Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cel mai bun monitor lcd ?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
salut!
eu vreau sa cumpar un monitor LCD ca sa scap de inesteticul CRT care imi ocupa biroul chiar daca CRT-ul e inca bun si functioneaza insa ma deranjeaza carcasa imensa si greoaie
Am gasit la Domo un monitor LCD  Monitor Benq G2000WAD 20`` LCD wide la numai 479 lei
Avnd in vedere ca monitorul are 20" mi se pare o alegere buna insa nu stiu exact ce inseamna contrastul 1000:1, intensitatea luminoasa de 250 cd/m2, unghi de vizibilitate 160 (O) /160 (V) etc..
Ce parere aveti de monitoare Benq?  Benq este o firma cunoscuta , imi place designul
Sunt multe tipuri de contrast cu marimi diferite de la un monitor la altul 1000:1, 2000:1,5000;1,8000:1
culmea este ca contrastul mai mic decat 1000:1 costa mai mult la unele monitoare LCD

astept sfaturi

#38
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Ceva interesant in aceasta arie! Un LCD STEREO de la Zalman http://www.xbitlabs....n-zm-m220w.html.

#39
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Eu nu inteleg de ce nu se inchide acest topic. Numai la subiect nu se discuta aici.
Plus ca intrebarea si-a gasit demult raspunsul, iar topicul a devenit asemanator celor Intel vs. AMD sau ATI vs. Nvidia.

#40
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008

View PostApollo, on Sep 23 2008, 18:04, said:

Eu nu inteleg de ce nu se inchide acest topic. Numai la subiect nu se discuta aici.
Plus ca intrebarea si-a gasit demult raspunsul, iar topicul a devenit asemanator celor Intel vs. AMD sau ATI vs. Nvidia.
                 Si care este "raspunsul"? Care este cel mai bun monitor LCD pina la urma? <Acela pe care ti-l cumperi> -m-a "luminat" suficient!
                 De ce nu se discuta la subiect? Doar, despre monitoare LCD este vorba aici! Asa cum exista o rubrica  "Actualitatea din Hardware" de ce n-ar exista si pentru monitoare ceva asemanator? Nu iti place, nu citesti!

#41
tinut87

tinut87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.07.2010
Hai sa "reinviem" topicul. Doar ca intrebarea este acum suna cam asa: "Care este cel mai bun monitor Lcd acum in 2010?

#42
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

View Posttinut87, on 23rd September 2010, 12:37, said:

Hai sa "reinviem" topicul. Doar ca intrebarea este acum suna cam asa: "Care este cel mai bun monitor Lcd acum in 2010?

Sincer si pe mine m-ar interesa, pentru ca am ramas cam in urma cu noutatile la capitolul monitoare. Nu as refuza nici niste link-uri utile. Multam anticipat :arigato:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate