Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Hibe Canon 530

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
eu (si nu numai eu) zic ca e best-buy la categoria sa de pret. de asemenea chiar daca are o constructie mai "flimsy" cred ca e destul de fiabila in maini grijulii.

#20
nicolescustef

nicolescustef

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.03.2006
inca o intrebare . este cat de cat rezonabila calitatea filmarii? eu am auzit ca trage cam putine cadre pe secunda.

#21
neakiki

neakiki

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAlexIP, on Oct 16 2006, 14:32, said:

Toate compactele pe care le'am intalnit mai noi de generatia A510/A520 caraie la "zoom" mai tare decat cele din generatiile anterioare. :scratchchin:
Am avut un a410 si am f multumit iar de doua zile am luat un a530 si tre sa va contrazic in privinta zgomotelor de "zoom"
-a410 era mai zgomotos,in rest ce sa zic, ramine sa vad de acum in colo,darr... a 530 are mult mai multe facilitati,iar la
categoria  :naughty: despre cum sunt facute si din ce plastic nu este mare diferenta intre "china-a410" si "malayesia -a530"
componentele sunt chiar f. apropiate ca si calitate,cit despre pixelii lipsa de la LCD(-uri in general)acestea se pot verifica inca de la
achizitionare ,pe un fond de negru se observa imediat,si oricum la mai mult de trei pixeli lipsa trebuie sa va shimbe aparatul in
garatie :peacefingers: pace si cit mai multe poze frumoase la toti si "LA MULTI ANI!

#22
viobastea

viobastea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 03.02.2006
Am luat aparatul chiar inainte de anul nou. materialele din care este facut aparatul sunt un pic slabutze, dar in maini atente sunt oky, finisajele imi plac. Clapita de la acumulatori joaca un pic cand e deschisa dar cand o inchid nu se misca deloc. Pixeli decedati nu am , inca... :peacefingers:

Marturisesc ca sunt "foarte" novice, daca se poate spune asa, in ale pozatului, aparatul inca incerc sa il invat cu cartea in fata. totusi am o intrebare: Cand fac poze in casa si folosesc blitul colturile pozei sunt intunecate ca sa cum nu ar ajunge lumina blitului acolo. Ce nu fac bine? sau ce ar trebui setat?

(Aveti mila cu criticile, v-am spus sunt novice rau :coolspeak: )
:worthy:

#23
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007

View Postnicolescustef, on Dec 11 2006, 23:24, said:

deci merita luat sau ba Canonu asta???
din cate am inteles raportul calitate-pret e ok, da m-ati cam speriat cu detaliile prost facute.
in concluzie e o investitie buna??  :rolleyes:

salut!eu am luat un A530 de la emag la pret de 5 470 000+card sd 512 mb.Mere perfect si nu am intalnit problemele astea.Doar ca e din plastic dar asta conteaza ca e mai usor.Doar pe mana unor nepriceputi care-l scapa jos nu merita sa aiba.Scoate super poze si colorit natural.
acum te gandesti si tu...succes in alegere oricare ar fi. :D

#24
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
salut!1am un canon A530 .Vreau sa-mi apara data pe foto.Cum fac?Acum 2 zile l-am luat.Sunt novice :huh:

#25
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Nu poti decat in modul postcard (dar e rezolutie mica); mai era o discutie, iti trebuie un program (data si alte informatii apar oricum in fisierul JPG, in ceea ce se numeste EXIF, majoritatea programelor de vazut poze stiu sa interpreteze exif)

#26
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006

View Postktakta, on Oct 4 2006, 11:10, said:

Am achizitionat de o sapt. un canon PowerShot A530 si sint dezamagita, nu de ce poate, nu am avut timp sa-l verific la treaba, ci doar din punct de vedere sa zicem "estetic".
E fabricat in Malayesia, dar m-am gandit ca daca scrie Canon pe el , poate fi si made in romania, tot am incredere in el.

Vezi ( din pacate ) tot ce tine de electrice si electronice (aproape tot ) e fabricat in Asia, si in special in china. Ideea, dupa cum stim toti, ca sa scada costul de productie pt ca forta de munca e ieftina. Si eu as prefera sa cumpar un aparat sa zicem facut in Germania, dar pt ca multi se uita numai la pret... cam asta e la moda. Eu totusi zic ca e mai bine ca Canon-urile sunt facute in Malayesia decat in China  :cursing:  ca eu m-am cam saturat de Made in China ori PRC.

Vezi ca si eu am un aparat ( si cu toate ce are 4 ani ) Polaroid digital fabricat in China....
Cand l-am cumparat m-am uitat sa fie ceva de firma / renumit ( nu prea stiam atunci ) si cand vand Made in China... era sa  :cursing: ...

Ah, si daca tot is aici, poate cineva sa ma ajute: De ce apar pe unele poze niste dungi negre ( mai ales cand lumina nu este prea puternica sau nu folosesc blitul)

Merci mult

Attached Files


Edited by kgyula, 16 January 2007 - 23:29.


#27
Gabi_bazatu_stelistu

Gabi_bazatu_stelistu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.10.2006
E o facatura de camera , acest canon 530, prima data am fost incantat de el dar acuma cand am mai inv si mi-am dat seama de lipsuri am obs ca e facatura..
De ex, modul automat e varza
La alte programe blitul e uniform
canon 430 face pe aceasta varianta ,530

#28
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
@kgyula : daca aparatul e in garantie, du-l inapoi. Are o mare problema la senzor, dungile alea negre se numesc "banding".

#29
mr_nimeni

mr_nimeni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 10.04.2007

View Postktakta, on Oct 4 2006, 11:10, said:

Am achizitionat de o sapt. un canon PowerShot A530 si sint dezamagita, nu de ce poate, nu am avut timp sa-l verific la treaba, ci doar din punct de vedere sa zicem "estetic".

Felicitari!!! Ai ales aparatul foto din punct de vedere estetic. Esti tare!!!
Uite niste fotografii facute cu aparate A530 si spune-ne si noua cate de slabe calitativ sunt.

http://www.flickr.co...81111@N00/pool/

#30
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Postul original e de acum un an. Cred ca intre timp i-o fi trecut supararea pe problemele estetice...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate