Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Apple iPod

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#19
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 05.12.2002

Quote

Originally posted by Amyd
Mammut, se aude bine. Are o problema la bass (raspuns prost in frecventa), insa asta e o chestie de detaliu, pentru ca sunt eu foarte pretentios. Se aude oricum mai bine decat majoritatea playerelor MP3 de pe piata, mai ales daca ii schimbi castile cu unele mai serioase...  

Alice, sigur, il faci mai ieftin, dar playeaza MP3-uri? Daca il folosesti doar ca disc de transfer, atunci evident ca nu merita atatia bani... :)

Salutari,
Andrei


aha...
era un link undeva pe aria 'electronica' la asa ceva.
chiar o sa il caut si o sa incerc sa fac asa ceva ;)

#20
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Apropo, de iPod-uri, vedeti ca vind unii iPod-uri de 20 GB ciordite din Italia pe sectiunea Bursa la $200-250 daca va intereseaza.

#21
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 05.12.2002
mda... am gasit schema respectiva...
e f. greu de facut. de cumparat e undeva pe la 175$. adica mare branza nu faci ;)

#22
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Accesoriile pt iPod continua sa ma uimeasca. Tocmai am citit de iTrip, un device minuscul care atasat la iPod "intra" pe orice frecventa radio FM si
automat poti asculta melodiile din IPod la orice radio din masina sau home.
   Adica, boxe sa ai in masina si asculti mii de mp3-uri pe orice jaf de radio,
chiar si pe batrinul si celebrul Berlin.  :D
iTrip, fara fire, fara baterii.

#23
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Daca nu va plac castile earbud de la Apple exista
Bose QuietComfort 2 Acoustic Noise Cancelling Headphones la numai $ 299.
  Cele mai bune casti din lume cu cel mai bun mp3 player, combinatia perfecta.
  De retinut ca Apple si Bose sint celebrele companii americane care s-au incapatinat  sa-si vinda patentele => Apple, cele mai fiabile compuetre, Bose, cele mai fiabile boxe& sound systems. :cool:

[ http://a248.e.akamai.net/7/248/2041/438/store.apple.com/Catalog/US/Images/t6832lla_125.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://store.apple.c....10.1.0.0.0.1.0

#24
Amyd

Amyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 01.02.2002
Cele mai bune casti din lume? Hehehehehe...

Saracii Sennheiser, Stax, Grado&co, ce i-au depasit Bose. Prevad ca toti audiofilii vor renunta la aceste brand-uri in viitor, ca sa cumpere "cele mai fiabile boxe& sound systems". Bwahahahaa (sorry, dar nu m-am putut abtine).

Pacat ca iesirea de casti a iPod-ului nu e chiar geniala, altfel ar fi fost viabila folosirea ei cu niste casti din gama buna. Din pacate, tot iesirea line-out+preamp serios ramane solutia de calitate maxima. Insa oricum, tinand cont de calitatea fisierelor care sunt de obicei redate pe un iPod, merg foarte bine si Bose, nu se simte diferenta.  :drac:

Salutari,
Andrei

#25
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Probabil nu ai asculat in viata ta la niste boxe Bose sau la o combina cu Acoustic wave guide. :D
Apropo, de ce oare in Dumars se aude mai bine decit in restul discotecilor din BUC. Sa fie oare din cauza "cutiutzelor" Bose de pe pereti ?
   Insa enough cu Bose, caci sintem offtopic, aici e vorba de iPod.

#26
Amyd

Amyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 01.02.2002
N-am ascultat? Heh, cam din asta imi castig painea (vezi profilul)... Din nefericire, a trebuit sa ascult nenumarate sisteme Bose, pana acum. ;)

Dar e adevarat, enough offtopic.

Salutari,
Andrei

#27
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
paradoxul iPod ce nu'mi da pace.. deloc. un iPod cu cel mai mare HDD in el poate sa contina 10,000 de piese, corect? bun. daca exista aceasta capacitate, o folosire exclusiva a serviciului iTunes, ar duce la o cheltuiala de 9,900 de dollars, corect (poate exista discount de volum... sau nu stiu) anyway.... ideea e urmatoarea:

de ce ar da cineva peste $100 pe luna pe muzica (ceea ce este sa zicem enorm pt cineva cu resurse cinstite si obisnuite)  cand poate sa aibe aceasi muzica FREE folosind un serviciu ilegal ... gen Kazaaa sau altele?

So, apple cred ca se cam grabeste cand se arunca la povestea asta....

daca stam sa o judecam ... iau numele a tuturor care au iPodu'uri si sunt absolut SIGUR, fara macar un dubiu ca acesti oameni vor incalca legea. deci, in teorie, daca a un iPod, automat esti un infractor, nu ? so, nu cerd ca e de foarte mare viitor. e doar un player de mp3'uri cum sunt deja si altele. btw, si creative are unul similar acum... dar mai ieftin.

legat de castile alea.. masterboy, get real. $300 pe o casca... si daca as avea milioane n-ash da... castil excelente, Koss, Senheiser sau Sony cu noise canceling le potzi gasi intre 50 si 150 in magazine sau si mai ieftin pe ebay sau alte locuri.

Apple speculeaza sentimentul fanilor, asta face.. si ii stoarce de bani in acelasi timp ca sa-si salveze un vis care e pe cale sa ia sfarsit...

donatii pt apple se cheama toate cumparaturile astea....

n'am nici un resentiment fatza de apple sau iPod sau Jobs sau Gates sau Tordwalds...

#28
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Arty, daca ai o colectie impresionanta de Cd-uri acasa pe care vrei sa le asculti en-gross memoria de 40 GB se justifica. Le convertesti in mp3-uri pe toate si asculti toata colectia de sute de Cd-uri in metrou la casti sau in masina cu iTrip.
  Deocamdata e adevarat, iPod vad  e nr 1 in topul vinzarilor la Apple. Dar la urma urmei pt Steve Jobs nu conteaza ce se vinde mai bine Powermac G5 sau iPod-ul caci la urma urmei e vorba de $$. Idem pt fratiorul lui vitreg, Bill Gates :D
  Eu ce vreau de la Apple e sa vad G5 si pe laptop-uri.

arty, multi au renuntat la kazaa de frica dupa procesele RIAA.

#29
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
uite, un deal ceva mai bun:

NOMAD Jukebox Zen NX 30GB
30GB of digital music and data in a great pocket-sized player. PLUS for a limited time, receive FREE Noise Cancelling Headphones ($60 Value) asta pt $279

pagina gadgetului fiind: http://www.nomadworl...jukebox_zen_nx/

stiu de el dintr-o revista...

#30
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Nu are decit 8 MB SDRAM buffer vs 32 sau 64 MB SDRAM iPod, deci la doua trei sarituri, skip-uie de il ia vintu' :rolleyes:
Si mult prea greu pt dimensiunile sale, zici ca e placa de plumb.
Ca pret e destul de accesibil dar ca facilitati si design e modest. :(

#31
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
cmon man... 8MB... ai toata piesa in buffer si inca 2 la o adica... .... parca iPodul e mai usor... stiu ca esti fan Apple.. dar aia te pisca la buzunar rau de tot.....

#32
dorinelu

dorinelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 14.05.2002
Vand Apple iPod 20 Gb in perfecta stare de functionare!

http://www.apple.com/ipod

Pret: 250 USD

#33
Amyd

Amyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 01.02.2002
Sau in loc de Nomad, poti sa iei Philips HDD100, care arata distrugator si are o gramada de facilitati in plus fata de iPod (e drept, are si chestii in minus, plus ca costa cam la fel) sau player-ul Dell, care e la fel de interesant (si el cu avantaje si dezavantaje).

Si mai sunt o gramada de alte alternative...

Salutari,
Andrei

#34
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

Quote

Originally posted by arty
paradoxul iPod ce nu'mi da pace.. deloc. un iPod cu cel mai mare HDD in el poate sa contina 10,000 de piese, corect? bun. daca exista aceasta capacitate, o folosire exclusiva a serviciului iTunes, ar duce la o cheltuiala de 9,900 de dollars, corect (poate exista discount de volum... sau nu stiu) anyway.... ideea e urmatoarea:

DVD Jon

Tot el.

enjoy,
Mtz

#35
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
DVD Jon, bun baiat, pacat ca merge numai pe Windows:damn:

#36
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004
Ce parere aveti ???
Nu arata rau , daaar parca mult mai bine arata 3 g-ul !!

http://a248.e.akamai...t_ipod_0704.jpg

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate