Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Relatii internationale si Studii Europene

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
tedinho91

tedinho91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2010
care ati dat anul asta lA RISE am si eu o intrebare.NU reusesc sa inteleg cum sunt facute listele..Eu avand un punctaj nu foarte mare 28.8..am pus prima optiune la locuri cu taxa,,stiind ca n-m nici o sansa sa intru la buget...

si in total la taxa au fost inscrisi doar 23 de candidati..

si sunt trecut pe lista de asteptare..au fost 25 de locuri la buget si 150 la taxa..

mentionez ca puteai sa alegi optiunile..adica prima optiune sa fie cu taxa sau fara..

normal ar fi fost sa fi intrat la cu taxa direct daca am pus prima optiune...insa sunt altii care au avut prima optiune buget si apoi taxa..si sunt peste mn..

#20
baiatu_tony

baiatu_tony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.05.2010
Buna . Sunt si eu student la RISE anul 3  , la Petru Maior in Targu Mures .
Anul acesta am examenul de licenta si inca nu m-am hotarat ce tema sa imi aleg , am vreo 2 idei , dar inca nu sunt sigur de ele . prima ar fi despre relatiile internationale in Grecia antica ( Alexandru cel Mare si cuceririle sale ...) , iar a doua m-am gandit la ceva despre locurile de munca , siguranta locurilor de munca , economie mondiala .....
Acuma as avea nevoie un pic de ajutorul vostru , am vazut ca mai sunt si alti studenti la RISE pe aici , daca puteti sa imi dati ceva sfaturi despre vreo tema , o idee , niste materiale, orice .....
Va multumesc anticipat si va doresc sarbatori fericite.
Tony

#21
diana1912

diana1912

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2005
Hello, eu am terminat RISE la Litere in 2006, daca ar fi sa aleg din nou, as urma aceeasi facultate. Ai multe de invatat din domenii diverse si de actualitate. Am avut si profesori foarte buni , precum doamna Mihaela Constantinescu, dl. Andrei Cornea, dna. Carmen Diaconescu si multi altii. Am facut si practica la cateba institutii publice, unde te poti angaja dupa absolvire.

By the way, imi poate spune cineva daca domnul Cornea mai tine cursul de Istoria Artei si cand ? Mi-ar placea sa asist, acum sunt si mai interesata de subiect decat in facultate...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate