sa fiu de acord cu tine. fiindca muzica loredanei are ceva comercial. Totusi are un album de muzica lautareasca, care este orchestrat destul de bine, si trebuie sa recunosc ca unele melodii sunt bune.

in alta ordine de idei, vreau sa va zic ca am scris si eu despre povestea Zarazei pe pagina mea de muzica lautareasca, si chiar daca nu e adevarata, mie imi place sa cred ca asa au stat lucrurile. Povestea e frumoasa si trista, dar mi-a placut foarte mult. Sa auzim de bine!

#77
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View Posttonymontana, on Mar 4 2007, 22:14, said:

si trebuie sa recunosc ca unele melodii sunt bune.
Si cine esti tu sa "recunosti"? M-am uitat pe site-ul tau: este slab. Informatii copiate de pe Internet, diverse personaje amestecate printre niste adevarati, etc. Jenant!
Apropo, semnatura ta este ilegala (link extern).

#78
tonymontana

tonymontana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.11.2006

View PostAfricanul, on Mar 4 2007, 23:13, said:

Si cine esti tu sa "recunosti"? M-am uitat pe site-ul tau: este slab. Informatii copiate de pe Internet, diverse personaje amestecate printre niste adevarati, etc. Jenant!
Apropo, semnatura ta este ilegala (link extern).

Era o parere personala, iar pe site-ul meu sunt informatii reale, si nu sunt copiate de pe net. Poate nu stii sa faci diferenta intre copy/paste si informatii puse cap la cap. Nu dau doi bani pe parerea ta oricum.

#79
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View Posttonymontana, on Mar 4 2007, 23:18, said:

iar pe site-ul meu sunt informatii reale, si nu sunt copiate de pe net
Si totusi...

#80
mentol

mentol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.08.2006
Africanul dar cine esti tu sa il intrebi pe el de ce recunoaste.

Cu siguranta nu stii (nu te duce) ca de obicei cand preiei o stire si scrii despre ea NU reprezinta informatii copiate. Dar ce stie unul ca tine care nu e pus decat pe comentarii proaste. Antena1 fura de la ProTV si invers, atunci cand vad stirile Africane?

Site-uri mari care folosesc ca si surse alte site-uri de fiecare data isi RECUNOSC sursa. Dar repet, ce sa stii tu care nu te duce. Cat despre site-ul lui, chiar daca ar folosi informatii de pe internet si le-ar grupa pe toate in jurul unui site dedicat numai muzicii lautaresti, ce te mananca pe tine?

Bravo tonymontana si nu te lua dupa "agramati" ca Africanul. Africane si inca o chestie: daca el incalca regulile, lasa un moderator sa se ocupe de semnatura lui, sau iar faci pe desteptul.

Salut!

Edited by mentol, 04 March 2007 - 23:32.


#81
tonymontana

tonymontana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.11.2006
Eu doar mi-am spus parerea, ca d-aia exista forumurile. NU vreau polemici si nici nu ma intereseaza parerile unora ca africanul. Nu-ti place? Nu citi!

PS: mi-am schimbat semnatura. acum nu am link si poti sa dormi linistit.

#82
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Nu stiu daca asta este locul potrivit, dar am vazut ca este un topic dedicat in special muzicii de ascultare.
Eu sunt nebun dupa genul asta de muzica, ascult zilnic cateva ore, in special live-uri, ca sunt cantate de obicei cu inima...nu se compara cu inregistrarile de studio.
Cel mai mult imi place cum canta Sorin Necunoscutu'...are o melodie mai veche, nu stiu daca ati ascultat-o, care se cheama "Stau singur si-mi beau paharul" dar circula si sub denumirea "Puterea banului"...asta mi se pare foarte tare.
Si Salam canta foarte bine melodii de ascultare, dar se observa imediat cand nu pune suflet...suna altfel.

#83
pitestenii

pitestenii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2007

View PostParapluies, on Nov 4 2006, 19:21, said:

Stimati domni si doamne,
Acest topic este dedicat fanilor muzicii lautaresti instrumentale si nu numai. Vom vorbi in cadrul acestui topic despre monstrii sacri ai Romaniei indiferent ca sunt tigani sau romani. Xenofobia si discriminarea nu au ce cauta aici. Vrem sa dezbatem curentele in muzica lautareasca, sa facem schimb de piese, sa ne aducem aminte de vocile speciale ale artistilor de renume, sa reinviem amintirea celor trecuti in nefiinta si sa facem schimb de impresii.
Vrem sa aflam de asemenea care este rolul acestei muzici in societate, carui segment de populatie i se potriveste, ce anume ii place, daca muzica este gustata numai la petrecere sau si in viata de zi cu zi.

PS. Cei care aveti chef de glume va anuntam ca nu le gustam. Am folosit si functia search si nu am gasit nimic.
Voi propune ca un prim subiect Mihai Namol, un artist mai putin cunoscut care s-a consacrat la petreceri prin muzica lui de jale si prin timbrul vocii sale neobisnuit. Acest artist este autorul melodiei "Dupa treizajtrei da ani ESTE CUPA LA TIGANI", melodie cantata pentru fanii Rapidului.
Discutam in continuare aspecte ale vietii lor.
Attachment attachment
TOT RESPECTUL PENTRU IDEE

Edited by pitestenii, 18 March 2007 - 20:10.


#84
pitestenii

pitestenii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2007
Sunt din Pitesti si ma laud si eu cu o trupa de pe la noi.  O formatie care canta muzica adevarata de petrecere. Pe langa aceasta mai pot canta si alte genuri, si o fac cu mare succes.   CLIC AICI

Edited by pitestenii, 18 March 2007 - 20:11.


#85
arr1975

arr1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.09.2006
salutare tuturor!

e bun asa un topic ... cine stie rog sa-mi spuna si mie de pe ce site-uri pot lua ceva muzica cu
    ovidiu lipan tandarica
    tarata
    stelu enache
    dona siminica
    maria tanase
    cornelia catanga
   nelu ploiesteanu
                si altii de genu'

Merci mult si astept raspunsuri de la voi

#86
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Postarr1975, on Mar 18 2007, 22:47, said:

salutare tuturor!

e bun asa un topic ... cine stie rog sa-mi spuna si mie de pe ce site-uri pot lua ceva muzica cu
    ovidiu lipan tandarica
    tarata
    stelu enache
    dona siminica
    maria tanase
    cornelia catanga
   nelu ploiesteanu
                si altii de genu'

Merci mult si astept raspunsuri de la voi

daca te grabesti s-ar putea sa mai gasesti "jurnalul national". Azi are un cd cu Dumitru Dona Siminica. Saptamana viitoare e Romica Puceanu, parca.

#87
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003
fortza zavaidoc :)

stie cineva unde pot gasi versuri de ale lui?

#88
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
As dori sa stiu daca are cineva albumul Fanfarei Ciocarlia, "Queens and Kings". Nu stiu unde il pot gasi de cumparat...

#89
chisi

chisi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.10.2006
Vedeti ca jurnalul national scoate vineri, pe 6 aprilie un dvd cu Siminica, lambru, Gabi lunca, etc. Pe el!

#90
Bysckit

Bysckit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2007

View Postchisi, on Apr 5 2007, 23:29, said:

Vedeti ca jurnalul national scoate vineri, pe 6 aprilie un dvd cu Siminica, lambru, Gabi lunca, etc. Pe el!

Are careva poze cu MARCE BUDALA?
PLZ

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate