Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Spiru Haret - lamuriri?

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#1
topitop

topitop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 06.11.2002
M-am inscris de curand la Spiru Haret - invatamant la distanta - la contabilitate.
Acum cca 10 ani am mai facut la zi Politehnica, asa ca nu pea stiu cu ce se mananca acest invatamant la distanta. Mi-ar prinde tare bine unele lamuriri, in special de la cei de la Spiru:
1. de unde stiu programa anului I
2. de unde descarc cursurile
3. cum se dau examenele,.................., etc., etc.

#2
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
exista un site unde iti faci cont  si de acolo iti iei tot ce vrei
http://www.spiruharet.ro/ intri la contabilitate compltezi , bagi CNP si parola . Cursurile le poti lua si de la zi . Sunt mai complexe. Acolo gasesti programa si examenele . Multa bafta  :smoke:
Mai multe informati gasesti pe site-ul lor

#3
topitop

topitop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 06.11.2002
I-mi puteti spune ceva despre sistemul creditelor. In functie de ce anume (se ia in considerare numai examenul?) se acorda aceste credite? etc.....

#4
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

 topitop, on Oct 3 2006, 20:46, said:

I-mi puteti spune ceva despre sistemul creditelor. In functie de ce anume (se ia in considerare numai examenul?) se acorda aceste credite? etc.....

Cauta pe site-ul lor  sau suna si intreaba . Cand am terminat facultatea nu era pe credite deci nu stiu cum e acum . Dar poti sa te duci la sediu central si sa intrebi . Din cate am auzit  aceste credite te ajuta sa treci anul mai departe . Ar fi bine pentru tine sa te duci personal cu un buchet imens de flori  cu un cadou sa iei un numar de telefon de la o secretara de la tine din an si sa ti legatura. Secretarele te pot ajuta foarte mult .  :notangel:

Edited by mufã, 11 October 2006 - 10:35.


#5
ZAPP_RO

ZAPP_RO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 02.10.2006

 topitop, on Oct 3 2006, 20:28, said:

M-am inscris de curand la Spiru Haret - invatamant la distanta - la contabilitate.
Acum cca 10 ani am mai facut la zi Politehnica, asa ca nu pea stiu cu ce se mananca acest invatamant la distanta. Mi-ar prinde tare bine unele lamuriri, in special de la cei de la Spiru:
1. de unde stiu programa anului I
2. de unde descarc cursurile
3. cum se dau examenele,.................., etc., etc.


Si eu vreau sa va rog acelasi lucru!Nu e nici un student la ID pe aici?Pe site nu scrie prea multe lucruri...
Ma interesa si experiente voastra cu facultatile Spiru Haret,mai ales la ID!
Multam frumos! :worthy:

#6
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006
Stati linistiti! Nu-i loc de stres! La distanta, anul universitar de deschide la sfarsitul lunii, dupa 20! Mergeti la secretariat, veti primi o brosura cu tematica cursurilor din acest an si o carte de sinteze!
Pe internet, dupa 20 oct, faceti un cont pe site! Veti primi si acolo unele lamuriri!
Eu sunt anul I la Info! Cum e la aceasta facultate? Stie cineva?

#7
[TerrorisT]

[TerrorisT]

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.07.2006

 VYL25, on Oct 11 2006, 17:35, said:

Stati linistiti! Nu-i loc de stres! La distanta, anul universitar de deschide la sfarsitul lunii, dupa 20! Mergeti la secretariat, veti primi o brosura cu tematica cursurilor din acest an si o carte de sinteze!
Pe internet, dupa 20 oct, faceti un cont pe site! Veti primi si acolo unele lamuriri!
Eu sunt anul I la Info! Cum e la aceasta facultate? Stie cineva?


Salutare .. si io tot la info sunt la Spiru :) Bucuros sa vad ca nu-s singurul cu doage lipsa ;)

Habarnist intr-ale programarii sper sa invat ceva bineinteles singur ;) Am inceput C`ul si sper sa termin in vreo luna cu el ..

Despre programa . tot caut si eu in dreapta stanga dar se pare ca toti o dau cotita - nu stiu .. intreaba .. vei vedea etc :)

  Take care
}

#8
VYL25

VYL25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 24.07.2006
In sfarsit am reusit sa-mi fac cont pe site-ul facultatii! Speriat de numele cursurilor anului I din Ghidul care l-am primit de la secretariat, eram curios sa aflu ce ma asteapta! Se poate descarca un PDF de pe site in care sunt incluse sintezele cursurilor! :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak: Parca prea multa matematica!!! :angry:
Sper sa nu mai fie nevoie sa cumparam si carti! Oare?
Intrebarile care sunt date din sesiunile  anului anterior raman aceleasi?

#9
geo86

geo86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.12.2006

 VYL25, on Oct 11 2006, 14:35, said:

Stati linistiti! Nu-i loc de stres! La distanta, anul universitar de deschide la sfarsitul lunii, dupa 20! Mergeti la secretariat, veti primi o brosura cu tematica cursurilor din acest an si o carte de sinteze!
Pe internet, dupa 20 oct, faceti un cont pe site! Veti primi si acolo unele lamuriri!
Eu sunt anul I la Info! Cum e la aceasta facultate? Stie cineva?
Salut! si eu sunt la spiru tot info ID! n-am fost deloc p-acolo de cand m-am inscris.nici nu stiu ce/cum/cand tre sa fac. zici ca tre sa trec pe la secretariat? pe site-ul lor nu sunt prea multe explicatii! ce e p-acolo e de anul trecut. am printat cursurile dar nu m-am atins de ele! daca mai afli ceva pune si tu aici! ciao!

#10
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005

 VYL25, on Oct 28 2006, 14:12, said:

In sfarsit am reusit sa-mi fac cont pe site-ul facultatii! Speriat de numele cursurilor anului I din Ghidul care l-am primit de la secretariat, eram curios sa aflu ce ma asteapta! Se poate descarca un PDF de pe site in care sunt incluse sintezele cursurilor! :coolspeak:  :coolspeak:  :coolspeak: Parca prea multa matematica!!! :angry:
Sper sa nu mai fie nevoie sa cumparam si carti! Oare?
Intrebarile care sunt date din sesiunile  anului anterior raman aceleasi?

esti nevoit sa cumperi si cartile , sintezele de pe net nu sunt deajuns plus de asta sunt profesori care pun accent pe asta . Fata de la librarie Dorina ( daca e tot ea) noteaza pe lista studentii care au cumparat cartile, sfatul meu e sa va interesati la libraria facultati ce carti trebuie sa luati si daca va noteaza pe lista sau nu .

#11
geo86

geo86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.12.2006

 Elena2k, on Dec 27 2006, 10:47, said:

esti nevoit sa cumperi si cartile , sintezele de pe net nu sunt deajuns plus de asta sunt profesori care pun accent pe asta . Fata de la librarie Dorina ( daca e tot ea) noteaza pe lista studentii care au cumparat cartile, sfatul meu e sa va interesati la libraria facultati ce carti trebuie sa luati si daca va noteaza pe lista sau nu .
Imi poti da id-ul tau pls! vad ca esti in tema cu astea si m-ar interesa si pe mine una alta! merci!

#12
d4md3od

d4md3od

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2007
buna .... sunt si eu student in anul 4 la SpiruHaret la Relatii Internationale  .... si imi sustin anul asta lucrarea de licenta ....

as vrea sa intre daca stie cineva cumva in ce sistem se da proba scrisa la licenta : adica vor fi grile sau ceva sinteze .... si daca se va da cumva o bibliografie sau ceva dupa care sa invat ca banuiesc ca nu vor da din toate materiile din toti anii

multumesc anticipat

#13
[TerrorisT]

[TerrorisT]

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.07.2006
Mate info - la Spiru e de maro de tot. Sa bagi atata matematica in cap degeaba .. e o porcarie.
Vreau sa invat limbaje de programare. Nu Geometrie diferentiala!
M-am transferat la drept!

#14
bobinstein

bobinstein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.12.2006

 [TerrorisT], on Jan 10 2007, 18:48, said:

Mate info - la Spiru e de maro de tot. Sa bagi atata matematica in cap degeaba .. e o porcarie.
Vreau sa invat limbaje de programare. Nu Geometrie diferentiala!
M-am transferat la drept!

dar nu trebuie sa bagi atata la cap,draga!  hai ca vine sesiunea,ar fi cazul ca cei care au deja raspunsurile la grile sa iasa cu ele in fata,nu le tineti numai pt voi,nu fiti egoisti!!!
ma intereseaza la mng fin-cont,anul I,va rog
multumesc

#15
leutz009

leutz009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.11.2006
Salut,
Lasand secretarele si site-ul , care din pacate nu-ti spun prea multe (zic din proprie experienta sau poate am prins eu numai zile ... ) , am si eu o mare nelamurire: sunt studenta anul IV , ID, Facultatea Spiru Haret, specializarea Marketing si nu reusesc sa aflu temele de la disciplina "Practica de specialitate" din anul II si III. Sunt trimisa de colo, colo fie de secretare , fie de profesori si de aflat am reusit sa aflu cate ceva , doar din pacate pentru anul III. Nu am nici o "legatura" sa zic asa cu colegii, pe care nici nu-i cunosc aproape, deoarece am fost transferata in anul III (2006).
Va rog , daca stie careva de acesta lucrari , mai mult decat scrie pe site , v-as fi recunoscatoare .
Multumesc!

#16
kronosro

kronosro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 31.08.2006

 geo86, on Dec 27 2006, 13:00, said:

Imi poti da id-ul tau pls! vad ca esti in tema cu astea si m-ar interesa si pe mine una alta! merci!

Salutare,

si eu sint tot la Spiru la ID la info.  Daca aflati ceva noutati (despre subiecte la examen, rezultate, rezolvari, etc) puneti si voi aici.

De exemplu, am aflat ca la unele facultati se afisaza din timp subiectele+raspunsurile pe site.

Lasati si voi ID de mess sau mail


Numai bine si Bafta la examene!

#17
johnny_tl

johnny_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.04.2006
help!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunt student la mate-info ID anul I la Spiru Haret. Am o mare rugaminte: Dac are careva raspunsurile la geometrie analitica sa le puna aici sa sa ma contacteze pe yahoo mess(damianovionut). Sunt disperat!!! nu am gasit material sa le rezolv, muncesc la ele de 2 luni si nu am facut decat 10 de care sunt sigur, la care am gasit definitii. Va pot ajuta la Informatica. Va rog sa ma ajutati.

Edited by johnny_tl, 19 January 2007 - 15:20.


#18
johnny_tl

johnny_tl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.04.2006
Va rog!!!
FAC CINSTE.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate