Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

300 (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#19
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Vleau film!

#20
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
http://www.imdb.com/title/tt0416449/

Am vazut trailerul si pare interesant. Lupta de la Termopile narata se pare cu accente mitologice.
Sper sa nu fie un balon de sapun, in care cel mai bun lucru sa fie trailer-ul..

#21
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
pai si cand apare?

#22
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Premiera: 23.03.2007


--------------------------------------------------------------------------------

Bazat pe romanul grafic al lui Frank Miller, "300" spune ferocea poveste a vechii batalii de la Termopile, in care regele Leonida si cei 300 de soldati spartani ai lui lupta pe viata si pe moarte impotriva marii armate persane conduse de Xerxes. In ciuda unor piedici aproape de netrecut, curajul si sacrificiul lor convinge toata Grecia sa se coalizeze impotriva inamicului persan, intru libertate si democratie.

#23
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
Am vazut si eu trailerul final . Ce sa spun, arata super filmul. Abia astept sa-l vad.

Edited by trustmygod, 11 February 2007 - 16:07.


#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Posttrustmygod, on Feb 11 2007, 15:44, said:

pai si cand apare?
http://www.imdb.com/...449/releaseinfo

9 in SUA, si probabil 23 in RO.

#25
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postdon_dannielo, on Feb 11 2007, 21:18, said:

http://www.imdb.com/...449/releaseinfo

9 in SUA, si probabil 23 in RO.
De ziua mea? Mi`e rau  :cursing: . Si pe 9 la ei e tarziu :(. Nu sunt de acord.

#26
cryu

cryu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 16.08.2006
Imi place ideea cu termopile.Sper sa fie ceva reusit.

#27
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Impresii de la un primul screening, de anul trecut

http://www.aintitcoo...ay.cgi?id=24198

Quote

So where to begin. Tonight, I had my face blown off in a movie theater. When the lights came up, I had to look on the floor to find my face and then put it back on. What movie could have done this you ask....Zach Snyder's masterpiece 300, based on Frank Miller's graphic novel.

Quote

Simply put, it fucking pains me that I have to wait until March of 2007 to experience this complete triumph of art and commerce again. Because that's what this is. This is a tight, spare, slightly less than 2 hour piece of ART. EVERY SINGLE FRAME OF FILM IN 300 IS GLORIOUS TO LOOK AT. IT's like a painting you would see at a museum, except, it has come to life. It's smolderingly gorgeous. Suffocatingly sexy to behold at times. It is, after first viewing, one of the coolest movies I have ever laid my eyes on. All I can think about is how much BETTER the movie will be when they are done with all of the effects and laying in the score...

Quote

There are some subplots as well, but the thrust of the movie follows Leonidas and his brave soldiers as they absolutely kick ungodly amounts of ass. The action in this movie is simply astonishing...YOU HAVE NEVER SEEN THIS TYPE OF ACTION BEFORE IN A MOVIE.

Quote

So that's it, it's late, I gotta eat something, and then get up for work in 6 hours. Tonight I saw something special in a movie theater. Something I will never forget. Movies like 300 are WHY I GO TO A THEATER. Ruthless, hard-core, overflowing with machismo, and simply a blast from start to finish, 300 will own all of your asses next year. Mark my words.

Edited by endless, 14 February 2007 - 22:28.


#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Deja trailerul este si in mall-uri.
Eu unul mai astept sa apara la cinema. E unul dintre filmele care nu se merita sa-l vezi screener pe PC.

#29
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
foarte interesante opiniile alea endless.. sunt si eu foarte nerabdator sa apara

#30
kono_dude

kono_dude

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.01.2007
am citit banda desenata a lui Frank miller... ce ma enereveaza ca stiu cam cum va fi firul actiunii :wallbash: ... Ei... macar ma voi bucura de scenele extraordinar de artistice, efectele sonore etc. ^_^  Oricat de mare ar fi tentatia :dribbledrool: , n-am sa ma uit pe PC prima oara... ci la cinema  :bigwhitegrin:

#31
silentran

silentran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 15.11.2006
termopile, vazuta de la hoolywood, prin ochii lui frank miller

#32
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Apare si la noi pe 23 martie, dar deja pe dc++ si torents sunt mai multe versiuni, toate filmate cu camera..
Nu merita sa vedeti acest fiml filmat cu camera oricat ar costa un bilet la cinema :)

Mi-am facut rezervare online pt vineri 23 martie la hmultiplex.ro; au fost unii chiar mai nerabdatori ca mine :)

#33
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

View PostCourage, on Mar 11 2007, 20:10, said:

Apare si la noi pe 23 martie, dar deja pe dc++ si torents sunt mai multe versiuni, toate filmate cu camera..
Nu merita sa vedeti acest fiml filmat cu camera oricat ar costa un bilet la cinema :)

Mi-am facut rezervare online pt vineri 23 martie la hmultiplex.ro; au fost unii chiar mai nerabdatori ca mine :)
Mda, io deja am făcut greșeala să "împrumut" unul de ăla de pe torente.  :puke: Mai bine mă duceam în pădure. Aștept varianta DVD, că îndată apare.

#34
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postnaughtydream01, on Mar 12 2007, 08:22, said:

Mda, io deja am făcut greșeala să "împrumut" unul de ăla de pe torente.  :puke: Mai bine mă duceam în pădure. Aștept varianta DVD, că îndată apare.

si tot merita vazut la cinema.....nu se compara sub nici o forma, chiar daca e DVD.....iar la cinema republica din cluj mai e si sunetul exceptional......

#35
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005

View Postbulangiul, on Mar 12 2007, 08:43, said:

si tot merita vazut la cinema.....nu se compara sub nici o forma, chiar daca e DVD.....iar la cinema republica din cluj mai e si sunetul exceptional......
True, să văd când apare în Brașov.

#36
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postnaughtydream01, on Mar 12 2007, 08:45, said:

True, să văd când apare în Brașov.


pai cica in 23 e premiera....probabil la cele mai importante cinematografe din tara, cauta pe cinemagia, poate gasesti ceva, oricum eu tot zica ca merita sa-l vezi pe un ecran de cativa metrii si cu un sunet bun.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate