Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Transfer bani online

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
dunec

dunec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 02.04.2005
Stiu ca nu este acesta cel mai bun domeniu in care sa pun intrebarea dar intreb aici sperand ca mai sunt persoane care s-au confruntat cu aceiasi problema. M-am inscris pe GAMEBOOKERS si am un card de la Raiffesen Visa Electron. Cand vreau sa transfer banii  imi spune ca cardul este verificat de visa (Verified by Visa) si ca imi trebui o parola. Pe siteul visa nu am gasit asa ceva.... asa ca nu stiu cum sa fac..... Pe GAMEBOOKERS imi da un link dar nu merge.....
A mai avut cinava probleme din astea?
Cum o pot rezolva?

#2
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
trimite  un mail la   [email protected]  (chair si in romana)si spune le problema  ta.te  vor indruma ei  si vor rezolva problema..nu pot s a mi dau seama exact care e problema...s ar putea ca visa electron reifeissen sa nu mearga...cel mai probabil asa  e..

#3
dunec

dunec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 02.04.2005
multumesc mult

#4
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 13.08.2006
in primul rand trebuie sa fi depus cel putin o data de pe respectivul card...

#5
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postdunec, on Oct 20 2006, 18:00, said:

Stiu ca nu este acesta cel mai bun domeniu in care sa pun intrebarea dar intreb aici sperand ca mai sunt persoane care s-au confruntat cu aceiasi problema. M-am inscris pe GAMEBOOKERS si am un card de la Raiffesen Visa Electron. Cand vreau sa transfer banii  imi spune ca cardul este verificat de visa (Verified by Visa) si ca imi trebui o parola. Pe siteul visa nu am gasit asa ceva.... asa ca nu stiu cum sa fac..... Pe GAMEBOOKERS imi da un link dar nu merge.....
A mai avut cinava probleme din astea?
Cum o pot rezolva?

Am si eu Visa de Raiffeisen, e mai vechi, am incercat acum vreo 2 ani sa depun cu el si nu mergea. La mine problema era ca nu aveam codul pe spate, cele 3 cifre, si nu-l am nici acum. Nu stiu, poate ca astea mai noi il au, trebuie sa-l schimb oricum ca se apropie termenul de expirare. Daca e din cauza codului CVc de pe spate nu o sa poti depune, iti trebuie un Visa cu codul. Urmareste si sfaturile lui Bamse.

#6
gigel2005

gigel2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.06.2006
Daca cardul este Verified by VISA, inseamna ca este integrat in sistemul 3D secure.
Aceasta presupune, pe linga mijloacele traditionale de protectie - aka CVV, si o parola suplimentara pe care in mod normal o alegi in momentul in care alegi inrolarea cardului in 3d secure.

Daca acel card a fost inrolat in mod automat, ar trebuie sa ai parola undeva pe documentele de la banca. Asta e o chestiue ce tine intre tine si banca . GB n-are nici o treaba.

#7
razdrak

razdrak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 12.08.2005
Cardurile universal agreate de bookmakers pt Romania  sunt Visa Electron de la BCR si  ING.
Cel de la Reiffeisen nu stiu daca e util , cred ca nu e acceptat!  .... :huh:
Deci pt Gamebookers , de la BCR sau ING

#8
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Raiffeisen merge la Wettpunkt si StanJames pentru depunere. Retragerea se face in cont bancar.

#9
Larincov

Larincov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.12.2006
unde se gaseste CVV pe cardul de la visa electron de la ing?

#10
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
ultimele  3 cifre de pe spate

#11
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postgigel2005, on Nov 1 2006, 13:06, said:

Daca cardul este Verified by VISA, inseamna ca este integrat in sistemul 3D secure.
Aceasta presupune, pe linga mijloacele traditionale de protectie - aka CVV, si o parola suplimentara pe care in mod normal o alegi in momentul in care alegi inrolarea cardului in 3d secure.

Daca acel card a fost inrolat in mod automat, ar trebuie sa ai parola undeva pe documentele de la banca. Asta e o chestiue ce tine intre tine si banca . GB n-are nici o treaba.
Într-adevăr așa stă treaba. Dar cererea de parolă nu garantează ca respectivul card e și acceptat ca și card de depunere la agenția de pariuri online.

View Postrazdrak, on Dec 11 2006, 14:07, said:

Cardurile universal agreate de bookmakers pt Romania  sunt Visa Electron de la BCR si  ING.
Cel de la Reiffeisen nu stiu daca e util , cred ca nu e acceptat!  .... :huh:
Deci pt Gamebookers , de la BCR sau ING
Pe lângă cele enumerate de tine mai sunt câteva carduri universal acceptate de agențiile de pariuri.
Lista se găsește aici: http://forum.softped...m...t&p=2308501

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate